DRUNESA SERV SRL
Str. CANDIANO POPESCU, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 575 mii lei, 4 angajați.
Despre DRUNESA SERV SRL
DRUNESA SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1997 cu numărul J29/1199/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9853257, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice” (cod CAEN 2711). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 575 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 9853257
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1199/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 1997
- EUID
- ROONRC.J29/1199/1997
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.08.1999
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 575 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,2 mil lei
- Datorii
- 138 mii lei
- Active totale
- 1,4 mil lei
- Marjă netă
- 40,4%
- Cifră / angajat
- 356 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 545 mii | 662 mii | 645 mii | 798 mii | 796 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 552 mii | 690 mii | 669 mii | 798 mii | 799 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 377 mii | 294 mii | 389 mii | 342 mii | 406 mii | 558 mii | 574 mii | 553 mii | 531 mii | 747 mii |
| Profit / pierdere brută | 175 mii | 396 mii | 280 mii | 457 mii | 393 mii | 511 mii | 573 mii | 640 mii | 877 mii | 678 mii |
| Profit / pierdere netă | 146 mii | 387 mii | 273 mii | 449 mii | 385 mii | 502 mii | 562 mii | 632 mii | 843 mii | 575 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 4 |
| Active imobilizate | 242 mii | 220 mii | 253 mii | 210 mii | 181 mii | 152 mii | 3.666 | 2.603 | 4.059 | 2.675 |
| Active circulante | 411 mii | 832 mii | 470 mii | 704 mii | 1,1 mil | 1 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 3.479 | 69 mii | 63 mii | 73 mii | 46 mii | 31 mii | 373 mii | 325 mii | 532 mii | 650 mii |
| creanțe | 186 mii | 191 mii | 173 mii | 216 mii | 240 mii | 420 mii | 395 mii | 406 mii | 298 mii | 295 mii |
| casa și conturi la bănci | 222 mii | 573 mii | 234 mii | 416 mii | 843 mii | 590 mii | 891 mii | 700 mii | 768 mii | 436 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 88 | — | 298 | 328 | 476 | — | — | — |
| Datorii | 184 mii | 296 mii | 81 mii | 97 mii | 378 mii | 143 mii | 552 mii | 135 mii | 92 mii | 138 mii |
| Capitaluri proprii | 469 mii | 756 mii | 642 mii | 818 mii | 933 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 3 în județul Prahova și locul 47 din 93 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2711 – Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice.
Firme similare din județul Prahova
- ELECTROCOM CLAUPIN SRL · Băicoi1,1 mil lei · 12 ang.
- HI-SPEED-MOTOR PLUS SRL · ***localitatea Negasita***24 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2711 – Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
Întrebări frecvente despre DRUNESA SERV SRL
Care este CUI-ul firmei DRUNESA SERV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRUNESA SERV SRL este 9853257, iar codul de TVA este RO9853257. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1199/1997, iar codul EUID este ROONRC.J29/1199/1997.
Unde are sediul DRUNESA SERV SRL?
Sediul social al firmei DRUNESA SERV SRL este în Str. CANDIANO POPESCU, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRUNESA SERV SRL?
Activitatea principală a firmei DRUNESA SERV SRL este „Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice”, cod CAEN 2711.
Când a fost înființată DRUNESA SERV SRL?
DRUNESA SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 1997, deci are 29 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRUNESA SERV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DRUNESA SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ploiești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DRUNESA SERV SRL?
În 2025, DRUNESA SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 575 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRUNESA SERV SRL plătitoare de TVA?
Da. DRUNESA SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.