DAV CLIMA SYSTEM SRL
GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, bl. B4, et. 4, ap. 37, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 2,3 mil lei, profit net 124 mii lei, 5 angajați.
Despre DAV CLIMA SYSTEM SRL
DAV CLIMA SYSTEM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015 cu numărul J29/847/2015 și codul unic de înregistrare (CUI) 34649836, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,3 mil lei (+66% față de 2024), un profit net de 124 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 2,2 mil lei la 2,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2015.
Date de identificare
- CUI
- 34649836
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/847/2015
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iunie 2015
- EUID
- ROONRC.J29/847/2015
- Cod poștal
- 100208
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 05.08.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,3 mil lei
- Profit net
- 124 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 151 mii lei
- Datorii
- 872 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 5,4%
- Cifră / angajat
- 455 mii lei
+66% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 490 mii | 615 mii | 840 mii | 2,4 mil | 1,4 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,9 mil | 1,4 mil | 2,3 mil |
| Venituri totale | 490 mii | 615 mii | 840 mii | 2,4 mil | 1,4 mil | 2,2 mil | 3 mil | 2,9 mil | 1,4 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli totale | 435 mii | 672 mii | 569 mii | 949 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 1,3 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 56 mii | -57 mii | 272 mii | 1,4 mil | 113 mii | 88 mii | 172 mii | 318 mii | 104 mii | 149 mii |
| Profit / pierdere netă | 49 mii | -63 mii | 264 mii | 1,4 mil | 100 mii | 66 mii | 142 mii | 257 mii | 84 mii | 124 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 6 | 6 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 19 mii | 85 mii | 73 mii | 191 mii | 132 mii | 79 mii | 56 mii | 213 mii | 328 mii | 312 mii |
| Active circulante | 153 mii | 251 mii | 621 mii | 1,6 mil | 1,5 mil | 2,1 mil | 931 mii | 586 mii | 501 mii | 711 mii |
| din care stocuri | 32 mii | 13 mii | 16 mii | 956 mii | 986 mii | 1,1 mil | 819 mii | 389 mii | 505 mii | 442 mii |
| creanțe | 26 mii | 79 mii | 243 mii | 171 mii | 209 mii | 309 mii | -835 | 443 mii | 228 mii | 373 mii |
| casa și conturi la bănci | 95 mii | 159 mii | 362 mii | 516 mii | 333 mii | 695 mii | 113 mii | -246 mii | -231 mii | -104 mii |
| Datorii | 113 mii | 339 mii | 434 mii | 374 mii | 500 mii | 919 mii | 691 mii | 541 mii | 744 mii | 872 mii |
| Capitaluri proprii | 60 mii | -2.833 | 261 mii | 1,5 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 296 mii | 258 mii | 84 mii | 151 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 46 din 355 în județul Prahova și locul 1.023 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Prahova
- VEXOCLIMA SRL · Ploiești2,5 mil lei · 10 ang.
- RAMI - INSTAL SRL · Vălenii De Munte2,5 mil lei · 10 ang.
- MARMAR-INSTAL SRL · ***localitatea Negasita***2,5 mil lei · 12 ang.
- DEVON PROJECTS S.R.L. · Ploiești2,3 mil lei · 8 ang.
- ADI INSTAL ASTRA SRL · Comarnic2,3 mil lei · 14 ang.
- CLIMA WATER TERMO SRL · Ploiești2,3 mil lei · 11 ang.
- YONDCLIMA SRL · Ploiești2,2 mil lei · 14 ang.
- ELITE HOLDING AG S.R.L. · Bucov2 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 17.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 2825 Fabricarea echipamentelor de ventilație și frigorifice, exclusiv a echipamentelor de uz casnic
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 9522 Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
Întrebări frecvente despre DAV CLIMA SYSTEM SRL
Care este CUI-ul firmei DAV CLIMA SYSTEM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAV CLIMA SYSTEM SRL este 34649836, iar codul de TVA este RO34649836. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/847/2015, iar codul EUID este ROONRC.J29/847/2015.
Unde are sediul DAV CLIMA SYSTEM SRL?
Sediul social al firmei DAV CLIMA SYSTEM SRL este în GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, bl. B4, et. 4, ap. 37, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100208, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAV CLIMA SYSTEM SRL?
Activitatea principală a firmei DAV CLIMA SYSTEM SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 26 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAV CLIMA SYSTEM SRL?
DAV CLIMA SYSTEM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAV CLIMA SYSTEM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 090). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAV CLIMA SYSTEM SRL?
În 2025, DAV CLIMA SYSTEM SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,3 mil lei și un profit net de 124 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAV CLIMA SYSTEM SRL plătitoare de TVA?
Da. DAV CLIMA SYSTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 august 2015. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.