DIADAAS AGRO SRL
ARHITECT CEZAR LĂZĂRESCU, Sat Valea Stanciului, Comuna Valea Stanciului, Dolj
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2024: cifra de afaceri 230 mii lei, profit net 32 mii lei.
Despre DIADAAS AGRO SRL
DIADAAS AGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2016 cu numărul J16/418/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 35694940, cu sediul în Valea Stanciului, județul Dolj. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 230 mii lei (+5% față de 2023), un profit net de 32 mii lei. Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 176 mii lei la 230 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 35694940
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/418/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 februarie 2016
- EUID
- ROONRC.J16/418/2016
- Cod poștal
- 207605
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
reactivat 04.11.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Segarcea
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 230 mii lei
- Profit net
- 32 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 202 mii lei
- Datorii
- 295 mii lei
- Active totale
- 498 mii lei
- Marjă netă
- 14%
+5% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 113 mii | 173 mii | 200 mii | 237 mii | 176 mii | 288 mii | 261 mii | 218 mii | 230 mii |
| Venituri totale | 192 mii | 233 mii | 274 mii | 277 mii | 239 mii | 300 mii | 659 mii | 362 mii | 467 mii |
| Cheltuieli totale | 116 mii | 222 mii | 190 mii | 263 mii | 170 mii | 279 mii | 471 mii | 346 mii | 429 mii |
| Profit / pierdere brută | 75 mii | 10 mii | 84 mii | 14 mii | 69 mii | 21 mii | 188 mii | 15 mii | 38 mii |
| Profit / pierdere netă | 75 mii | 4.852 | 78 mii | 6.945 | 66 mii | 14 mii | 181 mii | 13 mii | 32 mii |
| Active imobilizate | 564 | 38 mii | 30 mii | 26 mii | — | 1.686 | 217 mii | 147 mii | 78 mii |
| Active circulante | 114 mii | 136 mii | 139 mii | 256 mii | 265 mii | 305 mii | 518 mii | 607 mii | 420 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 63 mii | 76 mii | 346 mii | 466 mii | 392 mii |
| creanțe | 19 mii | 59 | 102 mii | 128 mii | 88 mii | 89 mii | 89 mii | 98 mii | 2.360 |
| casa și conturi la bănci | 95 mii | 136 mii | 38 mii | 128 mii | 114 mii | 141 mii | 83 mii | 43 mii | 26 mii |
| Datorii | 39 mii | 93 mii | 11 mii | 38 mii | 27 mii | 125 mii | 372 mii | 378 mii | 295 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | 79 mii | 6.625 | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 76 mii | 80 mii | 158 mii | 165 mii | 231 mii | 182 mii | 363 mii | 376 mii | 202 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 324 din 451 în județul Dolj și locul 6.940 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Dolj
- RUSOIU AGRO SRL · Silistea Crucii236 mii lei · 0 ang.
- G STORE SRL · Craiova233 mii lei · 0 ang.
- MANANA SRL · Craiova233 mii lei · 1 ang.
- GIOAGROBIO S.R.L. · Românești (com. Simnicu De Sus)232 mii lei · 2 ang.
- ALMOV AGRO S.R.L. · Georocel (com. Dobrești)230 mii lei · 1 ang.
- OSICEANU AGRO SUD S.R.L. · Locusteni (com. Daneți)229 mii lei · 0 ang.
- AGROHOLDING FIROI SRL · Barboi (com. Grecești)227 mii lei · 0 ang.
- SEGAGRI S.R.L. · Segarcea226 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
Întrebări frecvente despre DIADAAS AGRO SRL
Care este CUI-ul firmei DIADAAS AGRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DIADAAS AGRO SRL este 35694940. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/418/2016, iar codul EUID este ROONRC.J16/418/2016.
Unde are sediul DIADAAS AGRO SRL?
Sediul social al firmei DIADAAS AGRO SRL este în ARHITECT CEZAR LĂZĂRESCU, Sat Valea Stanciului, Comuna Valea Stanciului, Dolj, județul Dolj, cod poștal 207605, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DIADAAS AGRO SRL?
Activitatea principală a firmei DIADAAS AGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DIADAAS AGRO SRL?
DIADAAS AGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DIADAAS AGRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0251 *** 798). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DIADAAS AGRO SRL?
În 2024, DIADAAS AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 230 mii lei și un profit net de 32 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DIADAAS AGRO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DIADAAS AGRO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Valea Stanciului
- Firme cu CAEN 0111 din județul Dolj
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Dolj
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Dolj
- Beneficiari de fonduri din județul Dolj
- Compară DIADAAS AGRO SRL cu alte firme