Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA19 ani pe piață

CONECT GROUP SRL

CUI 20745434J2007000113334

Administrației, Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 8,8 mil lei, profit net 2,4 mil lei, 26 angajați.

Despre CONECT GROUP SRL

CONECT GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2007 cu numărul J2007000113334 și codul unic de înregistrare (CUI) 20745434, cu sediul în Marginea, județul Suceava. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 8,8 mil lei (+33% față de 2024), un profit net de 2,4 mil lei și 26 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 9 mil lei la 8,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 ianuarie 2007.

Date de identificare

CUI
20745434
Nr. Registrul Comerțului
J2007000113334
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 ianuarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000113334
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 26.01.2007

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
8,8 mil lei

+33% față de 2024

Profit net
2,4 mil lei
Angajați (medie)
26
Capitaluri proprii
3,5 mil lei
Datorii
4,3 mil lei
Active totale
7,8 mil lei
Marjă netă
27,6%
Cifră / angajat
338 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 55% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 3.196.497 lei; profit net 129.963 lei20162017: cifra de afaceri 2.897.110 lei; profit net 32.568 lei20172018: cifra de afaceri 10.708.949 lei; profit net 3.004.352 lei20182019: cifra de afaceri 10.094.598 lei; profit net 3.345.586 lei20192020: cifra de afaceri 7.574.020 lei; profit net 764.303 lei20202021: cifra de afaceri 8.992.911 lei; profit net 185.431 lei20212022: cifra de afaceri 6.684.485 lei; pierdere netă 2.511.057 lei20222023: cifra de afaceri 3.257.865 lei; profit net 350.803 lei20232024: cifra de afaceri 6.637.588 lei; profit net 147.955 lei20242025: cifra de afaceri 8.799.652 lei; profit net 2.425.434 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă3,2 mil2,9 mil10,7 mil10,1 mil7,6 mil9 mil6,7 mil3,3 mil6,6 mil8,8 mil
Venituri totale3 mil3,6 mil10,5 mil9,5 mil8,5 mil9,7 mil6 mil5,4 mil5,6 mil8,3 mil
Cheltuieli totale2,9 mil3,6 mil7 mil5,7 mil7,6 mil9,4 mil8,5 mil5 mil5,4 mil5,8 mil
Profit / pierdere brută155 mii43 mii3,5 mil3,8 mil905 mii240 mii-2,5 mil351 mii162 mii2,6 mil
Profit / pierdere netă130 mii33 mii3 mil3,3 mil764 mii185 mii-2,5 mil351 mii148 mii2,4 mil
Număr mediu de angajați32362322303128272826
Active imobilizate2,4 mil2,1 mil2,7 mil4,2 mil6,3 mil5,3 mil4,3 mil3 mil2,1 mil1,7 mil
Active circulante1,6 mil2,9 mil5,2 mil6,3 mil5,3 mil6,6 mil4,2 mil7,8 mil5,6 mil6,1 mil
din care stocuri828 mii1,3 mil854 mii36 mii801 mii1,4 mil461 mii2,1 mil934 mii193 mii
creanțe739 mii1,6 mil2,2 mil2,2 mil3,2 mil4,7 mil3,7 mil5,6 mil4 mil5,6 mil
casa și conturi la bănci15 mii13 mii2,1 mil4,1 mil1,3 mil501 mii44 mii24 mii608 mii232 mii
Datorii3,5 mil4,5 mil3,8 mil3,4 mil6,7 mil6,9 mil6,1 mil8 mil4,8 mil4,3 mil
Venituri în avans——430 mii317 mii149 mii77 mii10 mii0——
Capitaluri proprii437 mii470 mii3,7 mil6,9 mil4,7 mil4,9 mil2,4 mil2,7 mil2,9 mil3,5 mil
din care capital subscris vărsat2.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.0002.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 43 din 593 în județul Suceava și locul 1.394 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Suceava

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
  • 4213 Construcția de poduri și tuneluri
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Întrebări frecvente despre CONECT GROUP SRL

Care este CUI-ul firmei CONECT GROUP SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CONECT GROUP SRL este 20745434, iar codul de TVA este RO20745434. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2007000113334, iar codul EUID este ROONRC.J2007000113334.

Unde are sediul CONECT GROUP SRL?

Sediul social al firmei CONECT GROUP SRL este în Administrației, Sat Marginea, Comuna Marginea, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CONECT GROUP SRL?

Activitatea principală a firmei CONECT GROUP SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 33 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CONECT GROUP SRL?

CONECT GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CONECT GROUP SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 264). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CONECT GROUP SRL?

În 2025, CONECT GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 8,8 mil lei și un profit net de 2,4 mil lei, cu 26 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CONECT GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da. CONECT GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează