DRIMPAV SRL
Str. FULGER, bl. 12, sc. 1, et. 2, ap. 11, Municipiul Focșani, Vrancea
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 9,6 mil lei, profit net 292 mii lei, 10 angajați.
Despre DRIMPAV SRL
DRIMPAV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2003 cu numărul J2003000405390 și codul unic de înregistrare (CUI) 15510415, cu sediul în Focșani, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,6 mil lei (+7% față de 2024), un profit net de 292 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,3 mil lei la 9,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 15510415
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000405390
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000405390
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.01.2004
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,6 mil lei
- Profit net
- 292 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 458 mii lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 2,2 mil lei
- Marjă netă
- 3,1%
- Cifră / angajat
- 956 mii lei
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 79% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 4,4 mil | 8,1 mil | 8,9 mil | 9,6 mil |
| Venituri totale | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,6 mil | 2,3 mil | 4,4 mil | 8,1 mil | 9 mil | 9,6 mil |
| Cheltuieli totale | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,3 mil | 2,1 mil | 4 mil | 7,6 mil | 8,5 mil | 9,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | 98 mii | 69 mii | 142 mii | 268 mii | 158 mii | 384 mii | 475 mii | 443 mii | 347 mii |
| Profit / pierdere netă | 41 mii | 82 mii | 55 mii | 124 mii | 245 mii | 139 mii | 342 mii | 399 mii | 366 mii | 292 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 5 | 5 | — | 5 | 5 | 6 | 10 | 12 | 10 |
| Active imobilizate | 134 mii | 166 mii | 146 mii | 91 mii | 46 mii | 205 mii | 228 mii | 169 mii | 140 mii | 105 mii |
| Active circulante | 293 mii | 320 mii | 360 mii | 451 mii | 746 mii | 745 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 2 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 70 mii | 77 mii | 75 mii | 85 mii | 120 mii | 297 mii | 510 mii | 781 mii | 837 mii | 1,1 mil |
| creanțe | 26 mii | 83 mii | 42 mii | 43 mii | 270 mii | 32 mii | 79 mii | 68 mii | 93 mii | 118 mii |
| casa și conturi la bănci | 197 mii | 159 mii | 243 mii | 323 mii | 357 mii | 415 mii | 609 mii | 608 mii | 1 mil | 865 mii |
| Datorii | 260 mii | 200 mii | 216 mii | 153 mii | 183 mii | 215 mii | 695 mii | 527 mii | 654 mii | 1,7 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | 14 mii | 13 mii | 0 | — | — |
| Capitaluri proprii | 166 mii | 285 mii | 289 mii | 389 mii | 610 mii | 722 mii | 718 mii | 1,1 mil | 1,5 mil | 458 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 15 din 571 în județul Vrancea și locul 770 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Vrancea
- MAXI COM SRL · Focșani12,4 mil lei · 16 ang.
- LARYDENPROD SRL · Livezile (com. Vizantea-Livezi)10 mil lei · 10 ang.
- BIRACOM SRL · Golești9,8 mil lei · 19 ang.
- A.C. BERTA COM SRL · Găloiești (com. Dumitrești)9,6 mil lei · 8 ang.
- GRAMM LICOS SRL · Gologanu8,9 mil lei · 17 ang.
- HARABOR SNC · Suraia7,2 mil lei · 8 ang.
- ARVOM SRL · Adjud6,8 mil lei · 14 ang.
- SUPERNOVA SRL · Nereju6,3 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre DRIMPAV SRL
Care este CUI-ul firmei DRIMPAV SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DRIMPAV SRL este 15510415, iar codul de TVA este RO15510415. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000405390, iar codul EUID este ROONRC.J2003000405390.
Unde are sediul DRIMPAV SRL?
Sediul social al firmei DRIMPAV SRL este în Str. FULGER, bl. 12, sc. 1, et. 2, ap. 11, Municipiul Focșani, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DRIMPAV SRL?
Activitatea principală a firmei DRIMPAV SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DRIMPAV SRL?
DRIMPAV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DRIMPAV SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DRIMPAV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Focșani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DRIMPAV SRL?
În 2025, DRIMPAV SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,6 mil lei și un profit net de 292 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DRIMPAV SRL plătitoare de TVA?
Da. DRIMPAV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Focșani
- Firme cu CAEN 4711 din județul Vrancea
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Vrancea
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Vrancea
- Beneficiari de fonduri din județul Vrancea
- Compară DRIMPAV SRL cu alte firme