Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare19 ani pe piață

CRISZUM SPEED SRL

CUI 21218327J2007000504293

Str. VALEA GARDULUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 976 mii lei, profit net 31 mii lei, 4 angajați.

Despre CRISZUM SPEED SRL

CRISZUM SPEED SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2007 cu numărul J2007000504293 și codul unic de înregistrare (CUI) 21218327, cu sediul în Vălenii De Munte, județul Prahova. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 976 mii lei (-21% față de 2024), un profit net de 31 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 890 mii lei la 976 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
21218327
Nr. Registrul Comerțului
J2007000504293
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
26 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000504293
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 28.02.2007

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
976 mii lei

-21% față de 2024

Profit net
31 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
164 mii lei
Datorii
171 mii lei
Active totale
335 mii lei
Marjă netă
3,2%
Cifră / angajat
244 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 308.183 lei; profit net 6.712 lei20162017: cifra de afaceri 451.361 lei; profit net 22.129 lei20172018: cifra de afaceri 507.739 lei; profit net 49.386 lei20182019: cifra de afaceri 713.839 lei; profit net 99.968 lei20192020: cifra de afaceri 690.832 lei; profit net 64.307 lei20202021: cifra de afaceri 889.861 lei; profit net 152.750 lei20212022: cifra de afaceri 1.488.617 lei; profit net 257.063 lei20222023: cifra de afaceri 1.090.203 lei; profit net 87.053 lei20232024: cifra de afaceri 1.235.695 lei; profit net 171.550 lei20242025: cifra de afaceri 976.345 lei; profit net 30.958 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă308 mii451 mii508 mii714 mii691 mii890 mii1,5 mil1,1 mil1,2 mil976 mii
Venituri totale317 mii454 mii512 mii731 mii699 mii904 mii1,5 mil1,1 mil1,4 mil996 mii
Cheltuieli totale306 mii427 mii457 mii624 mii628 mii743 mii1,2 mil996 mii1,2 mil941 mii
Profit / pierdere brută11 mii27 mii54 mii107 mii71 mii161 mii268 mii96 mii204 mii55 mii
Profit / pierdere netă6.71222 mii49 mii100 mii64 mii153 mii257 mii87 mii172 mii31 mii
Număr mediu de angajați2345556544
Active imobilizate38 mii46 mii89 mii74 mii139 mii87 mii168 mii99 mii29 mii117 mii
Active circulante233 mii227 mii299 mii261 mii289 mii475 mii461 mii377 mii336 mii219 mii
din care stocuri192 mii182 mii208 mii187 mii197 mii195 mii154 mii118 mii205 mii92 mii
creanțe25 mii39 mii65 mii90 mii72 mii130 mii195 mii163 mii47 mii93 mii
casa și conturi la bănci17 mii5.84126 mii-16 mii19 mii150 mii111 mii96 mii84 mii34 mii
Datorii298 mii277 mii342 mii190 mii218 mii224 mii274 mii347 mii166 mii171 mii
Capitaluri proprii-26 mii-4.04145 mii145 mii210 mii337 mii354 mii128 mii199 mii164 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 321 din 1.273 în județul Prahova și locul 10.178 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.

Firme similare din județul Prahova

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1622 Fabricarea parchetului asamblat în panouri
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre CRISZUM SPEED SRL

Care este CUI-ul firmei CRISZUM SPEED SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRISZUM SPEED SRL este 21218327, iar codul de TVA este RO21218327. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000504293, iar codul EUID este ROONRC.J2007000504293.

Unde are sediul CRISZUM SPEED SRL?

Sediul social al firmei CRISZUM SPEED SRL este în Str. VALEA GARDULUI, Loc. Vălenii De Munte, Oraș Vălenii De Munte, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CRISZUM SPEED SRL?

Activitatea principală a firmei CRISZUM SPEED SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CRISZUM SPEED SRL?

CRISZUM SPEED SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CRISZUM SPEED SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CRISZUM SPEED SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vălenii De Munte sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are CRISZUM SPEED SRL?

În 2025, CRISZUM SPEED SRL a raportat o cifră de afaceri de 976 mii lei și un profit net de 31 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CRISZUM SPEED SRL plătitoare de TVA?

Da. CRISZUM SPEED SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 februarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează