DRY ICE SRL
Str. AUREL VLAICU, bl. V2, sc. 1, et. 3, ap. 14, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 823 mii lei, profit net 53 mii lei, 1 angajați.
Despre DRY ICE SRL
DRY ICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2011 cu numărul J12/1682/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28700683, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 823 mii lei (-13% față de 2024), un profit net de 53 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 558 mii lei la 823 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28700683
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1682/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 iunie 2011
- EUID
- ROONRC.J12/1682/2011
- Cod poștal
- 400581
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.10.2012
din 01.02.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 823 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 53 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,1 mil lei
- Marjă netă
- 6,5%
- Cifră / angajat
- 823 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,1 mil | 979 mii | 891 mii | 240 mii | 558 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 948 mii | 823 mii |
| Venituri totale | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 972 mii | 284 mii | 687 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 874 mii |
| Cheltuieli totale | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 960 mii | 478 mii | 689 mii | 843 mii | 935 mii | 1,2 mil | 811 mii |
| Profit / pierdere brută | 333 mii | 69 mii | 20 mii | 12 mii | -194 mii | -1.996 | 283 mii | 230 mii | 381 mii | 63 mii |
| Profit / pierdere netă | 279 mii | 57 mii | 9.599 | 2.490 | -196 mii | -6.768 | 272 mii | 220 mii | 303 mii | 53 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 1 |
| Active imobilizate | 393 mii | 505 mii | 560 mii | 574 mii | 416 mii | 358 mii | 306 mii | 431 mii | 364 mii | 537 mii |
| Active circulante | 349 mii | 204 mii | 239 mii | 250 mii | 277 mii | 232 mii | 457 mii | 411 mii | 591 mii | 527 mii |
| din care stocuri | 56 mii | 36 mii | 44 mii | 13 mii | 30 mii | 78 mii | 228 mii | 217 mii | 30 mii | 73 mii |
| creanțe | 225 mii | 125 mii | 136 mii | 158 mii | 97 mii | 103 mii | 138 mii | 130 mii | 198 mii | 284 mii |
| casa și conturi la bănci | 68 mii | 43 mii | 58 mii | 80 mii | 151 mii | 51 mii | 90 mii | 65 mii | 364 mii | 170 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.080 | 1.275 | 1.742 | 826 | 246 | 193 | 261 | — | — | — |
| Datorii | 464 mii | 373 mii | 454 mii | 476 mii | 436 mii | 443 mii | 345 mii | 203 mii | 468 mii | 1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 105 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 279 mii | 337 mii | 346 mii | 349 mii | 153 mii | 146 mii | 418 mii | 639 mii | 488 mii | 53 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 190 din 354 în județul Cluj și locul 3.069 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul Cluj
- ETATRON ROMANIA SRL · Florești894 mii lei · 2 ang.
- P&C SOLUTIONS S.R.L. · Florești886 mii lei · 0 ang.
- MOHOLEA CRIS SRL · Cluj-Napoca854 mii lei · 1 ang.
- FINEST CHOICE S.R.L. · Baciu844 mii lei · 2 ang.
- NOVARE GRUP ACHIZITII SRL · Cluj-Napoca831 mii lei · 2 ang.
- MEDEGEN SERV S.R.L. · Gilău807 mii lei · 1 ang.
- MIT PEARLS SRL · Cluj-Napoca803 mii lei · 3 ang.
- LUPI ILAP IMPEX S.R.L. · Vâlcele (com. Feleacu)777 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre DRY ICE SRL
Care este CUI-ul firmei DRY ICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRY ICE SRL este 28700683, iar codul de TVA este RO28700683. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1682/2011, iar codul EUID este ROONRC.J12/1682/2011.
Unde are sediul DRY ICE SRL?
Sediul social al firmei DRY ICE SRL este în Str. AUREL VLAICU, bl. V2, sc. 1, et. 3, ap. 14, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400581, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRY ICE SRL?
Activitatea principală a firmei DRY ICE SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690. În Registrul Comerțului are autorizate în total 22 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRY ICE SRL?
DRY ICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRY ICE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0753 *** 282). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DRY ICE SRL?
În 2025, DRY ICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 823 mii lei și un profit net de 53 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRY ICE SRL plătitoare de TVA?
Da. DRY ICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.