Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare8 ani pe piață

DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.

CUI 39686991J2018001185336

PICTOR DUMITRU DACIAN, Municipiul Suceava, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 983 mii lei, profit net 824 mii lei, 1 angajați.

Despre DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.

DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2018 cu numărul J2018001185336 și codul unic de înregistrare (CUI) 39686991, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 983 mii lei (+204% față de 2024), un profit net de 824 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 500 mii lei la 983 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
39686991
Nr. Registrul Comerțului
J2018001185336
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
30 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018001185336
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2021

TVA la încasare
Da

din 01.02.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
983 mii lei

+204% față de 2024

Profit net
824 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
824 mii lei
Datorii
910 mii lei
Active totale
1,7 mil lei
Marjă netă
83,8%
Cifră / angajat
983 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 52% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2018: cifra de afaceri 5.545 lei; profit net 4.959 lei20182019: cifra de afaceri 720 lei; pierdere netă 2.565 lei20192020: cifra de afaceri 5.900 lei; profit net 2.037 lei20202021: cifra de afaceri 499.998 lei; profit net 251.291 lei20212022: cifra de afaceri 475.353 lei; profit net 140.655 lei20222023: cifra de afaceri 978.402 lei; profit net 615.977 lei20232024: cifra de afaceri 323.100 lei; profit net 102.236 lei20242025: cifra de afaceri 982.931 lei; profit net 824.006 lei2025
Indicator (lei)20182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă5.5457205.900500 mii475 mii978 mii323 mii983 mii
Venituri totale5.5457205.900500 mii475 mii978 mii323 mii1,1 mil
Cheltuieli totale4203.2633.689243 mii330 mii354 mii213 mii250 mii
Profit / pierdere brută5.125-2.5432.211257 mii145 mii624 mii110 mii853 mii
Profit / pierdere netă4.959-2.5652.037251 mii141 mii616 mii102 mii824 mii
Număr mediu de angajați———13211
Active imobilizate5.2072.565—36 mii28 mii13 mii5.66652 mii
Active circulante871704.781286 mii201 mii835 mii823 mii1,7 mil
din care stocuri———————120 mii
creanțe———61 mii31 mii345 mii264 mii1,2 mil
casa și conturi la bănci871704.781226 mii169 mii489 mii559 mii326 mii
Datorii13514115066 mii88 mii91 mii45 mii910 mii
Capitaluri proprii5.1592.5944.631256 mii141 mii757 mii783 mii824 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 39 din 353 în județul Suceava și locul 2.759 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7411 Activități de design industrial și vestimentar
  • 7413 Activități de design de interior
  • 7414 Alte activități de design specializat

Întrebări frecvente despre DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. este 39686991, iar codul de TVA este RO39686991. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001185336, iar codul EUID este ROONRC.J2018001185336.

Unde are sediul DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. este în PICTOR DUMITRU DACIAN, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 iulie 2018, deci are 8 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 238). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 983 mii lei și un profit net de 824 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. DALUBUILD CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează