CODESTREAM SRL
AGRICULTURII, ap. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 520 mii lei, profit net 372 mii lei, 2 angajați.
Despre CODESTREAM SRL
CODESTREAM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2016 cu numărul J24/1139/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36545335, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 520 mii lei (+4% față de 2024), un profit net de 372 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 419 mii lei la 520 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 36545335
- Nr. Registrul Comerțului
- J24/1139/2016
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 septembrie 2016
- EUID
- ROONRC.J24/1139/2016
- Cod poștal
- 430275
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 520 mii lei
- Profit net
- 372 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 372 mii lei
- Datorii
- 23 mii lei
- Active totale
- 395 mii lei
- Marjă netă
- 71,5%
- Cifră / angajat
- 260 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 67 mii | 215 mii | 168 mii | 277 mii | 313 mii | 419 mii | 444 mii | 473 mii | 500 mii | 520 mii |
| Venituri totale | 67 mii | 219 mii | 176 mii | 296 mii | 332 mii | 434 mii | 455 mii | 480 mii | 509 mii | 527 mii |
| Cheltuieli totale | 2.833 | 101 mii | 63 mii | 93 mii | 114 mii | 85 mii | 129 mii | 97 mii | 101 mii | 140 mii |
| Profit / pierdere brută | 64 mii | 118 mii | 112 mii | 203 mii | 218 mii | 349 mii | 326 mii | 382 mii | 408 mii | 387 mii |
| Profit / pierdere netă | 62 mii | 116 mii | 111 mii | 200 mii | 215 mii | 345 mii | 321 mii | 378 mii | 393 mii | 372 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | — | — | 4.417 | 8.815 | 2.614 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 64 mii | 126 mii | 117 mii | 204 mii | 224 mii | 357 mii | 337 mii | 392 mii | 413 mii | 395 mii |
| creanțe | 25 mii | 989 | 20 mii | 144 mii | 122 mii | 257 mii | 250 mii | 284 mii | 288 mii | 283 mii |
| casa și conturi la bănci | 39 mii | 125 mii | 97 mii | 60 mii | 102 mii | 100 mii | 87 mii | 108 mii | 124 mii | 111 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 49 | 49 | 53 | 4 | — |
| Datorii | 2.003 | 10 mii | 11 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 16 mii | 14 mii | 19 mii | 23 mii |
| Capitaluri proprii | 62 mii | 116 mii | 111 mii | 201 mii | 215 mii | 345 mii | 322 mii | 378 mii | 394 mii | 372 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 22 din 148 în județul Maramureș și locul 1.619 din 8.291 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Maramureș
- CPX SOFT CONSULTING S.R.L. · Tăuții-Măgherăus503 mii lei · 1 ang.
- ENCRYPTIX SOLUTIONS S.R.L. · Sasar (com. Recea)496 mii lei · 1 ang.
- WE ROCK IT S.R.L. · Baia Mare493 mii lei · 1 ang.
- SLARK RRV MARKETING S.R.L. · Sat Satu Nou De Sus, Oraș Baia Sprie492 mii lei · 1 ang.
- XCOMMERCE SERVICES SRL · Baia Mare487 mii lei · 1 ang.
- BITEXPLORER S.R.L. · Baia Mare486 mii lei · 1 ang.
- MAPTECH ERP SRL · Baia Mare480 mii lei · 1 ang.
- QUALITIM SMART CODE S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)474 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activități de servicii informaționale n.c.a.
Întrebări frecvente despre CODESTREAM SRL
Care este CUI-ul firmei CODESTREAM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CODESTREAM SRL este 36545335, iar codul de TVA este RO36545335. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J24/1139/2016, iar codul EUID este ROONRC.J24/1139/2016.
Unde are sediul CODESTREAM SRL?
Sediul social al firmei CODESTREAM SRL este în AGRICULTURII, ap. 1, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430275, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CODESTREAM SRL?
Activitatea principală a firmei CODESTREAM SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CODESTREAM SRL?
CODESTREAM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 septembrie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CODESTREAM SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CODESTREAM SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Baia Mare sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CODESTREAM SRL?
În 2025, CODESTREAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 520 mii lei și un profit net de 372 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CODESTREAM SRL plătitoare de TVA?
Da. CODESTREAM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.