DAGHEMANA COM SRL
Str. PRINCIPALA, Comuna Valea Largă, Mureș
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 9,6 mil lei, profit net 391 mii lei, 50 angajați.
Despre DAGHEMANA COM SRL
DAGHEMANA COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 decembrie 1997 cu numărul J1997000908265 și codul unic de înregistrare (CUI) 10177469, cu sediul în Valea Largă, județul Mureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,6 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 391 mii lei și 50 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9,1 mil lei la 9,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 10177469
- Nr. Registrul Comerțului
- J1997000908265
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 decembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J1997000908265
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.07.1998
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Mureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,6 mil lei
- Profit net
- 391 mii lei
- Angajați (medie)
- 50
- Capitaluri proprii
- 2,8 mil lei
- Datorii
- 4,7 mil lei
- Active totale
- 7,5 mil lei
- Marjă netă
- 4,1%
- Cifră / angajat
- 191 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 62% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 8,1 mil | 9,3 mil | 9,5 mil | 9,9 mil | 8,9 mil | 9,1 mil | 10,4 mil | 11,6 mil | 11,4 mil | 9,6 mil |
| Venituri totale | 8 mil | 9,3 mil | 9,5 mil | 10,1 mil | 9,5 mil | 9,8 mil | 10,4 mil | 12 mil | 11,6 mil | 9,6 mil |
| Cheltuieli totale | 8 mil | 9,2 mil | 9,4 mil | 10 mil | 9,4 mil | 9,2 mil | 10,3 mil | 11,6 mil | 11,3 mil | 9,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 55 mii | 86 mii | 77 mii | 135 mii | 93 mii | 590 mii | 155 mii | 406 mii | 300 mii | 450 mii |
| Profit / pierdere netă | 40 mii | 55 mii | 52 mii | 108 mii | 68 mii | 541 mii | 131 mii | 351 mii | 252 mii | 391 mii |
| Număr mediu de angajați | 70 | 71 | — | 74 | — | 59 | 62 | 58 | 53 | 50 |
| Active imobilizate | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3,5 mil | 4,7 mil |
| Active circulante | 3 mil | 2,6 mil | 2,9 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,8 mil | 3,5 mil | 2,8 mil |
| din care stocuri | 2,5 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 1,2 mil |
| creanțe | 435 mii | 412 mii | 439 mii | 171 mii | 257 mii | 405 mii | 467 mii | 980 mii | 723 mii | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 38 mii | 51 mii | 153 mii | 29 mii | 43 mii | 6.912 | 33 mii | 184 mii | 647 mii | 464 mii |
| Cheltuieli în avans | 112 mii | 186 mii | 287 mii | — | 86 mii | 446 mii | 354 mii | 128 mii | 771 mii | — |
| Datorii | 2,6 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 4,7 mil |
| Capitaluri proprii | 2,9 mil | 2,9 mil | 3 mil | 3,1 mil | 3,2 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4,2 mil | 4,4 mil | 2,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil | 2 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 23 din 770 în județul Mureș și locul 771 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Mureș
- BERLATI SRL · Fîntînele9,8 mil lei · 20 ang.
- RIAD TRADE SRL · Luduș9,6 mil lei · 15 ang.
- FARIBO PRODCOM SRL · Trei Sate (com. Ghindari)9,6 mil lei · 30 ang.
- CARLA ENERGY SRL · Târgu Mureș9,5 mil lei · 16 ang.
- BAUKNET S.R.L. · Gheorghe Doja9,5 mil lei · 20 ang.
- COMINPEX C.B. SRL · Târgu Mureș9,5 mil lei · 7 ang.
- CAMRA COM SRL · Sâncraiu De Mureș8,9 mil lei · 18 ang.
- VICTROMAX SRL · Sovata8,6 mil lei · 11 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3722/117/202615.07.2026
rezoluţiune contract
Tribunalul Cluj · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 4545/328/202606.05.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Turda · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 30985/300/202410.10.2024
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 07.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre DAGHEMANA COM SRL
Care este CUI-ul firmei DAGHEMANA COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DAGHEMANA COM SRL este 10177469, iar codul de TVA este RO10177469. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000908265, iar codul EUID este ROONRC.J1997000908265.
Unde are sediul DAGHEMANA COM SRL?
Sediul social al firmei DAGHEMANA COM SRL este în Str. PRINCIPALA, Comuna Valea Largă, Mureș, județul Mureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DAGHEMANA COM SRL?
Activitatea principală a firmei DAGHEMANA COM SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DAGHEMANA COM SRL?
DAGHEMANA COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 decembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DAGHEMANA COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 606). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DAGHEMANA COM SRL?
În 2025, DAGHEMANA COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,6 mil lei și un profit net de 391 mii lei, cu 50 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DAGHEMANA COM SRL plătitoare de TVA?
Da. DAGHEMANA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Valea Largă
- Firme cu CAEN 4711 din județul Mureș
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Mureș
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Mureș
- Beneficiari de fonduri din județul Mureș
- Compară DAGHEMANA COM SRL cu alte firme