CONTAPROJECT TEAM SRL
MEHEDINȚI, bl. O1, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 298 mii lei, profit net 213 mii lei, 1 angajați.
Despre CONTAPROJECT TEAM SRL
CONTAPROJECT TEAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017 cu numărul J12/3442/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37717935, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 298 mii lei (+9% față de 2024), un profit net de 213 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 95 mii lei la 298 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37717935
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/3442/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 iunie 2017
- EUID
- ROONRC.J12/3442/2017
- Cod poștal
- 400672
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 298 mii lei
- Profit net
- 213 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 214 mii lei
- Datorii
- 70 mii lei
- Active totale
- 284 mii lei
- Marjă netă
- 71,4%
- Cifră / angajat
- 298 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 14 mii | 39 mii | 47 mii | 59 mii | 95 mii | 118 mii | 269 mii | 273 mii | 298 mii |
| Venituri totale | 14 mii | 39 mii | 47 mii | 59 mii | 95 mii | 118 mii | 269 mii | 274 mii | 323 mii |
| Cheltuieli totale | 2.975 | 3.006 | 5.755 | 6.480 | 22 mii | 31 mii | 71 mii | 94 mii | 107 mii |
| Profit / pierdere brută | 11 mii | 36 mii | 42 mii | 53 mii | 73 mii | 87 mii | 198 mii | 180 mii | 216 mii |
| Profit / pierdere netă | 10 mii | 35 mii | 40 mii | 51 mii | 71 mii | 85 mii | 196 mii | 177 mii | 213 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 66 | — | — | — | 185 | 96 | 7 | — | — |
| Active circulante | 11 mii | 46 mii | 62 mii | 90 mii | 118 mii | 92 mii | 203 mii | 245 mii | 284 mii |
| creanțe | 1.600 | 2.000 | 3.001 | 6.170 | 71 mii | 51 mii | 140 mii | 209 mii | 235 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.490 | 44 mii | 59 mii | 84 mii | 47 mii | 41 mii | 63 mii | 35 mii | 49 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 350 | 316 | 555 | 919 | 880 | 227 | 109 | — |
| Datorii | 516 | 889 | 725 | 1.174 | 48 mii | 7.683 | 6.919 | 67 mii | 70 mii |
| Capitaluri proprii | 11 mii | 45 mii | 62 mii | 89 mii | 71 mii | 85 mii | 196 mii | 178 mii | 214 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 390 | 390 | 390 | 390 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 292 din 738 în județul Cluj și locul 4.453 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Cluj
- CONION ALFA SRL · Cluj-Napoca301 mii lei · 1 ang.
- TAXPARENCY S.R.L. · Florești301 mii lei · 1 ang.
- ALUC CONTA S.R.L. · Chinteni300 mii lei · 1 ang.
- ME CONTA SRL · Cluj-Napoca300 mii lei · 2 ang.
- AAR AUDIT EXPERT S.R.L. · Sânnicoara (com. Apahida)299 mii lei · 1 ang.
- PROCONTAB SRL · Cluj-Napoca299 mii lei · 3 ang.
- ECON OFFICE S.R.L. · Cluj-Napoca298 mii lei · 1 ang.
- DUO CONT SRL · Florești297 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 6920 Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
Întrebări frecvente despre CONTAPROJECT TEAM SRL
Care este CUI-ul firmei CONTAPROJECT TEAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTAPROJECT TEAM SRL este 37717935. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/3442/2017, iar codul EUID este ROONRC.J12/3442/2017.
Unde are sediul CONTAPROJECT TEAM SRL?
Sediul social al firmei CONTAPROJECT TEAM SRL este în MEHEDINȚI, bl. O1, ap. 13, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400672, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTAPROJECT TEAM SRL?
Activitatea principală a firmei CONTAPROJECT TEAM SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CONTAPROJECT TEAM SRL?
CONTAPROJECT TEAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 iunie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTAPROJECT TEAM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 000). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTAPROJECT TEAM SRL?
În 2025, CONTAPROJECT TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 298 mii lei și un profit net de 213 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTAPROJECT TEAM SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CONTAPROJECT TEAM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.