COPIREX PROFESIONAL SRL
Str. Republicii, bl. R24, sc. D, et. 4, ap. 14, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 222 mii lei, pierdere netă 18 mii lei, 2 angajați.
Despre COPIREX PROFESIONAL SRL
COPIREX PROFESIONAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2004 cu numărul J2004000897385 și codul unic de înregistrare (CUI) 16791483, cu sediul în Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații” (cod CAEN 9510). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 222 mii lei (+8% față de 2024), o pierdere netă de 18 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 221 mii lei la 222 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2004 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16791483
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000897385
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 septembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000897385
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.12.2004
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 222 mii lei
- Pierdere netă
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -234 mii lei
- Datorii
- 300 mii lei
- Active totale
- 66 mii lei
- Marjă netă
- -8,2%
- Cifră / angajat
- 111 mii lei
+8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (455%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 209 mii | 205 mii | 172 mii | 197 mii | 225 mii | 221 mii | 221 mii | 198 mii | 205 mii | 222 mii |
| Venituri totale | 209 mii | 205 mii | 172 mii | 197 mii | 225 mii | 221 mii | 221 mii | 198 mii | 205 mii | 222 mii |
| Cheltuieli totale | 230 mii | 228 mii | 185 mii | 207 mii | 219 mii | 222 mii | 227 mii | 209 mii | 218 mii | 238 mii |
| Profit / pierdere brută | -20 mii | -23 mii | -13 mii | -10 mii | 5.103 | -1.158 | -5.359 | -11 mii | -13 mii | -16 mii |
| Profit / pierdere netă | -23 mii | -25 mii | -14 mii | -12 mii | 2.858 | -3.365 | -7.572 | -13 mii | -15 mii | -18 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 |
| Active circulante | 90 mii | 82 mii | 81 mii | 72 mii | 77 mii | 72 mii | 73 mii | 70 mii | 68 mii | 66 mii |
| din care stocuri | 58 mii | 51 mii | 47 mii | 41 mii | 42 mii | 41 mii | 41 mii | 37 mii | 37 mii | 29 mii |
| creanțe | 30 mii | 29 mii | 30 mii | 29 mii | 29 mii | 29 mii | 29 mii | 30 mii | 30 mii | 35 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.706 | 2.061 | 3.277 | 1.333 | 4.575 | 1.386 | 2.257 | 3.538 | 1.648 | 2.101 |
| Datorii | 218 mii | 235 mii | 248 mii | 251 mii | 253 mii | 252 mii | 260 mii | 271 mii | 284 mii | 300 mii |
| Capitaluri proprii | -128 mii | -153 mii | -167 mii | -180 mii | -177 mii | -180 mii | -188 mii | -201 mii | -216 mii | -234 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 22 în județul Vâlcea și locul 803 din 1.641 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații.
Firme similare din județul Vâlcea
- ZGUBEXIM SRL · Râmnicu Vâlcea386 mii lei · 1 ang.
- MIDAS SRL · Râmnicu Vâlcea304 mii lei · 2 ang.
- MAT QUALITY SERVICES S.R.L. · Râmnicu Vâlcea304 mii lei · 1 ang.
- FIXITPOINT S.R.L. · Băbeni275 mii lei · 1 ang.
- COMPUTERS PUICAN SRL · Râmnicu Vâlcea253 mii lei · 1 ang.
- KRYSTAL RIVER S.R.L. · Râmnicu Vâlcea134 mii lei · 1 ang.
- DXD GSM S.R.L. · Drăgășani92 mii lei · 0 ang.
- SERVICE IT CĂLIMĂNEȘTI S.R.L. · Călimănești82 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9510 – Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre COPIREX PROFESIONAL SRL
Care este CUI-ul firmei COPIREX PROFESIONAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COPIREX PROFESIONAL SRL este 16791483, iar codul de TVA este RO16791483. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000897385, iar codul EUID este ROONRC.J2004000897385.
Unde are sediul COPIREX PROFESIONAL SRL?
Sediul social al firmei COPIREX PROFESIONAL SRL este în Str. Republicii, bl. R24, sc. D, et. 4, ap. 14, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Vâlcea, județul Vâlcea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COPIREX PROFESIONAL SRL?
Activitatea principală a firmei COPIREX PROFESIONAL SRL este „Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații”, cod CAEN 9510.
Când a fost înființată COPIREX PROFESIONAL SRL?
COPIREX PROFESIONAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 septembrie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COPIREX PROFESIONAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0350 *** 574). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COPIREX PROFESIONAL SRL?
În 2025, COPIREX PROFESIONAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 222 mii lei și o pierdere netă de 18 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COPIREX PROFESIONAL SRL plătitoare de TVA?
Da. COPIREX PROFESIONAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2004 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.