DENTACON SRL
B-dul LACUL TEI, bl. 15A, sc. 1, et. P, ap. 1, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 418 mii lei, pierdere netă 41 mii lei, 1 angajați.
Despre DENTACON SRL
DENTACON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 1992 cu numărul J1992008296404 și codul unic de înregistrare (CUI) 421905, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 418 mii lei (-9% față de 2024), o pierdere netă de 41 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 181 mii lei la 418 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 421905
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992008296404
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 06 aprilie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992008296404
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
reactivat 03.08.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 418 mii lei
- Pierdere netă
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -86 mii lei
- Datorii
- 229 mii lei
- Active totale
- 143 mii lei
- Marjă netă
- -9,7%
- Cifră / angajat
- 418 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (160%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 121 mii | 119 mii | 165 mii | 238 mii | 181 mii | 447 mii | 332 mii | 458 mii | 418 mii |
| Venituri totale | 121 mii | 120 mii | 165 mii | 238 mii | 189 mii | 447 mii | 332 mii | 458 mii | 419 mii |
| Cheltuieli totale | 131 mii | 96 mii | 145 mii | 177 mii | 205 mii | 415 mii | 309 mii | 426 mii | 459 mii |
| Profit / pierdere brută | -10 mii | 24 mii | 20 mii | 62 mii | -16 mii | 32 mii | 23 mii | 32 mii | -41 mii |
| Profit / pierdere netă | -12 mii | 22 mii | 19 mii | 59 mii | -18 mii | 27 mii | 20 mii | 27 mii | -41 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 2 | 2 | 3 | 1 | 2 | 1 |
| Active imobilizate | 6.147 | 1.679 | 1.055 | 483 | 0 | 4.046 | 9.565 | 6.755 | 77 mii |
| Active circulante | 14 mii | 13 mii | 5.877 | 3.239 | 16 mii | 17 mii | 20 mii | 35 mii | 66 mii |
| din care stocuri | 8.782 | 8.810 | 0 | 0 | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 18 mii | 15 mii |
| creanțe | 432 | 360 | 1.196 | 704 | 0 | 487 | 3.308 | 9.250 | 37 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.776 | 4.137 | 4.681 | 2.535 | 829 | 927 | 2.076 | 8.205 | 13 mii |
| Cheltuieli în avans | 267 | 74 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 195 mii | 167 mii | 140 mii | 77 mii | 108 mii | 113 mii | 103 mii | 87 mii | 229 mii |
| Capitaluri proprii | -174 mii | -152 mii | -133 mii | -74 mii | -92 mii | -92 mii | -73 mii | -45 mii | -86 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 882 din 2.403 în județul București și locul 3.470 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul București
- SAFE DENT SRL · București Sector 5420 mii lei · 2 ang.
- GO DENTAL BENCH S.R.L. · București Sector 6420 mii lei · 1 ang.
- KATAMED S.R.L. · București Sector 1419 mii lei · 1 ang.
- DREOSSI DENTAL SRL · București Sector 1419 mii lei · 2 ang.
- DENTOFIX S.R.L. · București Sector 2418 mii lei · 1 ang.
- PRUDENTAL CENTER S.R.L. · București Sector 4417 mii lei · 1 ang.
- CLINICA BELLISSIMA S.R.L. · București Sector 6416 mii lei · 2 ang.
- CRISTALDENT SRL · București Sector 6416 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8623 Activități de asistență stomatologică
- 8697 Servicii de intermediere pentru servicii medicale, stomatologice și pentru alte servicii referitoare la sănătatea umană
- 8699 Alte activități referitoare la sănătatea umană n.c.a.
Întrebări frecvente despre DENTACON SRL
Care este CUI-ul firmei DENTACON SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTACON SRL este 421905. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992008296404, iar codul EUID este ROONRC.J1992008296404.
Unde are sediul DENTACON SRL?
Sediul social al firmei DENTACON SRL este în B-dul LACUL TEI, bl. 15A, sc. 1, et. P, ap. 1, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTACON SRL?
Activitatea principală a firmei DENTACON SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DENTACON SRL?
DENTACON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 aprilie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTACON SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 779). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DENTACON SRL?
În 2025, DENTACON SRL a raportat o cifră de afaceri de 418 mii lei și o pierdere netă de 41 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTACON SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DENTACON SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.