EASY STEPS MANAGEMENT SRL
METALURGIȘTILOR, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 121 mii lei, profit net 28 mii lei.
Despre EASY STEPS MANAGEMENT SRL
EASY STEPS MANAGEMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2012 cu numărul J2012001103329 și codul unic de înregistrare (CUI) 31025455, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 121 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 28 mii lei. Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 februarie 2013.
Date de identificare
- CUI
- 31025455
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012001103329
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 decembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012001103329
- Cod poștal
- 550137
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 14.02.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 121 mii lei
- Profit net
- 28 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 206 mii lei
- Datorii
- 818 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 23,4%
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 80% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | — | — | — | 119 mii | 121 mii |
| Venituri totale | 3.982 | 3.850 | 1.301 | 19 | 16 | 9 | 1 | 0 | 120 mii | 124 mii |
| Cheltuieli totale | 3.106 | 3.423 | 22 mii | 66 mii | 78 mii | 73 mii | 69 mii | 58 mii | 97 mii | 94 mii |
| Profit / pierdere brută | 876 | 427 | -20 mii | -66 mii | -78 mii | -73 mii | -69 mii | -58 mii | 23 mii | 30 mii |
| Profit / pierdere netă | 757 | 311 | -21 mii | -66 mii | -78 mii | -73 mii | -69 mii | -58 mii | 21 mii | 28 mii |
| Active imobilizate | 20 mii | 20 mii | 966 mii | 918 mii | 870 mii | 830 mii | 779 mii | 728 mii | 679 mii | 631 mii |
| Active circulante | 2,7 mil | 2,7 mil | 206 mii | 201 mii | 195 mii | 179 mii | 185 mii | 169 mii | 194 mii | 278 mii |
| creanțe | 547 mii | 258 mii | 17 mii | 24 mii | 28 mii | 177 mii | 179 mii | 168 mii | 185 mii | 198 mii |
| casa și conturi la bănci | 2,2 mil | 2,4 mil | 190 mii | 176 mii | 168 mii | 1.532 | 6.758 | 1.596 | 9.050 | 80 mii |
| Cheltuieli în avans | 9.046 | 67 mii | 67 mii | 114 mii | 114 mii | 114 mii | 114 mii | 121 mii | 114 mii | 114 mii |
| Datorii | 1.694 | 1.741 | 738 mii | 799 mii | 824 mii | 839 mii | 864 mii | 862 mii | 809 mii | 818 mii |
| Capitaluri proprii | 2,7 mil | 2,7 mil | 501 mii | 435 mii | 356 mii | 284 mii | 215 mii | 157 mii | 178 mii | 206 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 119 din 221 în județul Sibiu și locul 6.453 din 10.807 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul Sibiu
- TEMPERAMENT CONSULTING S.R.L. · Agnita128 mii lei · 1 ang.
- TOTAL TRANSPORT SRL · Sibiu125 mii lei · 0 ang.
- VMV MASTER MANAGEMENT S.R.L. · Cisnădie125 mii lei · 1 ang.
- MAIO CONSULT SRL · Sibiu120 mii lei · 0 ang.
- CONSULT IMOB HORMAN S.R.L. · Mediaș115 mii lei · 0 ang.
- RMN TESLA-MED SERVICE SRL · Sibiu115 mii lei · 0 ang.
- NEXTORADA CONSULTING S.R.L. · Tilișca115 mii lei · 0 ang.
- RUBINIAN SRL · Sibiu114 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre EASY STEPS MANAGEMENT SRL
Care este CUI-ul firmei EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei EASY STEPS MANAGEMENT SRL este 31025455, iar codul de TVA este RO31025455. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012001103329, iar codul EUID este ROONRC.J2012001103329.
Unde are sediul EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
Sediul social al firmei EASY STEPS MANAGEMENT SRL este în METALURGIȘTILOR, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550137, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
Activitatea principală a firmei EASY STEPS MANAGEMENT SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
EASY STEPS MANAGEMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 decembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru EASY STEPS MANAGEMENT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are EASY STEPS MANAGEMENT SRL?
În 2025, EASY STEPS MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 121 mii lei și un profit net de 28 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este EASY STEPS MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. EASY STEPS MANAGEMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 februarie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.