Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

DAS HOLIDAYS SRL

CUI 35569875J2016000420122

FÂNTÂNELE, sc. 2, et. 5, ap. 66, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 277 mii lei, profit net 31 mii lei, 1 angajați.

Despre DAS HOLIDAYS SRL

DAS HOLIDAYS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2016 cu numărul J2016000420122 și codul unic de înregistrare (CUI) 35569875, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 277 mii lei (+16% față de 2024), un profit net de 31 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 402 mii lei la 277 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2016 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
35569875
Nr. Registrul Comerțului
J2016000420122
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 februarie 2016
EUID
ROONRC.J2016000420122
Cod poștal
400320

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.03.2016

TVA la încasare
Da

din 10.03.2016

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
277 mii lei

+16% față de 2024

Profit net
31 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-141 mii lei
Datorii
254 mii lei
Active totale
114 mii lei
Marjă netă
11,1%
Cifră / angajat
277 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (224%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 4.845 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 4.530 lei20172018: cifra de afaceri 30.536 lei; pierdere netă 32.645 lei20182019: cifra de afaceri 237.572 lei; pierdere netă 11.138 lei20192020: cifra de afaceri 202.917 lei; profit net 26.518 lei20202021: cifra de afaceri 402.415 lei; pierdere netă 21.933 lei20212022: cifra de afaceri 437.791 lei; pierdere netă 49.571 lei20222023: cifra de afaceri 285.029 lei; profit net 15.634 lei20232024: cifra de afaceri 238.926 lei; pierdere netă 88.645 lei20242025: cifra de afaceri 277.171 lei; profit net 30.792 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă0031 mii238 mii203 mii402 mii438 mii285 mii239 mii277 mii
Venituri totale0031 mii238 mii203 mii402 mii442 mii285 mii239 mii277 mii
Cheltuieli totale4.8454.53063 mii246 mii173 mii420 mii487 mii267 mii325 mii244 mii
Profit / pierdere brută-4.845-4.530-32 mii-8.76230 mii-18 mii-45 mii18 mii-86 mii34 mii
Profit / pierdere netă-4.845-4.530-33 mii-11 mii27 mii-22 mii-50 mii16 mii-89 mii31 mii
Număr mediu de angajați0011121111
Active imobilizate86047 mii39 mii29 mii69 mii1.32917 mii79 mii62 mii
Active circulante3971.01156 mii41 mii41 mii87 mii26 mii78 mii44 mii50 mii
din care stocuri00——8783854.0901.4533.454
creanțe3971.01154 mii27 mii40 mii89 mii26 mii55 mii43 mii32 mii
casa și conturi la bănci001.38214 mii1.006-2.12885019 mii-52714 mii
Cheltuieli în avans00———7993.79411 mii—1.776
Datorii5.12810 mii144 mii133 mii97 mii205 mii130 mii188 mii294 mii254 mii
Capitaluri proprii-4.645-9.175-42 mii-53 mii-27 mii-49 mii-98 mii-83 mii-171 mii-141 mii
din care capital subscris vărsat200200200210210210210210210210

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 914 din 1.588 în județul Cluj și locul 21.590 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
  • 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri

Întrebări frecvente despre DAS HOLIDAYS SRL

Care este CUI-ul firmei DAS HOLIDAYS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAS HOLIDAYS SRL este 35569875, iar codul de TVA este RO35569875. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000420122, iar codul EUID este ROONRC.J2016000420122.

Unde are sediul DAS HOLIDAYS SRL?

Sediul social al firmei DAS HOLIDAYS SRL este în FÂNTÂNELE, sc. 2, et. 5, ap. 66, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400320, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DAS HOLIDAYS SRL?

Activitatea principală a firmei DAS HOLIDAYS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DAS HOLIDAYS SRL?

DAS HOLIDAYS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 februarie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DAS HOLIDAYS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 770). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DAS HOLIDAYS SRL?

În 2025, DAS HOLIDAYS SRL a raportat o cifră de afaceri de 277 mii lei și un profit net de 31 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DAS HOLIDAYS SRL plătitoare de TVA?

Da. DAS HOLIDAYS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 martie 2016 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează