DELPAS SRL
ALEXANDRU SAHIA, sc. B, et. P, ap. 4, Loc. Cugir, Oraș Cugir, Alba
În 2025: cifra de afaceri 37,8 mil lei, pierdere netă 353 mii lei, 75 angajați.
Despre DELPAS SRL
DELPAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2013 cu numărul J2013000381013 și codul unic de înregistrare (CUI) 4250140, cu sediul în Cugir, județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 37,8 mil lei (+2% față de 2024), o pierdere netă de 353 mii lei și 75 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 27,4 mil lei la 37,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 4250140
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013000381013
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 iunie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013000381013
- Cod poștal
- 515600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Alba
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 37,8 mil lei
- Pierdere netă
- 353 mii lei
- Angajați (medie)
- 75
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 7,2 mil lei
- Active totale
- 8,3 mil lei
- Marjă netă
- -0,9%
- Cifră / angajat
- 504 mii lei
+2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 87% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mil | 19,8 mil | 22,6 mil | 23,9 mil | 25,4 mil | 27,4 mil | 31,5 mil | 36,3 mil | 37,2 mil | 37,8 mil |
| Venituri totale | 18 mil | 19,8 mil | 22,5 mil | 23,8 mil | 25,4 mil | 27,2 mil | 31,3 mil | 36,1 mil | 37,1 mil | 37,7 mil |
| Cheltuieli totale | 17,8 mil | 19,7 mil | 22,5 mil | 23,7 mil | 25,3 mil | 27,1 mil | 31,1 mil | 35,5 mil | 37 mil | 38,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 170 mii | 52 mii | 56 mii | 48 mii | 78 mii | 157 mii | 262 mii | 592 mii | 89 mii | -353 mii |
| Profit / pierdere netă | 122 mii | 16 mii | 3.694 | 4.646 | 2.399 | 92 mii | 170 mii | 440 mii | 4.032 | -353 mii |
| Număr mediu de angajați | 63 | 69 | 71 | 71 | 69 | 68 | 72 | 69 | 71 | 75 |
| Active imobilizate | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,7 mil |
| Active circulante | 3,1 mil | 3,8 mil | 3,8 mil | 4,2 mil | 4,2 mil | 4,6 mil | 5,3 mil | 5,9 mil | 5,8 mil | 6,6 mil |
| din care stocuri | 2,6 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 3,9 mil | 4,8 mil | 5 mil | 5 mil | 5,7 mil |
| creanțe | 286 mii | 251 mii | 134 mii | 324 mii | 434 mii | 224 mii | 107 mii | 176 mii | 132 mii | 122 mii |
| casa și conturi la bănci | 251 mii | 597 mii | 491 mii | 482 mii | 511 mii | 509 mii | 484 mii | 696 mii | 670 mii | 839 mii |
| Datorii | 3,2 mil | 3,9 mil | 3,9 mil | 4,4 mil | 4,8 mil | 5 mil | 5,5 mil | 5,6 mil | 6,3 mil | 7,2 mil |
| Capitaluri proprii | 971 mii | 967 mii | 971 mii | 976 mii | 979 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii | 344 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 411 în județul Alba și locul 138 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Alba
- RIVALY C.H. SRL · Câmpeni35,6 mil lei · 102 ang.
- LA BOLTA SATULUI SRL · Alba Iulia28,3 mil lei · 52 ang.
- MAGNETIC CAMAPO SRL · Sebeș28,2 mil lei · 33 ang.
- COCOȘUL DE AUR SRL · Aiud28,1 mil lei · 45 ang.
- MIOMAR UNIVERSAL SRL · Aiud27,9 mil lei · 49 ang.
- ARANCEA SRL · Sat Gârbova De Jos, Municipiul Aiud18,5 mil lei · 36 ang.
- ROBIN FOREST SRL · Baia De Arieș18 mil lei · 15 ang.
- COOPERATIVA DE CONSUM AIUD SOCIETATE COOPERATIVĂ · Aiud16,4 mil lei · 51 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1371/176/202521.02.2025
validare poprire 224/2024
Judecătoria Albaiulia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2648/272/202328.11.2023
distrugerea (art.253 NCP)
Judecătoria Orastie · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 2648/272/2023/a128.11.2023
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Orastie · Fond · Penal · calitate: Parte vătămată
- 3793/176/202206.06.2022
furtul (art.228 NCP)
Judecătoria Albaiulia · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5611 Restaurante
Întrebări frecvente despre DELPAS SRL
Care este CUI-ul firmei DELPAS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DELPAS SRL este 4250140, iar codul de TVA este RO4250140. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013000381013, iar codul EUID este ROONRC.J2013000381013.
Unde are sediul DELPAS SRL?
Sediul social al firmei DELPAS SRL este în ALEXANDRU SAHIA, sc. B, et. P, ap. 4, Loc. Cugir, Oraș Cugir, Alba, județul Alba, cod poștal 515600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DELPAS SRL?
Activitatea principală a firmei DELPAS SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DELPAS SRL?
DELPAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 iunie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DELPAS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 690). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DELPAS SRL?
În 2025, DELPAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 37,8 mil lei și o pierdere netă de 353 mii lei, cu 75 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DELPAS SRL plătitoare de TVA?
Da. DELPAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.