Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

DATASTREAM TECH SRL

CUI 31179608J2/109/2013

IOAN SAVA, ap. 2, Municipiul Arad, Arad

În 2025: cifra de afaceri 128 mii lei, profit net 48 mii lei, 1 angajați.

Despre DATASTREAM TECH SRL

DATASTREAM TECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2013 cu numărul J2/109/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 31179608, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 128 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 48 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 83 mii lei la 128 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2013 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
31179608
Nr. Registrul Comerțului
J2/109/2013
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
04 februarie 2013
EUID
ROONRC.J2/109/2013
Cod poștal
310019

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 25.02.2013

TVA la încasare
Da

din 25.02.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
128 mii lei

+5% față de 2024

Profit net
48 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
49 mii lei
Datorii
90 mii lei
Active totale
139 mii lei
Marjă netă
37,9%
Cifră / angajat
128 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 65% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 102.389 lei; profit net 79.563 lei20162017: cifra de afaceri 37.491 lei; profit net 13.066 lei20172018: cifra de afaceri 78.765 lei; profit net 66.115 lei20182019: cifra de afaceri 52.489 lei; profit net 32.488 lei20192020: cifra de afaceri 63.185 lei; profit net 12.036 lei20202021: cifra de afaceri 82.808 lei; profit net 35.507 lei20212022: cifra de afaceri 54.150 lei; profit net 252.162 lei20222023: cifra de afaceri 237.063 lei; profit net 172.245 lei20232024: cifra de afaceri 121.323 lei; profit net 36.593 lei20242025: cifra de afaceri 127.516 lei; profit net 48.307 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă102 mii37 mii79 mii52 mii63 mii83 mii54 mii237 mii121 mii128 mii
Venituri totale102 mii37 mii79 mii53 mii63 mii83 mii736 mii237 mii121 mii128 mii
Cheltuieli totale20 mii23 mii10 mii18 mii50 mii45 mii478 mii62 mii80 mii70 mii
Profit / pierdere brută83 mii14 mii68 mii34 mii13 mii38 mii259 mii175 mii42 mii57 mii
Profit / pierdere netă80 mii13 mii66 mii32 mii12 mii36 mii252 mii172 mii37 mii48 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate367 mii382 mii382 mii397 mii399 mii401 mii63———
Active circulante33 mii36 mii51 mii42 mii26 mii42 mii828 mii192 mii99 mii139 mii
din care stocuri17 mii20 mii20 mii23 mii——————
creanțe14 mii8.9986999.0473.1823.190816 mii123 mii16 mii9.376
casa și conturi la bănci1.3586.66630 mii9.81822 mii39 mii12 mii69 mii83 mii129 mii
Datorii53 mii58 mii7.12512 mii5.1229.614576 mii19 mii27 mii90 mii
Capitaluri proprii347 mii360 mii426 mii427 mii419 mii434 mii252 mii172 mii72 mii49 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 89 din 136 în județul Arad și locul 6.008 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul Arad

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 4651 Comerț cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice și software- ului
  • 5829 Activități de editare a altor produse software
  • 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6312 Activități ale portalurilor web

Întrebări frecvente despre DATASTREAM TECH SRL

Care este CUI-ul firmei DATASTREAM TECH SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DATASTREAM TECH SRL este 31179608, iar codul de TVA este RO31179608. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2/109/2013, iar codul EUID este ROONRC.J2/109/2013.

Unde are sediul DATASTREAM TECH SRL?

Sediul social al firmei DATASTREAM TECH SRL este în IOAN SAVA, ap. 2, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, cod poștal 310019, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DATASTREAM TECH SRL?

Activitatea principală a firmei DATASTREAM TECH SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DATASTREAM TECH SRL?

DATASTREAM TECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 februarie 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DATASTREAM TECH SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 010). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DATASTREAM TECH SRL?

În 2025, DATASTREAM TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 128 mii lei și un profit net de 48 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DATASTREAM TECH SRL plătitoare de TVA?

Da. DATASTREAM TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 februarie 2013 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează