COMANDOR NEW PIPE SRL
Str. GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, bl. B5, et. P, Municipiul Ploiești, Prahova
În 2024: cifra de afaceri 788 mii lei, profit net 182 mii lei, 6 angajați.
Despre COMANDOR NEW PIPE SRL
COMANDOR NEW PIPE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2010 cu numărul J2010000713299 și codul unic de înregistrare (CUI) 27012597, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte” (cod CAEN 3522). Firma are 16 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 788 mii lei (-13% față de 2023), un profit net de 182 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 683 mii lei la 788 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27012597
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010000713299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 iunie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010000713299
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 07.06.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 788 mii lei
- Profit net
- 182 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- -916 mii lei
- Datorii
- 1,7 mil lei
- Active totale
- 780 mii lei
- Marjă netă
- 23%
- Cifră / angajat
- 131 mii lei
-13% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (218%). Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 346 mii | 346 mii | 287 mii | 465 mii | 683 mii | 1 mil | 960 mii | 908 mii | 788 mii |
| Venituri totale | 375 mii | 346 mii | 287 mii | 465 mii | 694 mii | 1 mil | 1 mil | 945 mii | 789 mii |
| Cheltuieli totale | 693 mii | 588 mii | 599 mii | 801 mii | 773 mii | 757 mii | 865 mii | 1,1 mil | 588 mii |
| Profit / pierdere brută | -318 mii | -241 mii | -312 mii | -336 mii | -79 mii | 292 mii | 141 mii | -204 mii | 201 mii |
| Profit / pierdere netă | -321 mii | -245 mii | -314 mii | -341 mii | -85 mii | 281 mii | 131 mii | -213 mii | 182 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 9 | 10 | 10 | 8 | 6 | 7 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 3.287 | 2.009 | 9.003 | 7.502 | 29 mii | 36 mii | 26 mii | 22 mii | 14 mii |
| Active circulante | 222 mii | 81 mii | 88 mii | 101 mii | 226 mii | 666 mii | 492 mii | 547 mii | 766 mii |
| din care stocuri | 70 mii | 40 mii | 40 mii | 8.122 | 12 mii | 5.716 | 8.246 | 4.642 | 11 mii |
| creanțe | 89 mii | 24 mii | 38 mii | 45 mii | 172 mii | 544 mii | 344 mii | 397 mii | 537 mii |
| casa și conturi la bănci | 63 mii | 17 mii | 10 mii | 48 mii | 42 mii | 116 mii | 140 mii | 145 mii | 218 mii |
| Datorii | 538 mii | 640 mii | 968 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,7 mil |
| Capitaluri proprii | -312 mii | -557 mii | -872 mii | -1,2 mil | -1,3 mil | -1 mil | -885 mii | -1,1 mil | -916 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Prahova și locul 31 din 43 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 3522 – Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3522 – Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
- 3522 Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7491 Activități de brokeraj în materie de brevete și servicii de marketing
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8122 Activități specializate de curățenie
Întrebări frecvente despre COMANDOR NEW PIPE SRL
Care este CUI-ul firmei COMANDOR NEW PIPE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COMANDOR NEW PIPE SRL este 27012597, iar codul de TVA este RO27012597. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010000713299, iar codul EUID este ROONRC.J2010000713299.
Unde are sediul COMANDOR NEW PIPE SRL?
Sediul social al firmei COMANDOR NEW PIPE SRL este în Str. GHEORGHE GRIGORE CANTACUZINO, bl. B5, et. P, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COMANDOR NEW PIPE SRL?
Activitatea principală a firmei COMANDOR NEW PIPE SRL este „Distribuția combustibililor gazoși, prin conducte”, cod CAEN 3522. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COMANDOR NEW PIPE SRL?
COMANDOR NEW PIPE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COMANDOR NEW PIPE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 238). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COMANDOR NEW PIPE SRL?
În 2024, COMANDOR NEW PIPE SRL a raportat o cifră de afaceri de 788 mii lei și un profit net de 182 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COMANDOR NEW PIPE SRL plătitoare de TVA?
Da. COMANDOR NEW PIPE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 7 iunie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.