DURACOM IMPEX SRL
FLOREȘTI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 316 mii lei, profit net 21 mii lei, 2 angajați.
Despre DURACOM IMPEX SRL
DURACOM IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1993 cu numărul J12/677/1993 și codul unic de înregistrare (CUI) 3402126, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4531). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 316 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 357 mii lei la 316 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 3402126
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/677/1993
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 februarie 1993
- EUID
- ROONRC.J12/677/1993
- Cod poștal
- 400524
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 316 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 256 mii lei
- Datorii
- 37 mii lei
- Active totale
- 293 mii lei
- Marjă netă
- 6,6%
- Cifră / angajat
- 158 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 13% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 454 mii | 399 mii | 310 mii | 331 mii | 314 mii | 357 mii | 354 mii | 371 mii | 391 mii | 316 mii |
| Venituri totale | 454 mii | 399 mii | 310 mii | 332 mii | 315 mii | 364 mii | 356 mii | 374 mii | 393 mii | 318 mii |
| Cheltuieli totale | 366 mii | 339 mii | 289 mii | 303 mii | 286 mii | 308 mii | 336 mii | 351 mii | 353 mii | 292 mii |
| Profit / pierdere brută | 88 mii | 60 mii | 22 mii | 29 mii | 29 mii | 57 mii | 21 mii | 23 mii | 40 mii | 26 mii |
| Profit / pierdere netă | 83 mii | 56 mii | 19 mii | 25 mii | 26 mii | 53 mii | 17 mii | 19 mii | 33 mii | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 213 mii | 198 mii | 193 mii | 192 mii | 192 mii | 254 mii | 244 mii | 235 mii | 225 mii | 216 mii |
| Active circulante | 146 mii | 149 mii | 156 mii | 178 mii | 176 mii | 160 mii | 106 mii | 72 mii | 96 mii | 75 mii |
| din care stocuri | 17 mii | 31 mii | 22 mii | 15 mii | 17 mii | 34 mii | 34 mii | 27 mii | 25 mii | 19 mii |
| creanțe | 3.932 | 7.213 | 7.449 | 3.719 | 5.683 | 11 mii | 714 | 2.142 | 10 mii | 1.774 |
| casa și conturi la bănci | 125 mii | 110 mii | 127 mii | 159 mii | 153 mii | 114 mii | 71 mii | 43 mii | 62 mii | 55 mii |
| Cheltuieli în avans | 58 | 94 | 406 | 586 | 748 | 803 | 1.147 | 1.194 | 1.710 | 1.991 |
| Datorii | 57 mii | 84 mii | 69 mii | 68 mii | 59 mii | 64 mii | 108 mii | 46 mii | 28 mii | 37 mii |
| Capitaluri proprii | 302 mii | 263 mii | 281 mii | 303 mii | 309 mii | 351 mii | 243 mii | 262 mii | 295 mii | 256 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 29 din 45 în județul Cluj și locul 306 din 577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule.
Firme similare din județul Cluj
- OPTIM TYRES S.R.L. · Cluj-Napoca381 mii lei · 1 ang.
- APROPO IMPEX SRL · Cluj-Napoca366 mii lei · 0 ang.
- VPT GROUP SERVICES S.R.L. · Gilău362 mii lei · 2 ang.
- DANTECH SRL · Cluj-Napoca322 mii lei · 1 ang.
- REVOSAN S.R.L. · Gilău307 mii lei · 1 ang.
- EUROVAL PIESE S.R.L. · Florești303 mii lei · 1 ang.
- BRILLIANCE PRODCOM IMPEX SRL · Cluj-Napoca288 mii lei · 1 ang.
- BWB MOTOR LEGENDS S.R.L. · Cluj-Napoca242 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4531 – Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre DURACOM IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei DURACOM IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DURACOM IMPEX SRL este 3402126, iar codul de TVA este RO3402126. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/677/1993, iar codul EUID este ROONRC.J12/677/1993.
Unde are sediul DURACOM IMPEX SRL?
Sediul social al firmei DURACOM IMPEX SRL este în FLOREȘTI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400524, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DURACOM IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei DURACOM IMPEX SRL este „Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4531. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DURACOM IMPEX SRL?
DURACOM IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 februarie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DURACOM IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DURACOM IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DURACOM IMPEX SRL?
În 2025, DURACOM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 316 mii lei și un profit net de 21 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DURACOM IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. DURACOM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.