CON ELVI SRL
Sucevei, Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 3,1 mil lei, profit net 294 mii lei, 4 angajați.
Despre CON ELVI SRL
CON ELVI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2003 cu numărul J33/1127/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15981200, cu sediul în Bosanci, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate” (cod CAEN 4752). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,1 mil lei (+9% față de 2024), un profit net de 294 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,5 mil lei la 3,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 15981200
- Nr. Registrul Comerțului
- J33/1127/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 decembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J33/1127/2003
- Cod poștal
- 727045
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.06.2006
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,1 mil lei
- Profit net
- 294 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 96 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 9,4%
- Cifră / angajat
- 782 mii lei
+9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 8% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 3 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 73 mii | 27 mii | 107 mii | 175 mii | 280 mii | 277 mii | 346 mii | 333 mii | 385 mii | 348 mii |
| Profit / pierdere netă | 62 mii | 9.316 | 85 mii | 151 mii | 258 mii | 254 mii | 317 mii | 302 mii | 324 mii | 294 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 |
| Active imobilizate | 304 mii | 418 mii | 329 mii | 275 mii | 194 mii | 189 mii | 179 mii | 287 mii | 261 mii | 231 mii |
| Active circulante | 722 mii | 431 mii | 641 mii | 762 mii | 1,1 mil | 1 mil | 958 mii | 1,1 mil | 1 mil | 969 mii |
| din care stocuri | 215 mii | 165 mii | 328 mii | 330 mii | 590 mii | 551 mii | 662 mii | 745 mii | 682 mii | 690 mii |
| creanțe | 500 mii | 164 mii | 168 mii | 86 mii | 180 mii | 150 mii | 140 mii | 208 mii | 205 mii | 169 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.459 | 102 mii | 145 mii | 346 mii | 322 mii | 318 mii | 155 mii | 143 mii | 113 mii | 111 mii |
| Cheltuieli în avans | 19 mii | 20 mii | 5.132 | 2.881 | 2.881 | 0 | — | — | 11 mii | 4.552 |
| Datorii | 289 mii | 164 mii | 193 mii | 107 mii | 257 mii | 94 mii | 105 mii | 50 mii | 68 mii | 96 mii |
| Capitaluri proprii | 756 mii | 706 mii | 782 mii | 933 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii | 690 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 33 din 118 în județul Suceava și locul 553 din 2.858 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate.
Firme similare din județul Suceava
- LUXSYSTEMSOLAR S.R.L. · Măneuți (com. Frătăuții Vechi)3,7 mil lei · 4 ang.
- PORTOLAC SRL · Gura Humorului3,6 mil lei · 5 ang.
- PRO AMBIENT SUCEAVA S.R.L. · Sfântu Ilie (com. Șcheia)3,4 mil lei · 8 ang.
- MANCARO SRL · Suceava3,3 mil lei · 0 ang.
- UNIVERSAL COJBROTHERS GBP S.R.L. · Slatina3,1 mil lei · 4 ang.
- PADITERM SUCEAVA S.R.L. · Suceava2,8 mil lei · 6 ang.
- MONDE DE BOIS S.R.L. · Fălticeni2,8 mil lei · 3 ang.
- DECOMAT S.R.L. · Suceava2,6 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 13055/314/202411.12.2024
plângere contravenţională R24-0891682, R24-0893645
Judecătoria Suceava · Fond · Civil · calitate: Petent
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre CON ELVI SRL
Care este CUI-ul firmei CON ELVI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CON ELVI SRL este 15981200, iar codul de TVA este RO15981200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J33/1127/2003, iar codul EUID este ROONRC.J33/1127/2003.
Unde are sediul CON ELVI SRL?
Sediul social al firmei CON ELVI SRL este în Sucevei, Sat Bosanci, Comuna Bosanci, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727045, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CON ELVI SRL?
Activitatea principală a firmei CON ELVI SRL este „Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate”, cod CAEN 4752. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CON ELVI SRL?
CON ELVI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 decembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CON ELVI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0230 *** 777). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CON ELVI SRL?
În 2025, CON ELVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,1 mil lei și un profit net de 294 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CON ELVI SRL plătitoare de TVA?
Da. CON ELVI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Bosanci
- Firme cu CAEN 4752 din județul Suceava
- CAEN 4752 – Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- Top firme din județul Suceava
- Top firme cu CAEN 4752
- Firme noi din județul Suceava
- Compară CON ELVI SRL cu alte firme