DRY CLEANING SERVICES SRL
Str. TUZLA, sc. A, ap. 22, București Sectorul 2, București
A primit finanțare publică (3 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 12,8 mil lei, profit net 59 mii lei, 56 angajați.
Despre DRY CLEANING SERVICES SRL
DRY CLEANING SERVICES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2009 cu numărul J2009009791405 și codul unic de înregistrare (CUI) 26055050, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană” (cod CAEN 9610). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,8 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 59 mii lei și 56 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 10 mil lei la 12,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2009.
Date de identificare
- CUI
- 26055050
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009009791405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 octombrie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009009791405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 09.10.2009
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,8 mil lei
- Profit net
- 59 mii lei
- Angajați (medie)
- 56
- Capitaluri proprii
- 320 mii lei
- Datorii
- 6,7 mil lei
- Active totale
- 7 mil lei
- Marjă netă
- 0,5%
- Cifră / angajat
- 229 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5 mil | 6,6 mil | 12,2 mil | 13,4 mil | 7,7 mil | 10 mil | 12,7 mil | 13,2 mil | 13,4 mil | 12,8 mil |
| Venituri totale | 5 mil | 6,7 mil | 12,4 mil | 13,6 mil | 8,4 mil | 10,2 mil | 12,8 mil | 13,6 mil | 13,7 mil | 12,9 mil |
| Cheltuieli totale | 4,6 mil | 6,2 mil | 11,9 mil | 13,3 mil | 10,2 mil | 10,4 mil | 12,7 mil | 13,8 mil | 13,6 mil | 12,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 401 mii | 469 mii | 450 mii | 304 mii | -1,8 mil | -211 mii | 174 mii | -281 mii | 51 mii | 59 mii |
| Profit / pierdere netă | 401 mii | 469 mii | 450 mii | 304 mii | -1,8 mil | -211 mii | 174 mii | -281 mii | 44 mii | 59 mii |
| Număr mediu de angajați | 35 | 45 | 77 | 89 | 73 | 57 | 56 | 59 | 59 | 56 |
| Active imobilizate | 1,8 mil | 3,7 mil | 4,8 mil | 4 mil | 3,2 mil | 2,5 mil | 3,9 mil | 4 mil | 3,4 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 369 mii | 1,5 mil | 2 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3 mil | 3,1 mil | 3 mil | 3,5 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | 135 mii | 419 mii | 377 mii | 339 mii | 309 mii | 299 mii | 626 mii | 734 mii | 726 mii | 736 mii |
| creanțe | 131 mii | 851 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 3,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 103 mii | 269 mii | 255 mii | 293 mii | 127 mii | 115 mii | 208 mii | 111 mii | 426 mii | 446 mii |
| Cheltuieli în avans | 45 mii | 175 mii | 294 mii | 259 mii | 258 mii | 201 mii | 247 mii | 247 mii | 236 mii | 272 mii |
| Datorii | 928 mii | 3,6 mil | 5 mil | 4,2 mil | 5,6 mil | 5,2 mil | 6,7 mil | 7 mil | 6,8 mil | 6,7 mil |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 668 mii | 457 mii | 631 mii | 217 mii | 261 mii | 320 mii |
| din care capital subscris vărsat | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil | 3,2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 83 în județul București și locul 6 din 768 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană.
Firme similare din județul București
- NUFARUL SA · București Sector 617,4 mil lei · 73 ang.
- DENIMED CLEANING SRL · București Sector 516,3 mil lei · 0 ang.
- EUROSERVICE TECHNOLOGY SRL · București Sector 315 mil lei · 59 ang.
- LAVA & CUCE RO SRL · București Sector 38,5 mil lei · 44 ang.
- THE LAUNDRY SERVICES SRL · București Sector 12,7 mil lei · 16 ang.
- MY CLEAN SOLUTION S.R.L. · București Sector 22,7 mil lei · 10 ang.
- BLUE LAGOON CLEAN S.R.L. · București Sector 12,6 mil lei · 20 ang.
- CASA BRANCOVEANU SRL · București Sector 42 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 19794/281/202624.07.2026
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Ploiesti · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 19794/281/2026/a124.07.2026
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Ploiesti · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 10862/1748/202611.05.2026
validare poprire
Judecătoria Cornetu · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 22923/303/202527.10.2025
plângere contravenţională SERIA IC NR. 01031/28.08.2025
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Contestator
- 28217/300/202330.10.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 6742/231/202326.04.2023
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 5264/231/202330.03.2023
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 5261/231/202330.03.2023
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9523 Repararea și întreținerea încălțămintei și a articolelor din piele
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
- 9610 Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
- 9691 Activități de servicii personale la domiciliu
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre DRY CLEANING SERVICES SRL
Care este CUI-ul firmei DRY CLEANING SERVICES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRY CLEANING SERVICES SRL este 26055050, iar codul de TVA este RO26055050. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009009791405, iar codul EUID este ROONRC.J2009009791405.
Unde are sediul DRY CLEANING SERVICES SRL?
Sediul social al firmei DRY CLEANING SERVICES SRL este în Str. TUZLA, sc. A, ap. 22, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRY CLEANING SERVICES SRL?
Activitatea principală a firmei DRY CLEANING SERVICES SRL este „Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană”, cod CAEN 9610. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRY CLEANING SERVICES SRL?
DRY CLEANING SERVICES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRY CLEANING SERVICES SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DRY CLEANING SERVICES SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DRY CLEANING SERVICES SRL?
În 2025, DRY CLEANING SERVICES SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,8 mil lei și un profit net de 59 mii lei, cu 56 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRY CLEANING SERVICES SRL plătitoare de TVA?
Da. DRY CLEANING SERVICES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 octombrie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 2
- Firme cu CAEN 9610 din județul București
- CAEN 9610 – Spălarea și curățarea articolelor textile și a produselor din blană
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 9610
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară DRY CLEANING SERVICES SRL cu alte firme