COOLING POWER SRL
Str. DECEBAL, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 5,8 mil lei, profit net 3,2 mil lei.
Despre COOLING POWER SRL
COOLING POWER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2006 cu numărul J12/2098/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18777388, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,8 mil lei (-12% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,7 mil lei la 5,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iunie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18777388
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2098/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J12/2098/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 23.06.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,8 mil lei
- Profit net
- 3,2 mil lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 3,2 mil lei
- Datorii
- 4,1 mil lei
- Active totale
- 7,3 mil lei
- Marjă netă
- 55,6%
-12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,6 mil | 3,6 mil | 4,5 mil | 3,8 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 5,2 mil | 6,6 mil | 5,8 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 3,8 mil | 4,5 mil | 3,9 mil | 4,7 mil | 4,7 mil | 4,9 mil | 5,5 mil | 6,8 mil | 6,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,4 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 2 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,2 mil | 1,2 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 4,1 mil | 4,8 mil | 3,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 1 mil | 960 mii | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 4 mil | 3,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 11 | 10 | 10 | 8 | 8 | 8 | 7 | 6 | 8 | — |
| Active imobilizate | 885 mii | 633 mii | 470 mii | 410 mii | 624 mii | 411 mii | 360 mii | 689 mii | 453 mii | 669 mii |
| Active circulante | 1,3 mil | 1,1 mil | 2 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,7 mil | 7,6 mil | 6,6 mil |
| din care stocuri | 250 mii | 171 mii | 136 mii | 114 mii | 115 mii | 115 mii | — | — | — | — |
| creanțe | 1 mil | 14 mii | 1,1 mil | 660 mii | 428 mii | 456 mii | 180 mii | 86 mii | 3,2 mil | 3,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 47 mii | 926 mii | 769 mii | 1,3 mil | 2,2 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 3,6 mil | 4,4 mil | 3,5 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 11 mii |
| Datorii | 841 mii | 783 mii | 535 mii | 345 mii | 819 mii | 530 mii | 65 mii | 454 mii | 4,1 mil | 4,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | 70 mii | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 961 mii | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3,2 mil | 3,9 mil | 4 mil | 3,2 mil |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 25 din 626 în județul Cluj și locul 430 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Cluj
- KEMP PROIECT SRL · Cluj-Napoca6,2 mil lei · 17 ang.
- PROMOTOR IMPORT EXPORT SRL · Cluj-Napoca5,9 mil lei · 7 ang.
- XIC INSTALATII SRL · Dej5,8 mil lei · 10 ang.
- CARPAT INSTAL SRL · Cluj-Napoca5,5 mil lei · 22 ang.
- ADISAN INSTAL SRL · Feleacu5,5 mil lei · 15 ang.
- TEHNIC INSTAL HOUSE SRL · Cluj-Napoca5,3 mil lei · 3 ang.
- NEW GENERATION INSTAL S.R.L. · Cluj-Napoca5,3 mil lei · 10 ang.
- TERMO BAUINSTAL SRL · Aiton5,1 mil lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre COOLING POWER SRL
Care este CUI-ul firmei COOLING POWER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COOLING POWER SRL este 18777388, iar codul de TVA este RO18777388. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2098/2006, iar codul EUID este ROONRC.J12/2098/2006.
Unde are sediul COOLING POWER SRL?
Sediul social al firmei COOLING POWER SRL este în Str. DECEBAL, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COOLING POWER SRL?
Activitatea principală a firmei COOLING POWER SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322.
Când a fost înființată COOLING POWER SRL?
COOLING POWER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COOLING POWER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 643). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COOLING POWER SRL?
În 2025, COOLING POWER SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,8 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COOLING POWER SRL plătitoare de TVA?
Da. COOLING POWER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 23 iunie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.