CLC SELECTRON VISION SRL
SILVESTRU, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 288 mii lei, profit net 214 mii lei, 1 angajați.
Despre CLC SELECTRON VISION SRL
CLC SELECTRON VISION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2013 cu numărul J2013009256406 și codul unic de înregistrare (CUI) 32050740, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice” (cod CAEN 3313). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 288 mii lei, un profit net de 214 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 189 mii lei la 288 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 32050740
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013009256406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iulie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013009256406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 16.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 288 mii lei
- Profit net
- 214 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 214 mii lei
- Datorii
- 120 mii lei
- Active totale
- 346 mii lei
- Marjă netă
- 74,2%
- Cifră / angajat
- 288 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 171 mii | 178 mii | 176 mii | 175 mii | 182 mii | 189 mii | 260 mii | 283 mii | 287 mii | 288 mii |
| Venituri totale | 171 mii | 178 mii | 176 mii | 175 mii | 182 mii | 189 mii | 260 mii | 283 mii | 287 mii | 288 mii |
| Cheltuieli totale | 53 mii | 75 mii | 68 mii | 86 mii | 101 mii | 85 mii | 94 mii | 87 mii | 67 mii | 72 mii |
| Profit / pierdere brută | 118 mii | 103 mii | 107 mii | 88 mii | 82 mii | 104 mii | 166 mii | 196 mii | 221 mii | 217 mii |
| Profit / pierdere netă | 116 mii | 101 mii | 106 mii | 87 mii | 80 mii | 102 mii | 164 mii | 193 mii | 218 mii | 214 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 193 mii | 250 mii | 289 mii | 323 mii | 358 mii | 368 mii | 404 mii | 442 mii | 424 mii | 345 mii |
| din care stocuri | 355 | 394 | 468 | 150 | 380 | 333 | 190 | 307 | — | 323 |
| creanțe | 810 | 1.327 | 889 | 1.988 | 2.879 | 2.569 | 6.900 | 395 mii | 383 mii | 296 mii |
| casa și conturi la bănci | 192 mii | 248 mii | 287 mii | 321 mii | 354 mii | 365 mii | 397 mii | 47 mii | 42 mii | 49 mii |
| Cheltuieli în avans | 55 | 75 | 40 | 40 | 36 | 117 | 590 | 536 | — | 655 |
| Datorii | 71 mii | 141 mii | 75 mii | 23 mii | 78 mii | 89 mii | 18 mii | 25 mii | 195 mii | 120 mii |
| Venituri în avans | 5.993 | 7.695 | 6.606 | 7.089 | 6.885 | 9.321 | 8.861 | 11 mii | 11 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 117 mii | 101 mii | 207 mii | 293 mii | 272 mii | 269 mii | 379 mii | 407 mii | 218 mii | 214 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 69 în județul București și locul 119 din 294 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3313 – Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice.
Firme similare din județul București
- SOLMED PROIECT S.R.L. · București Sector 5341 mii lei · 1 ang.
- MEDICOTECH CONSULT S.R.L. · București Sector 5322 mii lei · 1 ang.
- STERIRO S.R.L. · București Sector 1287 mii lei · 1 ang.
- CLC SELECTRON TEHNIC SRL · București Sector 2284 mii lei · 4 ang.
- TOTAL DENTAL SERVICE SRL · București Sector 5282 mii lei · 1 ang.
- CLC SELECTRON SERVICE SRL · București Sector 2260 mii lei · 3 ang.
- TEMACC COMPUTING S.R.L. · București Sector 1259 mii lei · 1 ang.
- HEALTH TECHNOLOGY SUPPORT & SERVICES S.R.L. · București Sector 3257 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 3313 – Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
Întrebări frecvente despre CLC SELECTRON VISION SRL
Care este CUI-ul firmei CLC SELECTRON VISION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLC SELECTRON VISION SRL este 32050740. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013009256406, iar codul EUID este ROONRC.J2013009256406.
Unde are sediul CLC SELECTRON VISION SRL?
Sediul social al firmei CLC SELECTRON VISION SRL este în SILVESTRU, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLC SELECTRON VISION SRL?
Activitatea principală a firmei CLC SELECTRON VISION SRL este „Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice”, cod CAEN 3313. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLC SELECTRON VISION SRL?
CLC SELECTRON VISION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iulie 2013, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLC SELECTRON VISION SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 913). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are CLC SELECTRON VISION SRL?
În 2025, CLC SELECTRON VISION SRL a raportat o cifră de afaceri de 288 mii lei și un profit net de 214 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLC SELECTRON VISION SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, CLC SELECTRON VISION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.