CONTANA SRL
Str. ALEXANDRU BOGZA, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 225 mii lei, profit net 27 mii lei, 1 angajați.
Despre CONTANA SRL
CONTANA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2004 cu numărul J33/1344/2004 și codul unic de înregistrare (CUI) 17078470, cu sediul în Câmpulung Moldovenesc, județul Suceava. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 225 mii lei (-5% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 349 mii lei la 225 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 17078470
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/1344/2004
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 2004
- EUID
- ROONRC.J33/1344/2004
- Cod poștal
- 725100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.01.2022
din 01.01.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpulung Moldovenesc
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 225 mii lei
- Profit net
- 27 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 29 mii lei
- Datorii
- 64 mii lei
- Active totale
- 93 mii lei
- Marjă netă
- 12,2%
- Cifră / angajat
- 225 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 69% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 156 mii | 217 mii | 244 mii | 294 mii | 295 mii | 349 mii | 144 mii | 204 mii | 237 mii | 225 mii |
| Venituri totale | 156 mii | 217 mii | 244 mii | 294 mii | 295 mii | 371 mii | 147 mii | 204 mii | 237 mii | 225 mii |
| Cheltuieli totale | 111 mii | 123 mii | 113 mii | 123 mii | 141 mii | 193 mii | 133 mii | 113 mii | 184 mii | 193 mii |
| Profit / pierdere brută | 44 mii | 94 mii | 131 mii | 171 mii | 154 mii | 178 mii | 14 mii | 91 mii | 53 mii | 33 mii |
| Profit / pierdere netă | 43 mii | 92 mii | 128 mii | 168 mii | 151 mii | 175 mii | 12 mii | 90 mii | 45 mii | 27 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 27 mii | 16 mii | 47 mii | 35 mii | 23 mii | 2.715 | 209 | — | — | 35 mii |
| Active circulante | 95 mii | 106 mii | 124 mii | 168 mii | 153 mii | 242 mii | 38 mii | 159 mii | 106 mii | 57 mii |
| din care stocuri | — | — | 3.029 | 2.877 | 756 | 240 | 805 | 333 | — | — |
| creanțe | 81 mii | 83 mii | 81 mii | 144 mii | 124 mii | 178 mii | 23 mii | 120 mii | 70 mii | 23 mii |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 17 mii | 35 mii | 21 mii | 28 mii | 64 mii | 15 mii | 39 mii | 36 mii | 33 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 460 | — | — | — | 725 | 1.294 | 781 | 893 |
| Datorii | 28 mii | 29 mii | 44 mii | 35 mii | 20 mii | 57 mii | 26 mii | 70 mii | 61 mii | 64 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 5.000 | 2.708 | 208 | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 94 mii | 92 mii | 128 mii | 168 mii | 151 mii | 185 mii | 13 mii | 90 mii | 46 mii | 29 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 117 din 212 în județul Suceava și locul 6.502 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.
Firme similare din județul Suceava
- ACCOUNT MEDIA SOLUTIONS S.R.L. · Suceava231 mii lei · 1 ang.
- S.O.S. 121 FINCONTACT S.R.L. · Suceava231 mii lei · 1 ang.
- PETROCONT EXPERT S.R.L. · Suceava230 mii lei · 2 ang.
- GASICONT SRL · Suceava227 mii lei · 2 ang.
- CABINET EXPERTIZĂ EXCLUSIV S.R.L. · Fălticeni220 mii lei · 0 ang.
- CONT ELY SRL · Suceava219 mii lei · 1 ang.
- AUDIT XPERIENCE S.R.L. · Suceava218 mii lei · 2 ang.
- MULTICONSULT ACCOUNTING S.R.L. · Suceava217 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre CONTANA SRL
Care este CUI-ul firmei CONTANA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONTANA SRL este 17078470, iar codul de TVA este RO17078470. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/1344/2004, iar codul EUID este ROONRC.J33/1344/2004.
Unde are sediul CONTANA SRL?
Sediul social al firmei CONTANA SRL este în Str. ALEXANDRU BOGZA, Municipiul Câmpulung Moldovenesc, Suceava, județul Suceava, cod poștal 725100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CONTANA SRL?
Activitatea principală a firmei CONTANA SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.
Când a fost înființată CONTANA SRL?
CONTANA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CONTANA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 417). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CONTANA SRL?
În 2025, CONTANA SRL a raportat o cifră de afaceri de 225 mii lei și un profit net de 27 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CONTANA SRL plătitoare de TVA?
Da. CONTANA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2022 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.