Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

DENIS ENIS COM SRL

CUI 35646706J2016002100400

CRISTESCU DIMA, bl. 215, sc. A, et. 8, ap. 33, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 298 mii lei, pierdere netă 109 mii lei, 3 angajați.

Despre DENIS ENIS COM SRL

DENIS ENIS COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2016 cu numărul J2016002100400 și codul unic de înregistrare (CUI) 35646706, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei” (cod CAEN 4642). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 298 mii lei (-19% față de 2024), o pierdere netă de 109 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 185 mii lei la 298 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017.

Date de identificare

CUI
35646706
Nr. Registrul Comerțului
J2016002100400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016002100400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
298 mii lei

-19% față de 2024

Pierdere netă
109 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-185 mii lei
Datorii
412 mii lei
Active totale
227 mii lei
Marjă netă
-36,6%
Cifră / angajat
99 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (182%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii2016: cifra de afaceri 217.564 lei; profit net 13.627 lei20162017: cifra de afaceri 349.602 lei; profit net 16.081 lei20172018: cifra de afaceri 319.108 lei; pierdere netă 150.212 lei20182019: cifra de afaceri 297.903 lei; pierdere netă 141.568 lei20192020: cifra de afaceri 177.359 lei; pierdere netă 83.736 lei20202021: cifra de afaceri 185.382 lei; pierdere netă 96.777 lei20212022: cifra de afaceri 201.998 lei; pierdere netă 159.324 lei20222023: cifra de afaceri 238.082 lei; pierdere netă 73.088 lei20232024: cifra de afaceri 366.839 lei; pierdere netă 92.068 lei20242025: cifra de afaceri 297.727 lei; pierdere netă 108.842 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă218 mii350 mii319 mii298 mii177 mii185 mii202 mii238 mii367 mii298 mii
Venituri totale218 mii350 mii319 mii298 mii178 mii202 mii202 mii238 mii367 mii298 mii
Cheltuieli totale204 mii330 mii467 mii437 mii260 mii296 mii360 mii309 mii454 mii404 mii
Profit / pierdere brută14 mii20 mii-148 mii-139 mii-82 mii-95 mii-158 mii-71 mii-87 mii-106 mii
Profit / pierdere netă14 mii16 mii-150 mii-142 mii-84 mii-97 mii-159 mii-73 mii-92 mii-109 mii
Număr mediu de angajați3444333333
Active imobilizate599599600600600600600600600600
Active circulante66 mii288 mii287 mii253 mii257 mii210 mii192 mii343 mii318 mii226 mii
din care stocuri—268 mii268 mii235 mii220 mii183 mii181 mii283 mii272 mii205 mii
creanțe4.53713 mii4.8115.92217 mii22 mii14152 mii41 mii17 mii
casa și conturi la bănci61 mii7.70614 mii12 mii20 mii4.70311 mii8.6175.3853.546
Datorii8.980198 mii346 mii453 mii541 mii591 mii732 mii878 mii395 mii412 mii
Capitaluri proprii57 mii91 mii-58 mii-200 mii-283 mii-380 mii-539 mii-534 mii-76 mii-185 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 472 din 935 în județul București și locul 1.010 din 1.957 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

Întrebări frecvente despre DENIS ENIS COM SRL

Care este CUI-ul firmei DENIS ENIS COM SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENIS ENIS COM SRL este 35646706, iar codul de TVA este RO35646706. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016002100400, iar codul EUID este ROONRC.J2016002100400.

Unde are sediul DENIS ENIS COM SRL?

Sediul social al firmei DENIS ENIS COM SRL este în CRISTESCU DIMA, bl. 215, sc. A, et. 8, ap. 33, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DENIS ENIS COM SRL?

Activitatea principală a firmei DENIS ENIS COM SRL este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei”, cod CAEN 4642.

Când a fost înființată DENIS ENIS COM SRL?

DENIS ENIS COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DENIS ENIS COM SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 531). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DENIS ENIS COM SRL?

În 2025, DENIS ENIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 298 mii lei și o pierdere netă de 109 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DENIS ENIS COM SRL plătitoare de TVA?

Da. DENIS ENIS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează