D & A CONT CONSULTING SRL
ORADEA, Municipiul Câmpina, Prahova
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 75 mii lei, profit net 41 mii lei.
Despre D & A CONT CONSULTING SRL
D & A CONT CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2009 cu numărul J29/137/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25011277, cu sediul în Câmpina, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 75 mii lei (+3% față de 2024), un profit net de 41 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 77 mii lei la 75 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 25011277
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/137/2009
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 ianuarie 2009
- EUID
- ROONRC.J29/137/2009
- Cod poștal
- 105600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpina
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 75 mii lei
- Profit net
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 49 mii lei
- Datorii
- 36 mii lei
- Active totale
- 85 mii lei
- Marjă netă
- 54,3%
+3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80 mii | 139 mii | 110 mii | 73 mii | 68 mii | 77 mii | 78 mii | 77 mii | 73 mii | 75 mii |
| Venituri totale | 80 mii | 139 mii | 110 mii | 137 mii | 68 mii | 86 mii | 78 mii | 77 mii | 73 mii | 75 mii |
| Cheltuieli totale | 31 mii | 37 mii | 20 mii | 32 mii | 5.394 | 10 mii | 4.829 | 23 mii | 32 mii | 27 mii |
| Profit / pierdere brută | 49 mii | 103 mii | 90 mii | 105 mii | 62 mii | 76 mii | 73 mii | 54 mii | 42 mii | 48 mii |
| Profit / pierdere netă | 48 mii | 101 mii | 87 mii | 101 mii | 60 mii | 74 mii | 71 mii | 46 mii | 35 mii | 41 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 10 | — | — | — | — |
| Active circulante | 422 mii | 298 mii | 368 mii | 393 mii | 466 mii | 165 mii | 159 mii | 196 mii | 97 mii | 85 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | — | 36 mii | — | — |
| creanțe | 304 mii | 78 mii | 82 mii | 386 mii | 380 mii | 164 mii | 140 mii | 129 mii | 52 mii | 22 mii |
| casa și conturi la bănci | 118 mii | 220 mii | 285 mii | 6.371 | 86 mii | 1.131 | 19 mii | 30 mii | 45 mii | 63 mii |
| Datorii | 67 mii | 63 mii | 46 mii | 44 mii | 48 mii | 6.551 | 70 mii | 103 mii | 55 mii | 36 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 9.679 | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 355 mii | 235 mii | 322 mii | 348 mii | 409 mii | 158 mii | 89 mii | 92 mii | 42 mii | 49 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 248 din 305 în județul Prahova și locul 10.227 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Prahova
- FLORI NICULAE EXPERT CONTABIL S.R.L. · Ploiești80 mii lei · 1 ang.
- GT ZEN EXPERT CONTA S.R.L. · Ploiești79 mii lei · 1 ang.
- AMY EXCLUSIV EXPERT S.R.L. · Zahanaua (com. Târgșoru Vechi)78 mii lei · 0 ang.
- ACON BUSINESS SOLUTIONS SRL · Ploiești77 mii lei · 0 ang.
- LUMIA CONTEXPERT SRL · Mizil76 mii lei · 1 ang.
- OFFICE EXPERT MEDIA CONT S.R.L. · Ploiești70 mii lei · 0 ang.
- TOTAL EXPERT CONSULTING S.R.L. · Ploiești70 mii lei · 1 ang.
- CONTABISERV SRL · Ploiești70 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 21.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Întrebări frecvente despre D & A CONT CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei D & A CONT CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei D & A CONT CONSULTING SRL este 25011277. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/137/2009, iar codul EUID este ROONRC.J29/137/2009.
Unde are sediul D & A CONT CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei D & A CONT CONSULTING SRL este în ORADEA, Municipiul Câmpina, Prahova, județul Prahova, cod poștal 105600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are D & A CONT CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei D & A CONT CONSULTING SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată D & A CONT CONSULTING SRL?
D & A CONT CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 ianuarie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma D & A CONT CONSULTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 509). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are D & A CONT CONSULTING SRL?
În 2025, D & A CONT CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 75 mii lei și un profit net de 41 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este D & A CONT CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, D & A CONT CONSULTING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/25011277API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din Câmpina
- Firme cu CAEN 6920 din județul Prahova
- CAEN 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- Top firme din județul Prahova
- Top firme cu CAEN 6920
- Firme noi din județul Prahova
- Beneficiari de fonduri din județul Prahova
- Compară D & A CONT CONSULTING SRL cu alte firme