Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare5 ani pe piață

CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.

CUI 43454418J2020017331407

RĂSCOALA 1907, et. 1, ap. 7, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 623 mii lei, profit net 229 mii lei, 3 angajați.

Despre CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.

CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2020 cu numărul J2020017331407 și codul unic de înregistrare (CUI) 43454418, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 623 mii lei (-8% față de 2024), un profit net de 229 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 320 mii lei la 623 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
43454418
Nr. Registrul Comerțului
J2020017331407
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 decembrie 2020
EUID
ROONRC.J2020017331407
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.08.2021

TVA la încasare
Da

din 01.01.2022

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
623 mii lei

-8% față de 2024

Profit net
229 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
85 mii lei
Datorii
203 mii lei
Active totale
288 mii lei
Marjă netă
36,8%
Cifră / angajat
208 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2020: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.190 lei20202021: cifra de afaceri 320.267 lei; profit net 114.275 lei20212022: cifra de afaceri 268.996 lei; pierdere netă 46.235 lei20222023: cifra de afaceri 1.122.660 lei; pierdere netă 389.249 lei20232024: cifra de afaceri 673.486 lei; profit net 177.880 lei20242025: cifra de afaceri 622.535 lei; profit net 229.066 lei2025
Indicator (lei)202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă—320 mii269 mii1,1 mil673 mii623 mii
Venituri totale0320 mii269 mii1,1 mil673 mii623 mii
Cheltuieli totale1.190203 mii313 mii1,5 mil484 mii351 mii
Profit / pierdere brută-1.190117 mii-44 mii-378 mii189 mii272 mii
Profit / pierdere netă-1.190114 mii-46 mii-389 mii178 mii229 mii
Număr mediu de angajați—631033
Active imobilizate1.2005.97439 mii28 mii18 mii25 mii
Active circulante1.000138 mii102 mii92 mii127 mii262 mii
din care stocuri——-4650——
creanțe—51 mii44 mii46 mii117 mii181 mii
casa și conturi la bănci1.00087 mii59 mii45 mii11 mii81 mii
Datorii3.19031 mii74 mii442 mii289 mii203 mii
Capitaluri proprii-990113 mii67 mii-322 mii-144 mii85 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.497 din 2.889 în județul București și locul 8.134 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
  • 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Întrebări frecvente despre CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. este 43454418, iar codul de TVA este RO43454418. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2020017331407, iar codul EUID este ROONRC.J2020017331407.

Unde are sediul CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. este în RĂSCOALA 1907, et. 1, ap. 7, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2020, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 862). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 623 mii lei și un profit net de 229 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. CLI ALFA CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2021 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează