DAN TAPITERUL SRL
Lombului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 201 mii lei, profit net 53 mii lei, 1 angajați.
Despre DAN TAPITERUL SRL
DAN TAPITERUL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2012 cu numărul J2012002267129 și codul unic de înregistrare (CUI) 30581282, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice” (cod CAEN 9524). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 201 mii lei (-12% față de 2024), un profit net de 53 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 208 mii lei la 201 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 30581282
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012002267129
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 august 2012
- EUID
- ROONRC.J2012002267129
- Cod poștal
- 400278
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 201 mii lei
- Profit net
- 53 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 53 mii lei
- Datorii
- 4.252 lei
- Active totale
- 57 mii lei
- Marjă netă
- 26,4%
- Cifră / angajat
- 201 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 158 mii | 146 mii | 141 mii | 170 mii | 150 mii | 208 mii | 199 mii | 184 mii | 229 mii | 201 mii |
| Venituri totale | 158 mii | 146 mii | 141 mii | 170 mii | 151 mii | 208 mii | 202 mii | 184 mii | 229 mii | 201 mii |
| Cheltuieli totale | 140 mii | 131 mii | 118 mii | 130 mii | 137 mii | 145 mii | 154 mii | 131 mii | 182 mii | 146 mii |
| Profit / pierdere brută | 18 mii | 15 mii | 24 mii | 40 mii | 13 mii | 63 mii | 48 mii | 53 mii | 48 mii | 55 mii |
| Profit / pierdere netă | 17 mii | 13 mii | 22 mii | 39 mii | 12 mii | 61 mii | 46 mii | 51 mii | 45 mii | 53 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 11 mii | 14 mii | 10 mii | 7.110 | 4.150 | 2.340 | 819 | 164 | — | — |
| Active circulante | 39 mii | 53 mii | 46 mii | 45 mii | 39 mii | 66 mii | 74 mii | 67 mii | 48 mii | 55 mii |
| din care stocuri | 21 mii | 22 mii | 23 mii | 23 mii | 24 mii | 26 mii | 504 | 504 | 1.756 | 1.756 |
| creanțe | 4.502 | 5.720 | 1.100 | 5.190 | -140 | 4.859 | 42 mii | 39 mii | 22 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 26 mii | 22 mii | 17 mii | 15 mii | 35 mii | 31 mii | 28 mii | 25 mii | 29 mii |
| Cheltuieli în avans | 599 | 38 | — | 233 | 543 | 432 | 626 | 2.358 | 2.173 | 2.008 |
| Datorii | 12 mii | 15 mii | 22 mii | 15 mii | 30 mii | 7.782 | 29 mii | 19 mii | 5.558 | 4.252 |
| Capitaluri proprii | 38 mii | 52 mii | 35 mii | 38 mii | 13 mii | 61 mii | 46 mii | 50 mii | 45 mii | 53 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 19 în județul Cluj și locul 43 din 185 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9524 – Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice.
Firme similare din județul Cluj
- SOEM BUILDING S.R.L. · Savadisla279 mii lei · 1 ang.
- ARANK PRODIMPEX SRL · Cluj-Napoca276 mii lei · 2 ang.
- RENAISSANCE TEXTILE S.R.L. · Florești121 mii lei · 0 ang.
- KLAUSEN INTERNATIONAL S.R.L. · Cluj-Napoca111 mii lei · 0 ang.
- CHOP-CHOP RESTORATION S.R.L. · Florești76 mii lei · 1 ang.
- SCHATTEN SRL · Baciu74 mii lei · 2 ang.
- VULRO SRL · Câmpia Turzii66 mii lei · 1 ang.
- JUNKS INTERIORS S.R.L. · Florești65 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9524 – Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
- 9524 Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice
Întrebări frecvente despre DAN TAPITERUL SRL
Care este CUI-ul firmei DAN TAPITERUL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAN TAPITERUL SRL este 30581282. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012002267129, iar codul EUID este ROONRC.J2012002267129.
Unde are sediul DAN TAPITERUL SRL?
Sediul social al firmei DAN TAPITERUL SRL este în Lombului, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400278, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAN TAPITERUL SRL?
Activitatea principală a firmei DAN TAPITERUL SRL este „Repararea și întreținerea mobilei și a furniturilor casnice”, cod CAEN 9524.
Când a fost înființată DAN TAPITERUL SRL?
DAN TAPITERUL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAN TAPITERUL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0757 *** 154). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAN TAPITERUL SRL?
În 2025, DAN TAPITERUL SRL a raportat o cifră de afaceri de 201 mii lei și un profit net de 53 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAN TAPITERUL SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, DAN TAPITERUL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.