Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA23 ani pe piață

COMTAT IVAN SRL

CUI 15767410J39/625/2003

ADJUDU VECHI, Sat Adjudu Vechi, Municipiul Adjud, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 274 mii lei, pierdere netă 60 mii lei, 2 angajați.

Despre COMTAT IVAN SRL

COMTAT IVAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 2003 cu numărul J39/625/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15767410, cu sediul în Sat Adjudu Vechi, Municipiul Adjud, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 274 mii lei (+19% față de 2024), o pierdere netă de 60 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 156 mii lei la 274 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2009.

Date de identificare

CUI
15767410
Nr. Registrul Comerțului
J39/625/2003
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 septembrie 2003
EUID
ROONRC.J39/625/2003
Cod poștal
625101

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.2009

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Adjud

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
274 mii lei

+19% față de 2024

Pierdere netă
60 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-311 mii lei
Datorii
516 mii lei
Active totale
205 mii lei
Marjă netă
-21,8%
Cifră / angajat
137 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (252%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 136.809 lei; pierdere netă 19.838 lei20162017: cifra de afaceri 117.533 lei; pierdere netă 27.269 lei20172018: cifra de afaceri 137.774 lei; pierdere netă 18.937 lei20182019: cifra de afaceri 160.348 lei; pierdere netă 27.452 lei20192020: cifra de afaceri 170.145 lei; pierdere netă 28.345 lei20202021: cifra de afaceri 155.552 lei; pierdere netă 32.542 lei20212022: cifra de afaceri 197.927 lei; pierdere netă 28.012 lei20222023: cifra de afaceri 222.969 lei; pierdere netă 39.571 lei20232024: cifra de afaceri 231.582 lei; pierdere netă 49.026 lei20242025: cifra de afaceri 274.472 lei; pierdere netă 59.717 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă137 mii118 mii138 mii160 mii170 mii156 mii198 mii223 mii232 mii274 mii
Venituri totale137 mii118 mii138 mii160 mii170 mii156 mii198 mii224 mii232 mii275 mii
Cheltuieli totale156 mii144 mii155 mii186 mii197 mii187 mii224 mii261 mii279 mii332 mii
Profit / pierdere brută-18 mii-26 mii-18 mii-26 mii-27 mii-31 mii-26 mii-37 mii-47 mii-57 mii
Profit / pierdere netă-20 mii-27 mii-19 mii-27 mii-28 mii-33 mii-28 mii-40 mii-49 mii-60 mii
Număr mediu de angajați3322222222
Active imobilizate366—————————
Active circulante71 mii75 mii88 mii105 mii121 mii140 mii158 mii179 mii167 mii205 mii
din care stocuri71 mii74 mii88 mii105 mii119 mii139 mii158 mii173 mii161 mii187 mii
creanțe561——75————1.9642.993
casa și conturi la bănci418465271521.8564811246.1613.92415 mii
Datorii72 mii103 mii135 mii179 mii223 mii275 mii321 mii381 mii418 mii516 mii
Capitaluri proprii-179-27 mii-46 mii-74 mii-102 mii-135 mii-163 mii-202 mii-251 mii-311 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 252 din 571 în județul Vrancea și locul 17.978 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Vrancea

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

Întrebări frecvente despre COMTAT IVAN SRL

Care este CUI-ul firmei COMTAT IVAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMTAT IVAN SRL este 15767410, iar codul de TVA este RO15767410. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/625/2003, iar codul EUID este ROONRC.J39/625/2003.

Unde are sediul COMTAT IVAN SRL?

Sediul social al firmei COMTAT IVAN SRL este în ADJUDU VECHI, Sat Adjudu Vechi, Municipiul Adjud, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 625101, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMTAT IVAN SRL?

Activitatea principală a firmei COMTAT IVAN SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMTAT IVAN SRL?

COMTAT IVAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 2003, deci are 23 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMTAT IVAN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0755 *** 110). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMTAT IVAN SRL?

În 2025, COMTAT IVAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 274 mii lei și o pierdere netă de 60 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMTAT IVAN SRL plătitoare de TVA?

Da. COMTAT IVAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2009. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează