CORUN SERV-IMPEX SRL
Str. BUJORULUI, Municipiul Marghita, Bihor
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 4,8 mil lei, profit net 636 mii lei, 13 angajați.
Despre CORUN SERV-IMPEX SRL
CORUN SERV-IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 1994 cu numărul J1994003062053 și codul unic de înregistrare (CUI) 6158035, cu sediul în Marghita, județul Bihor. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 32 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,8 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 636 mii lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,2 mil lei la 4,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 6158035
- Nr. Registrul Comerțului
- J1994003062053
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 august 1994
- EUID
- ROONRC.J1994003062053
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.01.1998
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Marghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,8 mil lei
- Profit net
- 636 mii lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 1,3 mil lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 2,8 mil lei
- Marjă netă
- 13,3%
- Cifră / angajat
- 369 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,9 mil | 3 mil | 4,1 mil | 4,2 mil | 4 mil | 4,2 mil | 5,5 mil | 5 mil | 5,2 mil | 4,8 mil |
| Venituri totale | 3,1 mil | 3 mil | 4,1 mil | 4,3 mil | 4,1 mil | 4,2 mil | 5,6 mil | 5,1 mil | 5,6 mil | 5,2 mil |
| Cheltuieli totale | 2,8 mil | 2,8 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 3,6 mil | 4,2 mil | 5,2 mil | 4,7 mil | 4,8 mil | 4,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 273 mii | 203 mii | 213 mii | 177 mii | 409 mii | 43 mii | 424 mii | 484 mii | 771 mii | 735 mii |
| Profit / pierdere netă | 231 mii | 173 mii | 175 mii | 141 mii | 379 mii | 12 mii | 384 mii | 418 mii | 658 mii | 636 mii |
| Număr mediu de angajați | 14 | 11 | 12 | 13 | 15 | 15 | 15 | 15 | 14 | 13 |
| Active imobilizate | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 642 mii | 241 mii | 489 mii | 1,1 mil |
| Active circulante | 372 mii | 535 mii | 561 mii | 525 mii | 716 mii | 918 mii | 2,3 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| din care stocuri | — | 123 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 345 mii | 408 mii | 513 mii | 419 mii | 692 mii | 804 mii | 2,3 mil | 2,1 mil | 2 mil | 1,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 26 mii | 5.008 | 48 mii | 106 mii | 24 mii | 114 mii | 17 mii | 12 mii | 106 mii | 217 mii |
| Cheltuieli în avans | 284 mii | 83 mii | 76 mii | 77 mii | 87 mii | 117 mii | 119 mii | 123 mii | 36 mii | 179 |
| Datorii | 751 mii | 610 mii | 432 mii | 274 mii | 304 mii | 97 mii | 1,5 mil | 966 mii | 1,1 mil | 1,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | 9.200 | 6.900 | 4.600 | 2.300 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,6 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 | 2.160 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 211 din 1.914 în județul Bihor și locul 2.832 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bihor
- ELI & CRIS SRL · Oradea4,9 mil lei · 9 ang.
- KIMALIAND SRL · Remeți (com. Bulz)4,8 mil lei · 10 ang.
- MANGRA TRUCKS S.R.L. · Oradea4,8 mil lei · 8 ang.
- YAYU COMPANY SRL · Oradea4,8 mil lei · 9 ang.
- MARFLOINA TRANS SRL · Ineu4,8 mil lei · 11 ang.
- VALEXYA ICHIM S.R.L. · Salonta4,7 mil lei · 14 ang.
- MURAT EXIM SRL · Biharia4,7 mil lei · 14 ang.
- BENIAMINO HOLD STYLE SRL · Oradea4,7 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre CORUN SERV-IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei CORUN SERV-IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CORUN SERV-IMPEX SRL este 6158035, iar codul de TVA este RO6158035. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994003062053, iar codul EUID este ROONRC.J1994003062053.
Unde are sediul CORUN SERV-IMPEX SRL?
Sediul social al firmei CORUN SERV-IMPEX SRL este în Str. BUJORULUI, Municipiul Marghita, Bihor, județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CORUN SERV-IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei CORUN SERV-IMPEX SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată CORUN SERV-IMPEX SRL?
CORUN SERV-IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 1994, deci are 32 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CORUN SERV-IMPEX SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CORUN SERV-IMPEX SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Marghita sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CORUN SERV-IMPEX SRL?
În 2025, CORUN SERV-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,8 mil lei și un profit net de 636 mii lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CORUN SERV-IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. CORUN SERV-IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.