ECHAPOZ COMPANY SRL
Str. RAHOVEI, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 418 mii lei, profit net 137 mii lei, 1 angajați.
Despre ECHAPOZ COMPANY SRL
ECHAPOZ COMPANY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2003 cu numărul J2003000798126 și codul unic de înregistrare (CUI) 15315139, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 418 mii lei (+81% față de 2024), un profit net de 137 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 290 mii lei la 418 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2003 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15315139
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000798126
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 martie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000798126
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 27.03.2003
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 418 mii lei
- Profit net
- 137 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 230 mii lei
- Datorii
- 173 mii lei
- Active totale
- 403 mii lei
- Marjă netă
- 32,7%
- Cifră / angajat
- 418 mii lei
+81% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 412 mii | 363 mii | 445 mii | 348 mii | 493 mii | 290 mii | 221 mii | 87 mii | 231 mii | 418 mii |
| Venituri totale | 412 mii | 363 mii | 502 mii | 348 mii | 496 mii | 292 mii | 232 mii | 97 mii | 237 mii | 420 mii |
| Cheltuieli totale | 310 mii | 322 mii | 387 mii | 402 mii | 421 mii | 284 mii | 206 mii | 265 mii | 171 mii | 253 mii |
| Profit / pierdere brută | 103 mii | 42 mii | 116 mii | -54 mii | 75 mii | 8.665 | 26 mii | -168 mii | 65 mii | 167 mii |
| Profit / pierdere netă | 98 mii | 38 mii | 111 mii | -57 mii | 71 mii | 5.743 | 23 mii | -169 mii | 54 mii | 137 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 5 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 331 mii | 302 mii | 361 mii | 312 mii | 360 mii | 282 mii | 235 mii | 203 mii | 151 mii | 212 mii |
| Active circulante | 354 mii | 426 mii | 303 mii | 283 mii | 239 mii | 282 mii | 258 mii | 64 mii | 189 mii | 185 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 70 mii | 71 mii | 71 mii | 52 mii | 53 mii | 54 mii | 1.294 | 1.859 | 22 mii |
| creanțe | 274 mii | 235 mii | 120 mii | 73 mii | 95 mii | 99 mii | 88 mii | 54 mii | 80 mii | 88 mii |
| casa și conturi la bănci | 70 mii | 120 mii | 113 mii | 140 mii | 92 mii | 130 mii | 117 mii | 8.884 | 107 mii | 76 mii |
| Cheltuieli în avans | 13 mii | 3.862 | 4.368 | 4.507 | 3.474 | 2.259 | — | 1.943 | 1.592 | 5.880 |
| Datorii | 101 mii | 97 mii | 64 mii | 52 mii | 50 mii | 43 mii | 81 mii | 26 mii | 44 mii | 173 mii |
| Venituri în avans | 1.800 | 993 | 2 | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 596 mii | 634 mii | 605 mii | 547 mii | 552 mii | 523 mii | 413 mii | 244 mii | 297 mii | 230 mii |
| din care capital subscris vărsat | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 | 3.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Cluj
- ALPIN SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca435 mii lei · 1 ang.
- ORMICONSTRUCT SRL · Cluj-Napoca428 mii lei · 2 ang.
- PRACTIC DRUPAV SRL · Cojocna422 mii lei · 1 ang.
- TENC BAU S.R.L. · Câmpia Turzii421 mii lei · 1 ang.
- DPA TRANS SRL · Tritenii-Hotar (com. Tritenii De Jos)419 mii lei · 2 ang.
- ZAN ȘEMINEE S.R.L. · Cluj-Napoca409 mii lei · 1 ang.
- UP&DOWN SRL · Cluj-Napoca404 mii lei · 2 ang.
- EIKA DECOR S.R.L. · Turda394 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 21.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre ECHAPOZ COMPANY SRL
Care este CUI-ul firmei ECHAPOZ COMPANY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ECHAPOZ COMPANY SRL este 15315139, iar codul de TVA este RO15315139. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000798126, iar codul EUID este ROONRC.J2003000798126.
Unde are sediul ECHAPOZ COMPANY SRL?
Sediul social al firmei ECHAPOZ COMPANY SRL este în Str. RAHOVEI, ap. 1, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ECHAPOZ COMPANY SRL?
Activitatea principală a firmei ECHAPOZ COMPANY SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ECHAPOZ COMPANY SRL?
ECHAPOZ COMPANY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 martie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ECHAPOZ COMPANY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 388). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ECHAPOZ COMPANY SRL?
În 2025, ECHAPOZ COMPANY SRL a raportat o cifră de afaceri de 418 mii lei și un profit net de 137 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ECHAPOZ COMPANY SRL plătitoare de TVA?
Da. ECHAPOZ COMPANY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 martie 2003 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/15315139API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.