Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

COMFANEL SRL

CUI 6692334J1994001023373

DELEȘTI, Sat Delești, Comuna Delești, Vaslui

În 2025: cifra de afaceri 334 mii lei, profit net 4.707 lei, 1 angajați.

Despre COMFANEL SRL

COMFANEL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 1994 cu numărul J1994001023373 și codul unic de înregistrare (CUI) 6692334, cu sediul în Delești, județul Vaslui. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 334 mii lei (+24% față de 2024), un profit net de 4.707 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 204 mii lei la 334 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998.

Date de identificare

CUI
6692334
Nr. Registrul Comerțului
J1994001023373
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
19 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994001023373
Cod poștal
737175

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.1998

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vaslui

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
334 mii lei

+24% față de 2024

Profit net
4.707 lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
13 mii lei
Datorii
37 mii lei
Active totale
49 mii lei
Marjă netă
1,4%
Cifră / angajat
334 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 75% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-100 mii0100 mii200 mii300 mii400 mii2016: cifra de afaceri 194.373 lei; profit net 9.546 lei20162017: cifra de afaceri 186.125 lei; profit net 6.379 lei20172018: cifra de afaceri 225.295 lei; profit net 8.772 lei20182019: cifra de afaceri 242.221 lei; profit net 12.721 lei20192020: cifra de afaceri 205.948 lei; pierdere netă 618 lei20202021: cifra de afaceri 204.389 lei; profit net 492 lei20212022: cifra de afaceri 242.893 lei; profit net 4.298 lei20222023: cifra de afaceri 252.946 lei; pierdere netă 9.344 lei20232024: cifra de afaceri 268.861 lei; pierdere netă 12.436 lei20242025: cifra de afaceri 334.171 lei; profit net 4.707 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă194 mii186 mii225 mii242 mii206 mii204 mii243 mii253 mii269 mii334 mii
Venituri totale194 mii186 mii225 mii242 mii206 mii209 mii243 mii253 mii269 mii345 mii
Cheltuieli totale181 mii178 mii214 mii227 mii205 mii207 mii236 mii260 mii279 mii335 mii
Profit / pierdere brută13 mii8.24111 mii15 mii1.3761.7756.727-6.814-9.74710 mii
Profit / pierdere netă9.5466.3798.77213 mii-6184924.298-9.344-12 mii4.707
Număr mediu de angajați2222222221
Active imobilizate29 mii30 mii29 mii28 mii26 mii25 mii24 mii23 mii21 mii21 mii
Active circulante40 mii38 mii38 mii37 mii39 mii36 mii45 mii36 mii23 mii28 mii
din care stocuri39 mii37 mii37 mii36 mii36 mii35 mii44 mii33 mii21 mii26 mii
creanțe507562665665665665665665665405
casa și conturi la bănci1781225731.860751.1891.4741.5291.950
Datorii70 mii63 mii54 mii38 mii40 mii35 mii39 mii38 mii37 mii37 mii
Capitaluri proprii-1.7574.62213 mii26 mii25 mii26 mii30 mii21 mii8.02413 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 302 din 847 în județul Vaslui și locul 15.766 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.

Firme similare din județul Vaslui

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
  • 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
  • 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
  • 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
  • 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
  • 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
  • 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
  • 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
  • 4783 Comerț cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
  • 5611 Restaurante
  • 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre COMFANEL SRL

Care este CUI-ul firmei COMFANEL SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMFANEL SRL este 6692334, iar codul de TVA este RO6692334. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994001023373, iar codul EUID este ROONRC.J1994001023373.

Unde are sediul COMFANEL SRL?

Sediul social al firmei COMFANEL SRL este în DELEȘTI, Sat Delești, Comuna Delești, Vaslui, județul Vaslui, cod poștal 737175, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMFANEL SRL?

Activitatea principală a firmei COMFANEL SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 38 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMFANEL SRL?

COMFANEL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMFANEL SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0749 *** 586). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMFANEL SRL?

În 2025, COMFANEL SRL a raportat o cifră de afaceri de 334 mii lei și un profit net de 4.707 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMFANEL SRL plătitoare de TVA?

Da. COMFANEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează