Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare20 ani pe piață

COMFARM IMPEX SRL

CUI 18100363J52/529/2005

Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu

În 2025: cifra de afaceri 482 mii lei, pierdere netă 1.970 lei, 3 angajați.

Despre COMFARM IMPEX SRL

COMFARM IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2005 cu numărul J52/529/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 18100363, cu sediul în Crevedia Mare, județul Giurgiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 482 mii lei (-23% față de 2024), o pierdere netă de 1.970 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 255 mii lei la 482 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
18100363
Nr. Registrul Comerțului
J52/529/2005
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
03 noiembrie 2005
EUID
ROONRC.J52/529/2005
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2021

TVA la încasare
Da

din 01.02.2021

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bolintin Vale

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
482 mii lei

-23% față de 2024

Pierdere netă
1.970 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
89 mii lei
Datorii
215 mii lei
Active totale
305 mii lei
Marjă netă
-0,4%
Cifră / angajat
161 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 173.621 lei; profit net 16.039 lei20162017: cifra de afaceri 180.022 lei; profit net 5.846 lei20172018: cifra de afaceri 220.836 lei; profit net 2.479 lei20182019: cifra de afaceri 281.246 lei; profit net 14.389 lei20192020: cifra de afaceri 317.490 lei; profit net 25.340 lei20202021: cifra de afaceri 255.040 lei; profit net 32.681 lei20212022: cifra de afaceri 278.889 lei; pierdere netă 11.654 lei20222023: cifra de afaceri 579.339 lei; profit net 9.865 lei20232024: cifra de afaceri 623.733 lei; profit net 71.056 lei20242025: cifra de afaceri 482.374 lei; pierdere netă 1.970 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă174 mii180 mii221 mii281 mii317 mii255 mii279 mii579 mii624 mii482 mii
Venituri totale174 mii180 mii221 mii282 mii319 mii308 mii279 mii596 mii659 mii506 mii
Cheltuieli totale154 mii170 mii217 mii265 mii290 mii272 mii289 mii581 mii573 mii508 mii
Profit / pierdere brută21 mii10 mii4.69217 mii28 mii35 mii-9.28015 mii86 mii-1.970
Profit / pierdere netă16 mii5.8462.47914 mii25 mii33 mii-12 mii9.86571 mii-1.970
Număr mediu de angajați1122322333
Active imobilizate393393393393393————1.105
Active circulante133 mii143 mii136 mii158 mii158 mii66 mii154 mii176 mii184 mii304 mii
din care stocuri117 mii120 mii112 mii133 mii94 mii59 mii142 mii151 mii178 mii281 mii
creanțe10 mii10 mii10 mii13 mii-8.899—9.69516 mii5.18513 mii
casa și conturi la bănci5.18412 mii14 mii12 mii73 mii6.0791.7579.4021.36710 mii
Datorii192 mii196 mii187 mii195 mii169 mii43 mii143 mii155 mii93 mii215 mii
Capitaluri proprii-59 mii-53 mii-50 mii-36 mii-11 mii22 mii10 mii20 mii91 mii89 mii
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.0001.000

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 248 din 695 în județul Giurgiu și locul 12.828 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Giurgiu

Dosare în instanță

2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 7332/192/202303.06.2026

    anulare proces verbal de contravenţie

    Tribunalul Giurgiu · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Apelant Reclamant

  • 7332/192/202328.11.2023

    plângere contravenţională pr vb seria GR, nr.0001480/13.11.2023

    Judecătoria Bolintinvale · Fond · Civil · calitate: Petent

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor, în magazine specializate
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate
  • 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților, în magazine specializate
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie vândute prin magazine
  • 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre COMFARM IMPEX SRL

Care este CUI-ul firmei COMFARM IMPEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMFARM IMPEX SRL este 18100363, iar codul de TVA este RO18100363. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J52/529/2005, iar codul EUID este ROONRC.J52/529/2005.

Unde are sediul COMFARM IMPEX SRL?

Sediul social al firmei COMFARM IMPEX SRL este în Sat Crevedia Mare, Comuna Crevedia Mare, Giurgiu, județul Giurgiu, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMFARM IMPEX SRL?

Activitatea principală a firmei COMFARM IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 44 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMFARM IMPEX SRL?

COMFARM IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 noiembrie 2005, deci are 20 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMFARM IMPEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0246 *** 105). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMFARM IMPEX SRL?

În 2025, COMFARM IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 482 mii lei și o pierdere netă de 1.970 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMFARM IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da. COMFARM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează