DIESEL STAR SRL
Str. FRASINULUI, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, profit net 50 mii lei, 4 angajați.
Despre DIESEL STAR SRL
DIESEL STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2003 cu numărul J2003000768291 și codul unic de înregistrare (CUI) 15412590, cu sediul în Sinaia, județul Prahova. Activitatea principală este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane” (cod CAEN 4614). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (+5% față de 2024), un profit net de 50 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 998 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15412590
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000768291
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 mai 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000768291
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.11.2026
din 01.06.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Profit net
- 50 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 736 mii lei
- Datorii
- 756 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 3,7%
- Cifră / angajat
- 336 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 811 mii | 694 mii | 852 mii | 857 mii | 927 mii | 998 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 833 mii | 699 mii | 899 mii | 866 mii | 938 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 824 mii | 678 mii | 807 mii | 784 mii | 893 mii | 937 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 9.003 | 21 mii | 92 mii | 82 mii | 44 mii | 81 mii | 4.879 | 65 mii | -23 mii | 59 mii |
| Profit / pierdere netă | 8.233 | 16 mii | 77 mii | 69 mii | 40 mii | 69 mii | 4.206 | 55 mii | -23 mii | 50 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 119 mii | 105 mii | 83 mii | 90 mii | 71 mii | 70 mii | 111 mii | 80 mii | 66 mii | 163 mii |
| Active circulante | 646 mii | 787 mii | 904 mii | 920 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 486 mii | 588 mii | 626 mii | 727 mii | 815 mii | 884 mii | 875 mii | 920 mii | 948 mii | 988 mii |
| creanțe | 157 mii | 172 mii | 199 mii | 166 mii | 180 mii | 237 mii | 275 mii | 294 mii | 311 mii | 305 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.435 | 27 mii | 79 mii | 27 mii | 29 mii | 31 mii | 34 mii | 34 mii | 36 mii | 33 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 9 | — | 1.349 | 1.333 | 1.665 | 1.550 | 2.118 | 4.158 | 2.048 |
| Datorii | 429 mii | 499 mii | 517 mii | 472 mii | 517 mii | 576 mii | 643 mii | 622 mii | 679 mii | 756 mii |
| Capitaluri proprii | 336 mii | 393 mii | 471 mii | 539 mii | 580 mii | 649 mii | 653 mii | 708 mii | 685 mii | 736 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 45 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Prahova
- TOOLTECH INTERNATIONAL SRL · Câmpina2,3 mil lei · 4 ang.
- VANDROM SRL · Ploiești962 mii lei · 4 ang.
- ARPEGA TRADING SRL · Blejoi535 mii lei · 1 ang.
- ELVIC INTERPREST SRL · Gornet-Cricov262 mii lei · 2 ang.
- VIDEPAN SRL · Câmpina226 mii lei · 1 ang.
- AMI MOTOR TRADE S.R.L. · Ploieștiori (com. Blejoi)177 mii lei · 1 ang.
- DECEBAL SRL · Ploiești92 mii lei · 2 ang.
- GEF ENERGY FREE S.R.L. · Cornu De Jos (com. Cornu)76 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 27.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4614 – Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
- 9540 Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Întrebări frecvente despre DIESEL STAR SRL
Care este CUI-ul firmei DIESEL STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIESEL STAR SRL este 15412590, iar codul de TVA este RO15412590. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000768291, iar codul EUID este ROONRC.J2003000768291.
Unde are sediul DIESEL STAR SRL?
Sediul social al firmei DIESEL STAR SRL este în Str. FRASINULUI, Loc. Sinaia, Oraș Sinaia, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIESEL STAR SRL?
Activitatea principală a firmei DIESEL STAR SRL este „Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane”, cod CAEN 4614. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIESEL STAR SRL?
DIESEL STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 mai 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIESEL STAR SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 382). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DIESEL STAR SRL?
În 2025, DIESEL STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și un profit net de 50 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIESEL STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. DIESEL STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/15412590API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.