Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA29 ani pe piață

COMSTAR SRL

CUI 9376239J1997000221364

Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 882 mii lei, pierdere netă 46 mii lei, 10 angajați.

Despre COMSTAR SRL

COMSTAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1997 cu numărul J1997000221364 și codul unic de înregistrare (CUI) 9376239, cu sediul în Carcaliu, județul Tulcea. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 29 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 882 mii lei (-34% față de 2024), o pierdere netă de 46 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,4 mil lei la 882 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000.

Date de identificare

CUI
9376239
Nr. Registrul Comerțului
J1997000221364
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
17 aprilie 1997
EUID
ROONRC.J1997000221364
Cod poștal
827020

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.08.2000

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Măcin

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
882 mii lei

-34% față de 2024

Pierdere netă
46 mii lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
317 mii lei
Datorii
1,5 mil lei
Active totale
3,9 mil lei
Marjă netă
-5,2%
Cifră / angajat
88 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 34% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 860.510 lei; profit net 242.537 lei20162017: cifra de afaceri 853.743 lei; profit net 13.261 lei20172018: cifra de afaceri 990.368 lei; profit net 46.910 lei20182019: cifra de afaceri 706.698 lei; profit net 2.627 lei20192020: cifra de afaceri 324.597 lei; pierdere netă 404.588 lei20202021: cifra de afaceri 1.414.481 lei; profit net 503.245 lei20212022: cifra de afaceri 1.074.396 lei; profit net 189.623 lei20222023: cifra de afaceri 809.819 lei; profit net 5.719 lei20232024: cifra de afaceri 1.339.519 lei; profit net 33.241 lei20242025: cifra de afaceri 881.633 lei; pierdere netă 46.086 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă861 mii854 mii990 mii707 mii325 mii1,4 mil1,1 mil810 mii1,3 mil882 mii
Venituri totale956 mii986 mii1,2 mil1,3 mil467 mii1,8 mil1,7 mil1,6 mil1,9 mil1,6 mil
Cheltuieli totale665 mii964 mii1,2 mil1,2 mil872 mii1,3 mil1,5 mil1,6 mil1,8 mil1,7 mil
Profit / pierdere brută291 mii23 mii53 mii6.185-404 mii514 mii195 mii11 mii52 mii-46 mii
Profit / pierdere netă243 mii13 mii47 mii2.627-405 mii503 mii190 mii5.71933 mii-46 mii
Număr mediu de angajați4455547111010
Active imobilizate234 mii355 mii2,8 mil3,3 mil4,6 mil4,7 mil4,4 mil3,8 mil3,4 mil3 mil
Active circulante432 mii1,3 mil2,9 mil3 mil1,9 mil813 mii553 mii657 mii496 mii841 mii
din care stocuri217 mii290 mii264 mii497 mii205 mii320 mii356 mii540 mii381 mii696 mii
creanțe91 mii966 mii2,5 mil2,4 mil1,6 mil412 mii129 mii97 mii83 mii90 mii
casa și conturi la bănci124 mii42 mii114 mii49 mii58 mii81 mii68 mii20 mii31 mii56 mii
Datorii223 mii547 mii1,1 mil2 mil2,9 mil1,7 mil1,5 mil1,5 mil1,2 mil1,5 mil
Venituri în avans18 mii907 mii4,3 mil4 mil3,8 mil3,5 mil3,1 mil2,7 mil2,3 mil2 mil
Capitaluri proprii426 mii199 mii246 mii204 mii-201 mii303 mii342 mii329 mii363 mii317 mii
din care capital subscris vărsat11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii22 mii22 mii22 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 206 din 363 în județul Tulcea și locul 4.548 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.

Firme similare din județul Tulcea

Dosare în instanță

9 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 27108/303/202512.12.2025

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 157/1285/202518.03.2025

    deschiderea procedurii la cererea creditorului

    Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Debitor

  • 37812/212/202417.12.2024

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Constanta · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 1639/253/2020/a119.01.2024

    cerere necontencioasă restituire cauţiune ds. 1639/253/2020

    Judecătoria Macin · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1656/253/2020/a119.01.2024

    cerere necontencioasă -restituire cautiune

    Judecătoria Macin · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1894/265/202106.11.2023

    pretenţii

    Tribunalul Bistritanasaud · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât

  • 17899/300/202310.07.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor

  • 6513/312/202227.10.2022

    validare poprire

    Judecătoria Slobozia · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 1894/265/202122.07.2021

    pretenţii despăgubiri

    Judecătoria Nasaud · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
  • 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
  • 0220 Exploatarea forestieră
  • 0230 Colectarea produselor forestiere nelemnoase din flora spontană
  • 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
  • 1041 Fabricarea uleiurilor și grăsimilor
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre COMSTAR SRL

Care este CUI-ul firmei COMSTAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMSTAR SRL este 9376239, iar codul de TVA este RO9376239. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997000221364, iar codul EUID este ROONRC.J1997000221364.

Unde are sediul COMSTAR SRL?

Sediul social al firmei COMSTAR SRL este în Sat Carcaliu, Comuna Carcaliu, Tulcea, județul Tulcea, cod poștal 827020, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMSTAR SRL?

Activitatea principală a firmei COMSTAR SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMSTAR SRL?

COMSTAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 1997, deci are 29 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMSTAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0240 *** 378). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMSTAR SRL?

În 2025, COMSTAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 882 mii lei și o pierdere netă de 46 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMSTAR SRL plătitoare de TVA?

Da. COMSTAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează