CMN VULTURU SRL
FERMEI, Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanța
A primit finanțare publică (5 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 828 mii lei, profit net 18 mii lei, 2 angajați.
Despre CMN VULTURU SRL
CMN VULTURU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2017 cu numărul J13/1091/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37404776, cu sediul în Vulturu, județul Constanța. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 828 mii lei (-4% față de 2024), un profit net de 18 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 556 mii lei la 828 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 mai 2020.
Date de identificare
- CUI
- 37404776
- Nr. Registrul Comerțului
- J13/1091/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 aprilie 2017
- EUID
- ROONRC.J13/1091/2017
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 27.05.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Hârşova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 828 mii lei
- Profit net
- 18 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,5 mil lei
- Datorii
- 294 mii lei
- Active totale
- 1,8 mil lei
- Marjă netă
- 2,2%
- Cifră / angajat
- 414 mii lei
-4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 17% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 139 mii | 556 mii | 569 mii | 627 mii | 867 mii | 828 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 54 mii | 197 mii | 580 mii | 736 mii | 524 mii | 919 mii | 773 mii |
| Cheltuieli totale | 5.608 | 9.985 | 51 mii | 181 mii | 494 mii | 689 mii | 554 mii | 881 mii | 752 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.608 | -9.985 | 3.130 | 16 mii | 85 mii | 47 mii | -30 mii | 39 mii | 21 mii |
| Profit / pierdere netă | -5.608 | -9.985 | 1.511 | 14 mii | 74 mii | 41 mii | -35 mii | 27 mii | 18 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 0 | 0 | — | 1 | — | — | 1 | 2 |
| Active imobilizate | 177 mii | 171 mii | 166 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 977 mii | 1,3 mil |
| Active circulante | 773 | 773 | 55 mii | 148 mii | 199 mii | 404 mii | 399 mii | 563 mii | 459 mii |
| din care stocuri | — | — | 54 mii | 112 mii | 130 mii | 291 mii | 313 mii | 214 mii | 137 mii |
| creanțe | — | — | — | 3.432 | 30 mii | 11 mii | 81 | 165 mii | 101 mii |
| casa și conturi la bănci | 773 | 773 | 1.113 | 32 mii | 39 mii | 102 mii | 86 mii | 184 mii | 221 mii |
| Datorii | 2.555 | 6.751 | 54 mii | 127 mii | 237 mii | 342 mii | 333 mii | 405 mii | 294 mii |
| Capitaluri proprii | 175 mii | 165 mii | 167 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii | 181 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 360 din 615 în județul Constanța și locul 4.678 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Constanța
- GENERAL CARGO SRL · Constanța841 mii lei · 3 ang.
- AGROTRANS BARBU SRL · Bărăganu835 mii lei · 1 ang.
- ANDELIA CAKE SRL · Medgidia825 mii lei · 2 ang.
- ANBORA AGRO SRL · Cobadin820 mii lei · 2 ang.
- DANOLACT EUROPROD S.R.L. · Pietreni (com. Deleni)818 mii lei · 1 ang.
- RESAN AGRO SRL · Crucea815 mii lei · 2 ang.
- AGRO SHOP DEALER SRL · Runcu (com. Pantelimon)815 mii lei · 3 ang.
- CRISTIAN AGRO SRL · Cobadin808 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre CMN VULTURU SRL
Care este CUI-ul firmei CMN VULTURU SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CMN VULTURU SRL este 37404776, iar codul de TVA este RO37404776. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J13/1091/2017, iar codul EUID este ROONRC.J13/1091/2017.
Unde are sediul CMN VULTURU SRL?
Sediul social al firmei CMN VULTURU SRL este în FERMEI, Sat Vulturu, Comuna Vulturu, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CMN VULTURU SRL?
Activitatea principală a firmei CMN VULTURU SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CMN VULTURU SRL?
CMN VULTURU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 aprilie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CMN VULTURU SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 949). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CMN VULTURU SRL?
În 2025, CMN VULTURU SRL a raportat o cifră de afaceri de 828 mii lei și un profit net de 18 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CMN VULTURU SRL plătitoare de TVA?
Da. CMN VULTURU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 mai 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Vulturu
- Firme cu CAEN 0111 din județul Constanța
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Constanța
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Constanța
- Beneficiari de fonduri din județul Constanța
- Compară CMN VULTURU SRL cu alte firme