CRISLASZ GROUP SRL
Str. IZEI, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 263 mii lei, profit net 23 mii lei, 1 angajați.
Despre CRISLASZ GROUP SRL
CRISLASZ GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2011 cu numărul J24/690/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28947781, cu sediul în Sighetu Marmației, județul Maramureș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 263 mii lei (-7% față de 2024), un profit net de 23 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 209 mii lei la 263 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28947781
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/690/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 august 2011
- EUID
- ROONRC.J24/690/2011
- Cod poștal
- 435500
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 263 mii lei
- Profit net
- 23 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 67 mii lei
- Datorii
- 40 mii lei
- Active totale
- 108 mii lei
- Marjă netă
- 8,7%
- Cifră / angajat
- 263 mii lei
-7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 113 mii | 148 mii | 133 mii | 144 mii | 209 mii | 188 mii | 224 mii | 284 mii | 263 mii |
| Venituri totale | 113 mii | 148 mii | 133 mii | 144 mii | 210 mii | 189 mii | 228 mii | 285 mii | 265 mii |
| Cheltuieli totale | 121 mii | 114 mii | 104 mii | 86 mii | 164 mii | 178 mii | 224 mii | 254 mii | 240 mii |
| Profit / pierdere brută | -7.944 | 35 mii | 29 mii | 58 mii | 46 mii | 11 mii | 3.942 | 30 mii | 25 mii |
| Profit / pierdere netă | -10 mii | 33 mii | 28 mii | 56 mii | 44 mii | 9.807 | 2.122 | 27 mii | 23 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 2.576 | 2.146 | 1.716 | 855 | 3.546 | 2.889 | 2.232 | 1.575 | 918 |
| Active circulante | 45 mii | 71 mii | 75 mii | 66 mii | 112 mii | 71 mii | 77 mii | 109 mii | 107 mii |
| din care stocuri | 44 mii | 28 mii | 25 mii | 32 mii | 8.559 | 59 mii | 62 mii | 82 mii | 88 mii |
| creanțe | 250 | 278 | 508 | 1.768 | 1.768 | 1.801 | 1.926 | 4.223 | 7.123 |
| casa și conturi la bănci | 582 | 43 mii | 49 mii | 32 mii | 102 mii | 10 mii | 13 mii | 23 mii | 12 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.190 | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 86 mii | 78 mii | 55 mii | -47 mii | -42 mii | 10 mii | 14 mii | 39 mii | 40 mii |
| Capitaluri proprii | -39 mii | -5.310 | 22 mii | 114 mii | 157 mii | 63 mii | 65 mii | 71 mii | 67 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 335 din 538 în județul Maramureș și locul 18.515 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Maramureș
- SUNSHINE CLIFF SRL · Baia Mare266 mii lei · 1 ang.
- MESTICDAN. SRL · Bocicoel (com. Bogdan Vodă)265 mii lei · 0 ang.
- SILSI SRL · Baia Sprie265 mii lei · 1 ang.
- GABY TGV S.R.L. · Faurești (com. Copalnic-Mănăștur)263 mii lei · 1 ang.
- LUKDAR SHOP S.R.L. · Suciu De Sus262 mii lei · 1 ang.
- VECIUNCA VIHOR S.R.L. · Poienile De Sub Munte261 mii lei · 0 ang.
- IMAGINE-SUNET-MUZICA SRL · Baiut259 mii lei · 4 ang.
- CRYSTAL GAMBLING S.R.L. · Sighetu Marmației258 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre CRISLASZ GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei CRISLASZ GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CRISLASZ GROUP SRL este 28947781. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/690/2011, iar codul EUID este ROONRC.J24/690/2011.
Unde are sediul CRISLASZ GROUP SRL?
Sediul social al firmei CRISLASZ GROUP SRL este în Str. IZEI, Municipiul Sighetu Marmației, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 435500, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CRISLASZ GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei CRISLASZ GROUP SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CRISLASZ GROUP SRL?
CRISLASZ GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CRISLASZ GROUP SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CRISLASZ GROUP SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sighetu Marmației sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CRISLASZ GROUP SRL?
În 2025, CRISLASZ GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 263 mii lei și un profit net de 23 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CRISLASZ GROUP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CRISLASZ GROUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Sighetu Marmației
- Firme cu CAEN 4711 din județul Maramureș
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Maramureș
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Maramureș
- Compară CRISLASZ GROUP SRL cu alte firme