DENTA COR SRL
Str. GRIGORE ALEXANDRESCU, bl. G1, ap. 2, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 37 mii lei, pierdere netă 64 mii lei, 1 angajați.
Despre DENTA COR SRL
DENTA COR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2003 cu numărul J2003001594121 și codul unic de înregistrare (CUI) 15509437, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de asistență stomatologică” (cod CAEN 8623). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 37 mii lei (-42% față de 2024), o pierdere netă de 64 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 140 mii lei la 37 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15509437
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003001594121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iunie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003001594121
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 37 mii lei
- Pierdere netă
- 64 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 6.359 lei
- Datorii
- 12 mii lei
- Active totale
- 19 mii lei
- Marjă netă
- -174,3%
- Cifră / angajat
- 37 mii lei
-42% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; cifra de afaceri a scăzut cu 42% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 98 mii | 177 mii | 194 mii | 217 mii | 132 mii | 140 mii | 95 mii | 79 mii | 64 mii | 37 mii |
| Venituri totale | 98 mii | 177 mii | 194 mii | 217 mii | 132 mii | 140 mii | 95 mii | 79 mii | 64 mii | 37 mii |
| Cheltuieli totale | 105 mii | 165 mii | 190 mii | 157 mii | 108 mii | 91 mii | 75 mii | 102 mii | 91 mii | 100 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.437 | 12 mii | 4.712 | 59 mii | 24 mii | 49 mii | 20 mii | -23 mii | -27 mii | -63 mii |
| Profit / pierdere netă | -9.393 | 11 mii | 2.770 | 57 mii | 23 mii | 45 mii | 18 mii | -24 mii | -29 mii | -64 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 14 mii | 5.764 | 608 | — | — | — | — | 18 mii | 15 mii | 16 mii |
| Active circulante | 244 | 940 | 773 | 55 mii | 67 mii | 114 mii | 128 mii | 89 mii | 62 mii | 2.374 |
| creanțe | — | 372 | 189 | 1.544 | 67 mii | 114 mii | 127 mii | 82 mii | 56 mii | 1.727 |
| casa și conturi la bănci | 244 | 568 | 584 | 53 mii | 43 | 30 | 1.163 | 6.791 | 5.919 | 647 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 244 |
| Datorii | 34 mii | 17 mii | 8.468 | 4.750 | 2.621 | 5.881 | 1.667 | 6.359 | 6.202 | 12 mii |
| Capitaluri proprii | -20 mii | -9.857 | -7.087 | 50 mii | 64 mii | 109 mii | 126 mii | 100 mii | 71 mii | 6.359 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 584 din 639 în județul Cluj și locul 9.392 din 10.349 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8623 – Activități de asistență stomatologică.
Firme similare din județul Cluj
- FENOMENAL DENT S.R.L. · Turda42 mii lei · 0 ang.
- CORAL DENTAL CLINIC S.R.L. · Dezmir (com. Apahida)39 mii lei · 0 ang.
- DENARTIS DENTESTET S.R.L. · Florești38 mii lei · 1 ang.
- SANO DENT PARO S.R.L. · Cluj-Napoca37 mii lei · 1 ang.
- DANCUDENT S.R.L. · Baciu36 mii lei · 0 ang.
- ENDOVIT SANO S.R.L. · Cluj-Napoca36 mii lei · 1 ang.
- DOV DENTALIS SALUTEM S.R.L. · Turda35 mii lei · 0 ang.
- MARIAN B DENTAL S.R.L. · Cluj-Napoca35 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8623 – Activități de asistență stomatologică
- 8610 Activități de asistență spitalicească
- 8621 Activități de asistență medicală generală
- 8622 Activități de asistență medicală specializată
- 8623 Activități de asistență stomatologică
Întrebări frecvente despre DENTA COR SRL
Care este CUI-ul firmei DENTA COR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENTA COR SRL este 15509437. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003001594121, iar codul EUID este ROONRC.J2003001594121.
Unde are sediul DENTA COR SRL?
Sediul social al firmei DENTA COR SRL este în Str. GRIGORE ALEXANDRESCU, bl. G1, ap. 2, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DENTA COR SRL?
Activitatea principală a firmei DENTA COR SRL este „Activități de asistență stomatologică”, cod CAEN 8623. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DENTA COR SRL?
DENTA COR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iunie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DENTA COR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DENTA COR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DENTA COR SRL?
În 2025, DENTA COR SRL a raportat o cifră de afaceri de 37 mii lei și o pierdere netă de 64 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DENTA COR SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DENTA COR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.