COMDENIS SRL
Com. BOSIA, Sat Coada Stâncii, Comuna Ungheni, Iași
În 2025: cifra de afaceri 233 mii lei, profit net 17 mii lei.
Despre COMDENIS SRL
COMDENIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 1997 cu numărul J22/1334/1997 și codul unic de înregistrare (CUI) 9943015, cu sediul în Coada Stâncii (com. Ungheni), județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 233 mii lei (+12% față de 2024), un profit net de 17 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 112 mii lei la 233 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 9943015
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/1334/1997
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 noiembrie 1997
- EUID
- ROONRC.J22/1334/1997
- Cod poștal
- 707567
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 233 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 63 mii lei
- Datorii
- 9.919 lei
- Active totale
- 73 mii lei
- Marjă netă
- 7,2%
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 14% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 87 mii | 67 mii | 91 mii | 104 mii | 116 mii | 112 mii | 83 mii | 156 mii | 207 mii | 233 mii |
| Venituri totale | 87 mii | 67 mii | 91 mii | 104 mii | 116 mii | 112 mii | 83 mii | 244 mii | 207 mii | 233 mii |
| Cheltuieli totale | 85 mii | 74 mii | 96 mii | 109 mii | 124 mii | 117 mii | 98 mii | 119 mii | 183 mii | 214 mii |
| Profit / pierdere brută | 1.865 | -6.136 | -4.351 | -4.857 | -8.400 | -4.946 | -15 mii | 125 mii | 24 mii | 19 mii |
| Profit / pierdere netă | 126 | -6.811 | -5.255 | -5.894 | -9.469 | -6.069 | -16 mii | 122 mii | 22 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 3 | 1 | — | — | — |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 463 | 8 |
| Active circulante | 12 mii | 14 mii | 15 mii | 17 mii | 20 mii | 10 mii | 11 mii | 30 mii | 53 mii | 73 mii |
| din care stocuri | 12 mii | 13 mii | 15 mii | 15 mii | 14 mii | 8.637 | 7.607 | 28 mii | 51 mii | 60 mii |
| creanțe | — | — | — | 16 | — | — | — | 0 | 0 | 0 |
| casa și conturi la bănci | 114 | 947 | 233 | 2.633 | 5.614 | 1.394 | 3.299 | 1.927 | 2.154 | 13 mii |
| Datorii | 61 mii | 69 mii | 76 mii | 84 mii | 96 mii | 92 mii | 109 mii | 5.371 | 7.348 | 9.919 |
| Capitaluri proprii | -49 mii | -56 mii | -61 mii | -67 mii | -76 mii | -82 mii | -98 mii | 24 mii | 46 mii | 63 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 689 din 1.152 în județul Iași și locul 19.796 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Iași
- CERNAT MARKET GROUP S.R.L. · Valea Lupului234 mii lei · 1 ang.
- SORYDAN COMP SRL · Slobozia (com. Deleni)234 mii lei · 1 ang.
- GRANT FAMILY TRADING S.R.L. · Breazu (com. Rediu)234 mii lei · 2 ang.
- OZON COM SRL · Valea Lupului234 mii lei · 1 ang.
- NEMTZY 95 SRL · Pașcani234 mii lei · 2 ang.
- COSOVAL COMPANY S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)233 mii lei · 2 ang.
- ADY-PAD TRADE SRL · Iași233 mii lei · 1 ang.
- BIG DENIS S.R.L. · Fântânele232 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre COMDENIS SRL
Care este CUI-ul firmei COMDENIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMDENIS SRL este 9943015. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/1334/1997, iar codul EUID este ROONRC.J22/1334/1997.
Unde are sediul COMDENIS SRL?
Sediul social al firmei COMDENIS SRL este în Com. BOSIA, Sat Coada Stâncii, Comuna Ungheni, Iași, Coada Stâncii (com. Ungheni), județul Iași, cod poștal 707567, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMDENIS SRL?
Activitatea principală a firmei COMDENIS SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMDENIS SRL?
COMDENIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMDENIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0232 *** 981). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COMDENIS SRL?
În 2025, COMDENIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 233 mii lei și un profit net de 17 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMDENIS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, COMDENIS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Coada Stâncii (com. Ungheni)
- Firme cu CAEN 4711 din județul Iași
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Iași
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Iași
- Compară COMDENIS SRL cu alte firme