Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA30 ani pe piață

COMCEREAL SA

CUI 8230110J1996000223332

Str. ANA IPATESCU, Municipiul Suceava, Suceava

În 2025: cifra de afaceri 185 mii lei, pierdere netă 560 mii lei, 4 angajați.

Despre COMCEREAL SA

COMCEREAL SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 1996 cu numărul J1996000223332 și codul unic de înregistrare (CUI) 8230110, cu sediul în Suceava, județul Suceava. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 185 mii lei (-52% față de 2024), o pierdere netă de 560 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 217 mii lei la 185 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 1996.

Date de identificare

CUI
8230110
Nr. Registrul Comerțului
J1996000223332
Formă juridică
SA
Data înregistrării
05 martie 1996
EUID
ROONRC.J1996000223332
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.03.1996

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Suceava

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
185 mii lei

-52% față de 2024

Pierdere netă
560 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
4,2 mil lei
Datorii
-3.877 lei
Active totale
4,2 mil lei
Marjă netă
-303,1%
Cifră / angajat
46 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 52% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil2016: cifra de afaceri 424.234 lei; profit net 718.666 lei20162017: cifra de afaceri 403.368 lei; profit net 233.485 lei20172018: cifra de afaceri 435.399 lei; profit net 293.605 lei20182019: cifra de afaceri 411.093 lei; pierdere netă 354.966 lei20192020: cifra de afaceri 415.325 lei; profit net 1.548.358 lei20202021: cifra de afaceri 217.190 lei; pierdere netă 478.771 lei20212022: cifra de afaceri 327.408 lei; pierdere netă 550.451 lei20222023: cifra de afaceri 461.540 lei; pierdere netă 303.925 lei20232024: cifra de afaceri 380.981 lei; profit net 3.566.812 lei20242025: cifra de afaceri 184.663 lei; pierdere netă 559.734 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă424 mii403 mii435 mii411 mii415 mii217 mii327 mii462 mii381 mii185 mii
Venituri totale1,4 mil1 mil1,2 mil546 mii2,4 mil218 mii328 mii466 mii5,2 mil281 mii
Cheltuieli totale580 mii749 mii934 mii896 mii807 mii694 mii876 mii766 mii868 mii841 mii
Profit / pierdere brută860 mii281 mii306 mii-350 mii1,6 mil-477 mii-547 mii-299 mii4,3 mil-560 mii
Profit / pierdere netă719 mii233 mii294 mii-355 mii1,5 mil-479 mii-550 mii-304 mii3,6 mil-560 mii
Număr mediu de angajați8675255554
Active imobilizate986 mii1,9 mil1,8 mil1,7 mil1,7 mil1,8 mil1,8 mil1,7 mil2,4 mil2,3 mil
Active circulante899 mii903 mii1,2 mil804 mii2,4 mil1,7 mil1,1 mil729 mii3,4 mil1,7 mil
din care stocuri12 mii871.164374356347329311302388
creanțe728 mii572 mii556 mii549 mii547 mii542 mii638 mii635 mii539 mii613 mii
casa și conturi la bănci159 mii331 mii626 mii254 mii1,8 mil1,2 mil451 mii94 mii77 mii528 mii
Cheltuieli în avans128 mii127 mii126 mii126 mii128 mii126 mii126 mii126 mii126 mii126 mii
Datorii68 mii769 mii632 mii554 mii538 mii466 mii370 mii269 mii44 mii-3.877
Venituri în avans15 mii11 mii11 mii12 mii4.7754.4754.6753.0753.1758.885
Capitaluri proprii1,9 mil2,2 mil2,5 mil2,1 mil3,7 mil3,2 mil2,6 mil2,3 mil5,9 mil4,2 mil
din care capital subscris vărsat1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil1,5 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 51 din 63 în județul Suceava și locul 1.854 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.

Firme similare din județul Suceava

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 456 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 45/91/202618.09.2026

    actiune în daune contractuale

    Curtea de Apel Galati · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant

  • 1268/91/202514.09.2026

    expropriere

    Curtea de Apel Galati · Apel · Civil · calitate: Apelant Reclamant

  • 707/88/2021/a3209.09.2026

    alte cereri cerere de repunere în termenul de înregistrare a cererii de creanţă

    Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 707/88/2021/a3108.09.2026

    alte cereri repunere in termen a înregistrarii creantei

    Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Creditor

  • 10224/256/202601.09.2026

    întoarcere executare ds.exec.694/CN/2021 al SCPEJ Dabuleanu Dragos & Cristea Nicolae

    Judecătoria Medgidia · Fond · Civil · calitate: Intimat

  • 945/33/2026/a101.09.2026

    reexaminare taxe de timbru

    Curtea de Apel Cluj · Recurs · Faliment · calitate: Creditor

  • 17972/231/202628.08.2026

    plângere contravenţională 10002614251000058088051/14.08.2026

    Judecătoria Focsani · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 17973/231/202628.08.2026

    plângere contravenţională 10002614251000058712449/18.08.2026

    Judecătoria Focsani · Fond · Civil · calitate: Petent

  • 514/88/202525.08.2026

    pretenţii

    Curtea de Apel Constanta · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant Reclamant

  • 16051/231/202425.08.2026

    pretenţii

    Tribunalul Vrancea · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare

  • 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
  • 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
  • 5210 Depozitări
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
  • 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
  • 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
  • 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
  • 7734 Activități de închiriere și leasing cu echipamente de transport pe apă
  • 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Întrebări frecvente despre COMCEREAL SA

Care este CUI-ul firmei COMCEREAL SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMCEREAL SA este 8230110, iar codul de TVA este RO8230110. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000223332, iar codul EUID este ROONRC.J1996000223332.

Unde are sediul COMCEREAL SA?

Sediul social al firmei COMCEREAL SA este în Str. ANA IPATESCU, Municipiul Suceava, Suceava, județul Suceava, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are COMCEREAL SA?

Activitatea principală a firmei COMCEREAL SA este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 19 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată COMCEREAL SA?

COMCEREAL SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 martie 1996, deci are 30 ani de activitate.

Cum pot contacta firma COMCEREAL SA?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 960). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are COMCEREAL SA?

În 2025, COMCEREAL SA a raportat o cifră de afaceri de 185 mii lei și o pierdere netă de 560 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este COMCEREAL SA plătitoare de TVA?

Da. COMCEREAL SA este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează