CRX CLUJ SRL
LUCEAFĂRULUI, bl. II K, ap. 30, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 59 mii lei, pierdere netă 70 mii lei.
Despre CRX CLUJ SRL
CRX CLUJ SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2016 cu numărul J2016003732121 și codul unic de înregistrare (CUI) 36636883, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere” (cod CAEN 5530). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 59 mii lei (-27% față de 2024), o pierdere netă de 70 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 130 mii lei la 59 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 decembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 36636883
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016003732121
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 octombrie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016003732121
- Cod poștal
- 400343
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 28.12.2016
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 59 mii lei
- Pierdere netă
- 70 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -29 mii lei
- Datorii
- 909 mii lei
- Active totale
- 880 mii lei
- Marjă netă
- -119,9%
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (103%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27 mii | 1,7 mil | 3,4 mil | 58 mii | 55 mii | 130 mii | 137 mii | 100 mii | 80 mii | 59 mii |
| Venituri totale | 27 mii | 1,7 mil | 3,5 mil | 75 mii | 55 mii | 130 mii | 137 mii | 130 mii | 80 mii | 59 mii |
| Cheltuieli totale | 3.151 | 1,2 mil | 1,1 mil | 77 mii | 62 mii | 98 mii | 58 mii | 99 mii | 137 mii | 130 mii |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 525 mii | 2,4 mil | -2.016 | -6.960 | 32 mii | 80 mii | 31 mii | -57 mii | -70 mii |
| Profit / pierdere netă | 23 mii | 508 mii | 2,4 mil | -4.253 | -8.503 | 28 mii | 76 mii | 22 mii | -58 mii | -70 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 8 | 7 | 0 | — | — | — | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 2.605 | 188 mii | 116 mii | 73 mii | 32 mii | 8.383 | 141 mii | 525 mii | 598 mii | 698 mii |
| Active circulante | 28 mii | 578 mii | 2,3 mil | 26 mii | 66 mii | 65 mii | 95 mii | 154 mii | 150 mii | 180 mii |
| din care stocuri | — | 125 mii | 3.984 | 11 mii | 16 mii | 18 mii | 25 mii | 21 mii | 16 mii | 16 mii |
| creanțe | 21 mii | 116 mii | 33 mii | 9.070 | 13 mii | 15 mii | 67 mii | 121 mii | 124 mii | 162 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.992 | 336 mii | 2,3 mil | 5.427 | 38 mii | 32 mii | 3.226 | 12 mii | 9.976 | 847 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 1.745 |
| Datorii | 6.976 | 257 mii | 62 mii | 103 mii | 110 mii | 58 mii | 160 mii | 581 mii | 708 mii | 909 mii |
| Capitaluri proprii | 23 mii | 508 mii | 2,4 mil | -4.013 | -13 mii | 16 mii | 76 mii | 98 mii | 41 mii | -29 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 12 în județul Cluj și locul 95 din 176 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5530 – Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere.
Firme similare din județul Cluj
- QUICK FIX AUTO SRL · Cluj-Napoca82 mii lei · 0 ang.
- COLINA ACCOMMODATIONS S.R.L. · Cluj-Napoca78 mii lei · 1 ang.
- TULIPAN CAMPING S.R.L. · Sic64 mii lei · 1 ang.
- OPEN CLUSTER S.R.L. · Cluj-Napoca20 mii lei · 0 ang.
- FREIBURG SRL · Cluj-Napoca11 mii lei · 0 ang.
- AGAPIANOS S.R.L. · Florești2.211 lei · 0 ang.
- MIRIAM LIFE S.R.L. · Florești1.019 lei · 0 ang.
- GREENPRODLINE S.R.L. · Cluj-Napoca10 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5530 – Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Întrebări frecvente despre CRX CLUJ SRL
Care este CUI-ul firmei CRX CLUJ SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRX CLUJ SRL este 36636883, iar codul de TVA este RO36636883. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016003732121, iar codul EUID este ROONRC.J2016003732121.
Unde are sediul CRX CLUJ SRL?
Sediul social al firmei CRX CLUJ SRL este în LUCEAFĂRULUI, bl. II K, ap. 30, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400343, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRX CLUJ SRL?
Activitatea principală a firmei CRX CLUJ SRL este „Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere”, cod CAEN 5530. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRX CLUJ SRL?
CRX CLUJ SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRX CLUJ SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CRX CLUJ SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CRX CLUJ SRL?
În 2025, CRX CLUJ SRL a raportat o cifră de afaceri de 59 mii lei și o pierdere netă de 70 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRX CLUJ SRL plătitoare de TVA?
Da. CRX CLUJ SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.