Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA4 ani pe piață

DRUSAL S.A.

CUI 7233879J12/4794/2022

MĂNĂȘTUR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 27,8 mil lei, pierdere netă 4,4 mil lei, 190 angajați.

Despre DRUSAL S.A.

DRUSAL S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2022 cu numărul J12/4794/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 7233879, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811). Firma are 4 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 27,8 mil lei (-10% față de 2024), o pierdere netă de 4,4 mil lei și 190 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 46,8 mil lei la 27,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 1995.

Date de identificare

CUI
7233879
Nr. Registrul Comerțului
J12/4794/2022
Formă juridică
SA
Data înregistrării
04 august 2022
EUID
ROONRC.J12/4794/2022
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 27.04.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
27,8 mil lei

-10% față de 2024

Pierdere netă
4,4 mil lei
Angajați (medie)
190
Capitaluri proprii
14,2 mil lei
Datorii
29,2 mil lei
Active totale
43,4 mil lei
Marjă netă
-15,9%
Cifră / angajat
146 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-20 mil020 mil40 mil60 mil2016: cifra de afaceri 19.059.106 lei; profit net 2.541.496 lei20162017: cifra de afaceri 26.261.985 lei; profit net 2.240.003 lei20172018: cifra de afaceri 25.107.556 lei; profit net 859.324 lei20182019: cifra de afaceri 33.548.744 lei; profit net 783.941 lei20192020: cifra de afaceri 33.179.770 lei; profit net 3.215.875 lei20202021: cifra de afaceri 46.844.987 lei; profit net 1.470.893 lei20212022: cifra de afaceri 40.284.394 lei; pierdere netă 2.735.677 lei20222023: cifra de afaceri 42.990.573 lei; pierdere netă 928.952 lei20232024: cifra de afaceri 30.739.939 lei; profit net 874.609 lei20242025: cifra de afaceri 27.765.694 lei; pierdere netă 4.417.693 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă19,1 mil26,3 mil25,1 mil33,5 mil33,2 mil46,8 mil40,3 mil43 mil30,7 mil27,8 mil
Venituri totale19,5 mil26,3 mil25,2 mil33,7 mil41,3 mil56,8 mil42,9 mil53,2 mil38,1 mil30,1 mil
Cheltuieli totale16,4 mil23,3 mil24,1 mil32,5 mil37,2 mil53,3 mil45,3 mil54,1 mil37,2 mil34,5 mil
Profit / pierdere brută3,1 mil3 mil1,1 mil1,2 mil4,2 mil3,5 mil-2,4 mil-929 mii875 mii-4,4 mil
Profit / pierdere netă2,5 mil2,2 mil859 mii784 mii3,2 mil1,5 mil-2,7 mil-929 mii875 mii-4,4 mil
Număr mediu de angajați237237258240234156240—239190
Active imobilizate21,1 mil18 mil17,8 mil27,4 mil27,6 mil16,6 mil20 mil19,4 mil17,2 mil11,6 mil
Active circulante7,5 mil13 mil13,1 mil14,1 mil27,1 mil31,1 mil21,7 mil37,1 mil34,6 mil31,8 mil
din care stocuri265 mii3 mil3 mil3 mil3,5 mil324 mii247 mii2,8 mil315 mii171 mii
creanțe7 mil9,3 mil7,4 mil7,4 mil16 mil23,3 mil18 mil33,6 mil33,3 mil30 mil
casa și conturi la bănci271 mii694 mii2,7 mil3,8 mil7,6 mil7,4 mil3,4 mil703 mii1 mil1,7 mil
Cheltuieli în avans91 mii56 mii20 mii59 mii——————
Datorii9,8 mil11,7 mil12,7 mil19,9 mil23,7 mil24,9 mil21,3 mil37,5 mil33,5 mil29,2 mil
Provizioane———6,1 mil12,9 mil1,8 mil2,2 mil1,7 mil——
Capitaluri proprii18,9 mil19,3 mil18,1 mil15,6 mil18,1 mil21,1 mil18,3 mil17,4 mil18,3 mil14,2 mil
din care capital subscris vărsat1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil1,8 mil451 mii451 mii451 mii451 mii451 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 2 din 28 în județul Cluj și locul 53 din 795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4520/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 2460/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 4521/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 2445/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 4522/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 2485/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 4523/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 2463/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 4524/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 2477/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

  • 4539/117/202405.09.2024

    Cerere în anulare (OUG 119/2007) CERERE IN ANULARE DOS 3020/117/2024

    Tribunalul Cluj · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Creditor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase

  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
  • 3821 Tratarea și eliminarea deșeurilor nepericuloase
  • 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4676 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
  • 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 8211 Activități combinate de secretariat

Întrebări frecvente despre DRUSAL S.A.

Care este CUI-ul firmei DRUSAL S.A.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRUSAL S.A. este 7233879, iar codul de TVA este RO7233879. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/4794/2022, iar codul EUID este ROONRC.J12/4794/2022.

Unde are sediul DRUSAL S.A.?

Sediul social al firmei DRUSAL S.A. este în MĂNĂȘTUR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DRUSAL S.A.?

Activitatea principală a firmei DRUSAL S.A. este „Colectarea deșeurilor nepericuloase”, cod CAEN 3811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DRUSAL S.A.?

DRUSAL S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 august 2022, deci are 4 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DRUSAL S.A.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0262 *** 004). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DRUSAL S.A.?

În 2025, DRUSAL S.A. a raportat o cifră de afaceri de 27,8 mil lei și o pierdere netă de 4,4 mil lei, cu 190 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DRUSAL S.A. plătitoare de TVA?

Da. DRUSAL S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 27 aprilie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează