DANA M SRL
Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba
În 2024: cifra de afaceri 659 mii lei, pierdere netă 36 mii lei, 3 angajați.
Despre DANA M SRL
DANA M SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1992 cu numărul J01/495/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2821606, cu sediul în Cergău Mare (com. Cergău), județul Alba. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 659 mii lei (-12% față de 2023), o pierdere netă de 36 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 577 mii lei la 659 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 2821606
- Nr. Registrul Comerțului
- J01/495/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 aprilie 1992
- EUID
- ROONRC.J01/495/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.12.1998
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Blaj
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 659 mii lei
- Pierdere netă
- 36 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -152 mii lei
- Datorii
- 331 mii lei
- Active totale
- 180 mii lei
- Marjă netă
- -5,5%
- Cifră / angajat
- 220 mii lei
-12% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (184%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 376 mii | 306 mii | 348 mii | 401 mii | 577 mii | 585 mii | 673 mii | 753 mii | 659 mii |
| Venituri totale | 376 mii | 306 mii | 348 mii | 401 mii | 577 mii | 585 mii | 673 mii | 753 mii | 659 mii |
| Cheltuieli totale | 366 mii | 318 mii | 360 mii | 405 mii | 574 mii | 590 mii | 673 mii | 765 mii | 689 mii |
| Profit / pierdere brută | 9.566 | -12 mii | -12 mii | -4.300 | 2.546 | -5.142 | -121 | -12 mii | -30 mii |
| Profit / pierdere netă | 7.452 | -16 mii | -15 mii | -4.300 | 2.546 | -11 mii | -6.851 | -20 mii | -36 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 118 mii | 113 mii | 107 mii | 101 mii | 96 mii | 90 mii | 85 mii | 79 mii | 73 mii |
| Active circulante | 163 mii | 145 mii | 145 mii | 153 mii | 175 mii | 178 mii | 197 mii | 182 mii | 107 mii |
| din care stocuri | 89 mii | 50 mii | 68 mii | 63 mii | 107 mii | 103 mii | 125 mii | 112 mii | 105 mii |
| creanțe | 68 mii | 68 mii | 68 mii | 69 mii | 68 mii | 68 mii | 71 mii | 68 mii | 688 |
| casa și conturi la bănci | 5.846 | 27 mii | 10 mii | 22 mii | 336 | 7.413 | 658 | 2.528 | 1.521 |
| Datorii | 326 mii | 319 mii | 329 mii | 335 mii | 349 mii | 357 mii | 377 mii | 377 mii | 331 mii |
| Capitaluri proprii | -45 mii | -61 mii | -76 mii | -81 mii | -78 mii | -89 mii | -96 mii | -115 mii | -152 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 164 din 411 în județul Alba și locul 10.810 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Alba
- RĂZVI & AMI MARKET S.R.L. · Tătârlaua (com. Cetatea De Baltă)666 mii lei · 1 ang.
- CAROLINA BEST CREAM SRL · Alba Iulia658 mii lei · 1 ang.
- MIRELENA COSBUC S.R.L. · Cugir650 mii lei · 2 ang.
- ELA PLUS CENTER SRL · Alba Iulia647 mii lei · 0 ang.
- KARYDAY MARKET S.R.L. · Alba Iulia642 mii lei · 2 ang.
- EMMA LAZAR SHOP S.R.L. · Sat Sâncrai, Municipiul Aiud634 mii lei · 2 ang.
- BARBU MIXT SRL · Jidvei631 mii lei · 2 ang.
- DOMODENIS SRL · Ponorel (com. Vidra)621 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre DANA M SRL
Care este CUI-ul firmei DANA M SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DANA M SRL este 2821606, iar codul de TVA este RO2821606. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J01/495/1992, iar codul EUID este ROONRC.J01/495/1992.
Unde are sediul DANA M SRL?
Sediul social al firmei DANA M SRL este în Sat Cergău Mare, Comuna Cergău, Alba, Cergău Mare (com. Cergău), județul Alba, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DANA M SRL?
Activitatea principală a firmei DANA M SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată DANA M SRL?
DANA M SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 aprilie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DANA M SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DANA M SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cergău Mare (com. Cergău) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DANA M SRL?
În 2024, DANA M SRL a raportat o cifră de afaceri de 659 mii lei și o pierdere netă de 36 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DANA M SRL plătitoare de TVA?
Da. DANA M SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.