COLUMIROM SRL
Sat Lunga, Comuna Comloșu Mare, Timiș
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 7,7 mil lei, profit net 1,7 mil lei, 13 angajați.
Despre COLUMIROM SRL
COLUMIROM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 1996 cu numărul J1996000667356 și codul unic de înregistrare (CUI) 8600833, cu sediul în Lunga (com. Comloșu Mare), județul Timiș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 30 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,7 mil lei (-8% față de 2024), un profit net de 1,7 mil lei și 13 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 9,7 mil lei la 7,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1996.
Date de identificare
- CUI
- 8600833
- Nr. Registrul Comerțului
- J1996000667356
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 mai 1996
- EUID
- ROONRC.J1996000667356
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.08.1996
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Jimbolia
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,7 mil lei
- Profit net
- 1,7 mil lei
- Angajați (medie)
- 13
- Capitaluri proprii
- 13 mil lei
- Datorii
- 9,5 mil lei
- Active totale
- 22,5 mil lei
- Marjă netă
- 21,6%
- Cifră / angajat
- 594 mii lei
-8% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,7 mil | 6,7 mil | 8,6 mil | 5,6 mil | 7,8 mil | 9,7 mil | 10,1 mil | 10,2 mil | 8,4 mil | 7,7 mil |
| Venituri totale | 5,8 mil | 6,9 mil | 8,7 mil | 7,2 mil | 9,7 mil | 9,8 mil | 12,1 mil | 10,2 mil | 7,9 mil | 8,1 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 4,7 mil | 6,4 mil | 6,1 mil | 6,6 mil | 6,9 mil | 8,4 mil | 7,5 mil | 6,6 mil | 6,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 1,2 mil | 3 mil | 2,8 mil | 3,7 mil | 2,6 mil | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,9 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 1 mil | 2,8 mil | 2,4 mil | 3,5 mil | 2,3 mil | 1,1 mil | 1,7 mil |
| Număr mediu de angajați | 12 | 14 | 16 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 | 13 |
| Active imobilizate | 4,9 mil | 8,1 mil | 9,7 mil | 9,2 mil | 9,7 mil | 9 mil | 10,3 mil | 10,3 mil | 9,7 mil | 11,6 mil |
| Active circulante | 5,6 mil | 6,4 mil | 6,6 mil | 5,9 mil | 6,9 mil | 10 mil | 11,4 mil | 11,1 mil | 10 mil | 10,9 mil |
| din care stocuri | 2,1 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 3,1 mil | 3,8 mil | 5,1 mil | 6,4 mil | 4,6 mil | 3,8 mil | 3,9 mil |
| creanțe | 361 mii | 1,1 mil | 624 mii | 335 mii | 303 mii | 523 mii | 504 mii | 1,8 mil | 300 mii | 1,3 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,1 mil | 2,3 mil | 3,2 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 4,4 mil | 4,5 mil | 4,7 mil | 5,9 mil | 5,7 mil |
| Cheltuieli în avans | 40 mii | — | 8.708 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 2,2 mil | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 3,1 mil | 5,8 mil | 4,9 mil | 8,4 mil | 9,5 mil |
| Capitaluri proprii | 8,3 mil | 11,9 mil | 13,8 mil | 12,9 mil | 14,9 mil | 15,9 mil | 15,9 mil | 16,4 mil | 11,3 mil | 13 mil |
| din care capital subscris vărsat | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii | 30 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 62 din 623 în județul Timiș și locul 730 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.
Firme similare din județul Timiș
- WEST LAND COMPANY SRL · Jimbolia7,9 mil lei · 6 ang.
- TERRA AGRICULTURE LAND S.R.L. · Timișoara7,9 mil lei · 1 ang.
- AGRAR LIEBLING TIMIS 2015 SRL · Liebling7,8 mil lei · 11 ang.
- DEAGRO M.I. ALEX SRL · Stamora Româna (com. Sacoșu Turcesc)7,8 mil lei · 7 ang.
- L GREY AGRICULTURE SRL · Timișoara7,7 mil lei · 3 ang.
- TOSALCO SRL · Săcălaz7,6 mil lei · 6 ang.
- AGROBUJORA SRL · Diniaș (com. Peciu Nou)7,6 mil lei · 3 ang.
- EMYR BUILDINGS REAL ESTATE S.R.L. · Sat Bacova, Oraș Buziaș7,5 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1429/295/202026.10.2023
pretenţii
Curtea de Apel Timisoara · Recurs · Civil · calitate: Intimat reclamant
- 1429/295/202015.07.2022
pretenţii
Tribunalul Timis · Apel · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre COLUMIROM SRL
Care este CUI-ul firmei COLUMIROM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei COLUMIROM SRL este 8600833, iar codul de TVA este RO8600833. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1996000667356, iar codul EUID este ROONRC.J1996000667356.
Unde are sediul COLUMIROM SRL?
Sediul social al firmei COLUMIROM SRL este în Sat Lunga, Comuna Comloșu Mare, Timiș, Lunga (com. Comloșu Mare), județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are COLUMIROM SRL?
Activitatea principală a firmei COLUMIROM SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 16 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată COLUMIROM SRL?
COLUMIROM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 mai 1996, deci are 30 ani de activitate.
Cum pot contacta firma COLUMIROM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 701). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are COLUMIROM SRL?
În 2025, COLUMIROM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7,7 mil lei și un profit net de 1,7 mil lei, cu 13 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este COLUMIROM SRL plătitoare de TVA?
Da. COLUMIROM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1996. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Lunga (com. Comloșu Mare)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Timiș
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul Timiș
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Timiș
- Beneficiari de fonduri din județul Timiș
- Compară COLUMIROM SRL cu alte firme