DAL PALAS COMPREST SRL
Com. VATA DE JOS, Sat Brotuna, Comuna Vața De Jos, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 185 mii lei, 33 angajați.
Despre DAL PALAS COMPREST SRL
DAL PALAS COMPREST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1995 cu numărul J1995000374204 și codul unic de înregistrare (CUI) 7348852, cu sediul în Brotuna (com. Vața De Jos), județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (-12% față de 2024), un profit net de 185 mii lei și 33 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,7 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 7348852
- Nr. Registrul Comerțului
- J1995000374204
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 mai 1995
- EUID
- ROONRC.J1995000374204
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.07.1998
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Brad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 185 mii lei
- Angajați (medie)
- 33
- Capitaluri proprii
- 894 mii lei
- Datorii
- 603 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,4%
- Cifră / angajat
- 129 mii lei
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 40% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 7,8 mil | 13,4 mil | 4,8 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 2 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 7,8 mil | 13,4 mil | 5 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,8 mil | 3 mil | 3,7 mil | 7,4 mil | 12,7 mil | 5 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 40 mii | 28 mii | 30 mii | 45 mii | 69 mii | 401 mii | 762 mii | -14 mii | 234 mii |
| Profit / pierdere netă | 24 mii | 17 mii | 975 | 1.877 | 15 mii | 34 mii | 350 mii | 619 mii | -18 mii | 185 mii |
| Număr mediu de angajați | 18 | 18 | 18 | 19 | 16 | 15 | 26 | 40 | 37 | 33 |
| Active imobilizate | 146 mii | 150 mii | 145 mii | 142 mii | 140 mii | 252 mii | 275 mii | 280 mii | 583 mii | 583 mii |
| Active circulante | 415 mii | 507 mii | 554 mii | 492 mii | 501 mii | 535 mii | 1,2 mil | 1,2 mil | 730 mii | 914 mii |
| din care stocuri | 320 mii | 395 mii | 425 mii | 381 mii | 360 mii | 359 mii | 668 mii | 376 mii | 285 mii | 325 mii |
| creanțe | 88 mii | 92 mii | 106 mii | 101 mii | 120 mii | 105 mii | 261 mii | 118 mii | 98 mii | 89 mii |
| casa și conturi la bănci | 7.571 | 20 mii | 24 mii | 11 mii | 21 mii | 71 mii | 268 mii | 751 mii | 347 mii | 500 mii |
| Datorii | 422 mii | 502 mii | 544 mii | 476 mii | 468 mii | 580 mii | 915 mii | 798 mii | 604 mii | 603 mii |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 155 mii | 156 mii | 158 mii | 173 mii | 207 mii | 557 mii | 727 mii | 709 mii | 894 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 42 din 556 în județul Hunedoara și locul 2.205 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Hunedoara
- BLUE TROPICAL FISH S.R.L. · Deva4,3 mil lei · 10 ang.
- OPTIMUM PROXIMA S.R.L. · Deva4,2 mil lei · 6 ang.
- SENZITIV SRL · Petrila4,2 mil lei · 7 ang.
- ROMSON PRODCOM SRL · Petroșani4,2 mil lei · 10 ang.
- CASHMERE AZZARO S.R.L. · Ghelari4,2 mil lei · 18 ang.
- MC AKCENT S.R.L. · Hunedoara4,1 mil lei · 6 ang.
- ALBALUX COM SRL · Brad4,1 mil lei · 23 ang.
- CRIȘAN PRODCOM S.R.L. · Bobâlna (com. Rapoltu Mare)4,1 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre DAL PALAS COMPREST SRL
Care este CUI-ul firmei DAL PALAS COMPREST SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAL PALAS COMPREST SRL este 7348852, iar codul de TVA este RO7348852. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1995000374204, iar codul EUID este ROONRC.J1995000374204.
Unde are sediul DAL PALAS COMPREST SRL?
Sediul social al firmei DAL PALAS COMPREST SRL este în Com. VATA DE JOS, Sat Brotuna, Comuna Vața De Jos, Hunedoara, Brotuna (com. Vața De Jos), județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAL PALAS COMPREST SRL?
Activitatea principală a firmei DAL PALAS COMPREST SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAL PALAS COMPREST SRL?
DAL PALAS COMPREST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 mai 1995, deci are 31 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAL PALAS COMPREST SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru DAL PALAS COMPREST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brotuna (com. Vața De Jos) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are DAL PALAS COMPREST SRL?
În 2025, DAL PALAS COMPREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 185 mii lei, cu 33 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAL PALAS COMPREST SRL plătitoare de TVA?
Da. DAL PALAS COMPREST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Brotuna (com. Vața De Jos)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Hunedoara
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Hunedoara
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Hunedoara
- Compară DAL PALAS COMPREST SRL cu alte firme