DANDO SRL
Str. DARIU POP, ap. 48, Municipiul Satu Mare, Satu Mare
În 2025: cifra de afaceri 104 mii lei, pierdere netă 11 mii lei, 1 angajați.
Despre DANDO SRL
DANDO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1994 cu numărul J30/1053/1994 și codul unic de înregistrare (CUI) 5921030, cu sediul în Satu Mare, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 104 mii lei (-30% față de 2024), o pierdere netă de 11 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 191 mii lei la 104 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 5921030
- Nr. Registrul Comerțului
- J30/1053/1994
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 iulie 1994
- EUID
- ROONRC.J30/1053/1994
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Satu Mare
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 104 mii lei
- Pierdere netă
- 11 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -240 mii lei
- Datorii
- 253 mii lei
- Active totale
- 13 mii lei
- Marjă netă
- -10,5%
- Cifră / angajat
- 104 mii lei
-30% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (1918%); cifra de afaceri a scăzut cu 30% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 167 mii | 159 mii | 148 mii | 183 mii | 189 mii | 191 mii | 171 mii | 167 mii | 149 mii | 104 mii |
| Venituri totale | 168 mii | 159 mii | 148 mii | 183 mii | 189 mii | 192 mii | 171 mii | 176 mii | 149 mii | 104 mii |
| Cheltuieli totale | 170 mii | 165 mii | 155 mii | 173 mii | 174 mii | 170 mii | 166 mii | 166 mii | 156 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.693 | -5.106 | -6.229 | 11 mii | 15 mii | 21 mii | 5.667 | 11 mii | -7.117 | -11 mii |
| Profit / pierdere netă | -4.369 | -6.703 | -7.714 | 8.923 | 14 mii | 19 mii | 3.951 | 8.822 | -8.607 | -11 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 7.392 | 4.728 | 2.364 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 26 mii | 34 mii | 35 mii | 20 mii | 26 mii | 21 mii | 26 mii | 37 mii | 32 mii | 13 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 33 mii | 33 mii | 20 mii | 24 mii | 18 mii | 23 mii | 35 mii | 26 mii | 11 mii |
| creanțe | — | — | 822 | — | — | 395 | 193 | 89 | 1.000 | 1.069 |
| casa și conturi la bănci | 905 | 1.229 | 1.318 | 558 | 2.307 | 2.931 | 3.354 | 2.476 | 4.722 | 1.388 |
| Datorii | 294 mii | 306 mii | 312 mii | 286 mii | 278 mii | 255 mii | 256 mii | 258 mii | 261 mii | 253 mii |
| Capitaluri proprii | -261 mii | -267 mii | -275 mii | -266 mii | -252 mii | -233 mii | -229 mii | -220 mii | -229 mii | -240 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 325 din 398 în județul Satu Mare și locul 25.615 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Satu Mare
- HAROLS SRL · Sâi (com. Valea Vinului)108 mii lei · 1 ang.
- EDIT & ENI SRL · Ghenci (com. Căuaș)106 mii lei · 0 ang.
- ANCUTA DANIELA ABC SRL · Chegea (com. Săcășeni)105 mii lei · 1 ang.
- VIKTORIA & SERENA S.R.L. · Satu Mare104 mii lei · 1 ang.
- HERBIOVITA 2014 SRL · Satu Mare103 mii lei · 1 ang.
- CORDOVAN ABC S.R.L. · Tășnad101 mii lei · 0 ang.
- EFRASIMPF MARKET S.R.L. · Iojib (com. Medieșu Aurit)100 mii lei · 0 ang.
- CAR GIN SRL · Vama99 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre DANDO SRL
Care este CUI-ul firmei DANDO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANDO SRL este 5921030. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/1053/1994, iar codul EUID este ROONRC.J30/1053/1994.
Unde are sediul DANDO SRL?
Sediul social al firmei DANDO SRL este în Str. DARIU POP, ap. 48, Municipiul Satu Mare, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DANDO SRL?
Activitatea principală a firmei DANDO SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată DANDO SRL?
DANDO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DANDO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 313). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DANDO SRL?
În 2025, DANDO SRL a raportat o cifră de afaceri de 104 mii lei și o pierdere netă de 11 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DANDO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DANDO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.