DAVID MARF LOGISTIC SRL
CHIOJDEANCA, Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, pierdere netă 416 mii lei, 4 angajați.
Despre DAVID MARF LOGISTIC SRL
DAVID MARF LOGISTIC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2017 cu numărul J29/13/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 36889428, cu sediul în Chiojdeanca, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (-25% față de 2024), o pierdere netă de 416 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 987 mii lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 36889428
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/13/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 ianuarie 2017
- EUID
- ROONRC.J29/13/2017
- Cod poștal
- 107150
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 15.03.2017
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Pierdere netă
- 416 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- -874 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 474 mii lei
- Marjă netă
- -41,5%
- Cifră / angajat
- 250 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (284%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 369 mii | 951 mii | 722 mii | 695 mii | 987 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1 mil |
| Venituri totale | 369 mii | 951 mii | 722 mii | 704 mii | 987 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1 mil |
| Cheltuieli totale | 345 mii | 1 mil | 785 mii | 704 mii | 989 mii | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | -89 mii | -63 mii | -358 | -1.903 | -3.066 | 209 mii | -427 mii | -416 mii |
| Profit / pierdere netă | 20 mii | -99 mii | -70 mii | -7.214 | -12 mii | -17 mii | 193 mii | -468 mii | -416 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 234 | 63 mii | 36 mii | — | 69 mii | 74 mii | 63 mii | 236 mii | 179 mii |
| Active circulante | 128 mii | 70 mii | 114 mii | 149 mii | 191 mii | 199 mii | 228 mii | 322 mii | 295 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 9.684 | 340 | 731 | 5.771 | 7.224 | 7.173 | — | 2.440 |
| creanțe | 61 mii | 53 mii | 112 mii | 119 mii | 156 mii | 180 mii | 211 mii | 297 mii | 235 mii |
| casa și conturi la bănci | 23 mii | 6.942 | 1.400 | 30 mii | 29 mii | 11 mii | 9.872 | 25 mii | 57 mii |
| Datorii | 108 mii | 211 mii | 298 mii | 304 mii | 426 mii | 456 mii | 281 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 21 mii | -78 mii | -148 mii | -155 mii | -167 mii | -184 mii | 9.812 | -458 mii | -874 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 314 din 1.273 în județul Prahova și locul 10.022 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Prahova
- ROBSTYN LOGISTIC SRL · Buzota (com. Apostolache)1 mil lei · 3 ang.
- LIDER EUROSPEED S.R.L. · Ploiești1 mil lei · 4 ang.
- BEKE EXPEDITION S.R.L. · Băltița (com. Mănești)1 mil lei · 3 ang.
- ELSTEF TRUCKS S.R.L. · Țânțăreni (com. Blejoi)1 mil lei · 2 ang.
- TRANDOC RĂZVAN SRL · Florești992 mii lei · 3 ang.
- ACTUAL INTERSPEED S.R.L. · Tătărani (com. Bărcănești)991 mii lei · 4 ang.
- LORCOS EXPRESS S.R.L. · Comarnic989 mii lei · 5 ang.
- NESSY'S COM SRL · Brazii De Sus (com. Brazi)987 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre DAVID MARF LOGISTIC SRL
Care este CUI-ul firmei DAVID MARF LOGISTIC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAVID MARF LOGISTIC SRL este 36889428, iar codul de TVA este RO36889428. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/13/2017, iar codul EUID este ROONRC.J29/13/2017.
Unde are sediul DAVID MARF LOGISTIC SRL?
Sediul social al firmei DAVID MARF LOGISTIC SRL este în CHIOJDEANCA, Sat Chiojdeanca, Comuna Chiojdeanca, Prahova, județul Prahova, cod poștal 107150, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAVID MARF LOGISTIC SRL?
Activitatea principală a firmei DAVID MARF LOGISTIC SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată DAVID MARF LOGISTIC SRL?
DAVID MARF LOGISTIC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAVID MARF LOGISTIC SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DAVID MARF LOGISTIC SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Chiojdeanca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DAVID MARF LOGISTIC SRL?
În 2025, DAVID MARF LOGISTIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și o pierdere netă de 416 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAVID MARF LOGISTIC SRL plătitoare de TVA?
Da. DAVID MARF LOGISTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.