Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

DANISOL SRL

CUI 17220159J33/228/2005

BUCOVINEI, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 42 mii lei, 5 angajați.

Despre DANISOL SRL

DANISOL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2005 cu numărul J33/228/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17220159, cu sediul în Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava. Activitatea principală este „Întreținerea și repararea autovehiculelor” (cod CAEN 4520). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 42 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,3 mil lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2008.

Date de identificare

CUI
17220159
Nr. Registrul Comerțului
J33/228/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
09 februarie 2005
EUID
ROONRC.J33/228/2005
Cod poștal
725100

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.06.2008

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,1 mil lei

-15% față de 2024

Profit net
42 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
623 mii lei
Datorii
636 mii lei
Active totale
1,3 mil lei
Marjă netă
3,6%
Cifră / angajat
228 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 697.703 lei; profit net 32.026 lei20162017: cifra de afaceri 842.485 lei; profit net 51.699 lei20172018: cifra de afaceri 999.624 lei; profit net 87.932 lei20182019: cifra de afaceri 1.236.721 lei; profit net 51.739 lei20192020: cifra de afaceri 1.198.837 lei; profit net 95.451 lei20202021: cifra de afaceri 1.322.237 lei; profit net 25.775 lei20212022: cifra de afaceri 1.536.952 lei; profit net 30.038 lei20222023: cifra de afaceri 1.511.571 lei; profit net 69.779 lei20232024: cifra de afaceri 1.348.438 lei; profit net 30.856 lei20242025: cifra de afaceri 1.142.456 lei; profit net 41.595 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă698 mii842 mii1.000 mii1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil1,5 mil1,3 mil1,1 mil
Venituri totale701 mii842 mii1.000 mii1,2 mil1,2 mil1,3 mil1,5 mil1,5 mil1,3 mil1,1 mil
Cheltuieli totale662 mii783 mii902 mii1,2 mil1,1 mil1,3 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil1,1 mil
Profit / pierdere brută39 mii60 mii98 mii62 mii106 mii37 mii44 mii82 mii65 mii54 mii
Profit / pierdere netă32 mii52 mii88 mii52 mii95 mii26 mii30 mii70 mii31 mii42 mii
Număr mediu de angajați7778888765
Active imobilizate469 mii486 mii478 mii468 mii447 mii467 mii488 mii467 mii488 mii789 mii
Active circulante144 mii221 mii273 mii300 mii334 mii350 mii395 mii330 mii340 mii471 mii
din care stocuri110 mii160 mii197 mii237 mii220 mii258 mii227 mii214 mii238 mii288 mii
creanțe25 mii54 mii73 mii56 mii75 mii75 mii90 mii72 mii45 mii138 mii
casa și conturi la bănci8.1545.7202.5376.89540 mii17 mii78 mii45 mii57 mii44 mii
Datorii324 mii366 mii322 mii287 mii226 mii235 mii271 mii215 mii215 mii636 mii
Capitaluri proprii289 mii340 mii428 mii480 mii555 mii582 mii612 mii582 mii613 mii623 mii
din care capital subscris vărsat20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii20 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 21 din 212 în județul Suceava și locul 395 din 5.403 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4520 – Întreținerea și repararea autovehiculelor

  • 3312 Repararea mașinilor
  • 3314 Repararea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea altor echipamente
  • 3831 Demontarea (dezasamblarea) mașinilor și echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8129 Alte activități de curățenie
  • 9601 Spălarea și curățarea (uscată) articolelor textile și a produselor din blană

Întrebări frecvente despre DANISOL SRL

Care este CUI-ul firmei DANISOL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANISOL SRL este 17220159, iar codul de TVA este RO17220159. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/228/2005, iar codul EUID este ROONRC.J33/228/2005.

Unde are sediul DANISOL SRL?

Sediul social al firmei DANISOL SRL este în BUCOVINEI, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725100, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DANISOL SRL?

Activitatea principală a firmei DANISOL SRL este „Întreținerea și repararea autovehiculelor”, cod CAEN 4520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 15 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DANISOL SRL?

DANISOL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DANISOL SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DANISOL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Câmpulung Moldovenesc sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are DANISOL SRL?

În 2025, DANISOL SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 42 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DANISOL SRL plătitoare de TVA?

Da. DANISOL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează