Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare25 ani pe piață

DELPAS CON SRL

CUI 13715511J2001001732404

Str. ZĂGAZULUI, bl. CORP A, et. 1, ap. A114, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 412 mii lei, profit net 91 mii lei, 1 angajați.

Despre DELPAS CON SRL

DELPAS CON SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2001 cu numărul J2001001732404 și codul unic de înregistrare (CUI) 13715511, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 412 mii lei (-35% față de 2024), un profit net de 91 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 253 mii lei la 412 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
13715511
Nr. Registrul Comerțului
J2001001732404
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
20 februarie 2001
EUID
ROONRC.J2001001732404
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.03.2001

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
412 mii lei

-35% față de 2024

Profit net
91 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
596 mii lei
Datorii
580 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
22,2%
Cifră / angajat
412 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 35% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 56.830 lei; profit net 5.549 lei20162017: cifra de afaceri 137.043 lei; profit net 7.222 lei20172018: cifra de afaceri 113.575 lei; profit net 123.306 lei20182019: cifra de afaceri 290.079 lei; profit net 104.429 lei20192020: cifra de afaceri 184.822 lei; profit net 43.269 lei20202021: cifra de afaceri 253.008 lei; profit net 43.999 lei20212022: cifra de afaceri 302.692 lei; profit net 63.090 lei20222023: cifra de afaceri 1.264.340 lei; profit net 151.565 lei20232024: cifra de afaceri 632.990 lei; profit net 138.392 lei20242025: cifra de afaceri 411.669 lei; profit net 91.325 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă57 mii137 mii114 mii290 mii185 mii253 mii303 mii1,3 mil633 mii412 mii
Venituri totale74 mii162 mii237 mii290 mii192 mii259 mii304 mii1,3 mil633 mii515 mii
Cheltuieli totale67 mii153 mii111 mii183 mii147 mii213 mii238 mii1,1 mil480 mii416 mii
Profit / pierdere brută7.0348.841126 mii107 mii45 mii47 mii66 mii164 mii153 mii99 mii
Profit / pierdere netă5.5497.222123 mii104 mii43 mii44 mii63 mii152 mii138 mii91 mii
Număr mediu de angajați1112232211
Active imobilizate214 mii276 mii182 mii292 mii693 mii668 mii665 mii730 mii906 mii882 mii
Active circulante178 mii166 mii73 mii161 mii119 mii131 mii183 mii219 mii221 mii287 mii
din care stocuri75 mii81 mii51 mii51 mii61 mii67 mii29 mii-1.31815 mii4.550
creanțe93 mii78 mii20 mii100 mii41 mii47 mii141 mii99 mii49 mii164 mii
casa și conturi la bănci9.7137.5092.39710 mii17 mii17 mii13 mii121 mii156 mii119 mii
Cheltuieli în avans4.8391.2601.261———7456944.1266.009
Datorii379 mii419 mii109 mii237 mii553 mii495 mii482 mii431 mii474 mii580 mii
Capitaluri proprii17 mii25 mii148 mii216 mii259 mii303 mii366 mii518 mii656 mii596 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.729 din 2.888 în județul București și locul 9.577 din 19.567 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și altor produse pentru construcții, din argilă arsă
  • 2433 Producția de profile obținute la rece
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
  • 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
  • 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
  • 8210 Activități de secretariat și servicii suport
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 8292 Activități de ambalare
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre DELPAS CON SRL

Care este CUI-ul firmei DELPAS CON SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DELPAS CON SRL este 13715511, iar codul de TVA este RO13715511. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001732404, iar codul EUID este ROONRC.J2001001732404.

Unde are sediul DELPAS CON SRL?

Sediul social al firmei DELPAS CON SRL este în Str. ZĂGAZULUI, bl. CORP A, et. 1, ap. A114, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DELPAS CON SRL?

Activitatea principală a firmei DELPAS CON SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 42 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DELPAS CON SRL?

DELPAS CON SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DELPAS CON SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 453). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DELPAS CON SRL?

În 2025, DELPAS CON SRL a raportat o cifră de afaceri de 412 mii lei și un profit net de 91 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DELPAS CON SRL plătitoare de TVA?

Da. DELPAS CON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează