CLARION SRL
Str. N.BĂLCESCU, Municipiul Câmpina, Prahova
A primit finanțare publică (2 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 22,3 mil lei, profit net 1,9 mil lei, 95 angajați.
Despre CLARION SRL
CLARION SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2000 cu numărul J2000000057299 și codul unic de înregistrare (CUI) 12589946, cu sediul în Câmpina, județul Prahova. Activitatea principală este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie” (cod CAEN 1071). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22,3 mil lei (-1% față de 2024), un profit net de 1,9 mil lei și 95 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 16 mil lei la 22,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 ianuarie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 12589946
- Nr. Registrul Comerțului
- J2000000057299
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 ianuarie 2000
- EUID
- ROONRC.J2000000057299
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 24.01.2000
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Prahova
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22,3 mil lei
- Profit net
- 1,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 95
- Capitaluri proprii
- 3,3 mil lei
- Datorii
- 3,6 mil lei
- Active totale
- 8 mil lei
- Marjă netă
- 8,6%
- Cifră / angajat
- 235 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 12,3 mil | 14 mil | 16,6 mil | 17,7 mil | 12,5 mil | 16 mil | 18,6 mil | 21,7 mil | 22,6 mil | 22,3 mil |
| Venituri totale | 15,2 mil | 17,8 mil | 21,2 mil | 22,6 mil | 17,1 mil | 19,7 mil | 23,4 mil | 27,3 mil | 28,5 mil | 28,1 mil |
| Cheltuieli totale | 14,1 mil | 16,3 mil | 18,9 mil | 20 mil | 15,3 mil | 17,5 mil | 20,9 mil | 23,8 mil | 25,4 mil | 25,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 1 mil | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,6 mil | 1,7 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3 mil | 2,3 mil |
| Profit / pierdere netă | 902 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 3,1 mil | 2,5 mil | 1,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 100 | 115 | 115 | 109 | 106 | 97 | 96 | 99 | 99 | 95 |
| Active imobilizate | 2,1 mil | 2,3 mil | 3,3 mil | 3,4 mil | 2,1 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 4,9 mil | 4,5 mil | 3,9 mil |
| Active circulante | 2,1 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 3,8 mil | 4,9 mil | 5,1 mil | 6,2 mil | 4,1 mil |
| din care stocuri | 555 mii | 787 mii | 629 mii | 641 mii | 672 mii | 843 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,8 mil |
| creanțe | 882 mii | 840 mii | 1,6 mil | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 3 mil | 3,1 mil | 4 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 675 mii | 488 mii | 719 mii | 489 mii | 319 mii | 711 mii | 894 mii | 715 mii | 320 mii | 117 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 40 mii | 16 mii | — | 3.120 | — | — | 54 mii | — | — |
| Datorii | 1,8 mil | 2,1 mil | 3 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 3,1 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 5,4 mil | 3,6 mil |
| Venituri în avans | 101 mii | 101 mii | 101 mii | 101 mii | — | 97 mii | 188 mii | 1,6 mil | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 3,3 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 3,4 mil | 4,4 mil | 3,9 mil | 3,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 700 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii | 100 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 143 în județul Prahova și locul 73 din 5.804 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
Firme similare din județul Prahova
- PRAM SRL · Plopeni28 mil lei · 138 ang.
- ANA-STATE SRL · Ploiești23,5 mil lei · 155 ang.
- VOIPAN SIL SRL · Câmpina22,9 mil lei · 128 ang.
- COMFRUCT HC SRL · Băicoi21,2 mil lei · 95 ang.
- PAT BIOPAN PRODUCȚIE SRL · Strejnicu (com. Târgșoru Vechi)12,6 mil lei · 64 ang.
- COFETARIA NARCISA SRL · Ploiești11,5 mil lei · 43 ang.
- TEJU SRL · Vălenii De Munte10,3 mil lei · 89 ang.
- SIMIBA PAN SRL · Ploiești9,1 mil lei · 46 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1052 Fabricarea înghețatei
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre CLARION SRL
Care este CUI-ul firmei CLARION SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei CLARION SRL este 12589946, iar codul de TVA este RO12589946. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2000000057299, iar codul EUID este ROONRC.J2000000057299.
Unde are sediul CLARION SRL?
Sediul social al firmei CLARION SRL este în Str. N.BĂLCESCU, Municipiul Câmpina, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are CLARION SRL?
Activitatea principală a firmei CLARION SRL este „Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie”, cod CAEN 1071. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată CLARION SRL?
CLARION SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2000, deci are 26 ani de activitate.
Cum pot contacta firma CLARION SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru CLARION SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Câmpina sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are CLARION SRL?
În 2025, CLARION SRL a raportat o cifră de afaceri de 22,3 mil lei și un profit net de 1,9 mil lei, cu 95 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este CLARION SRL plătitoare de TVA?
Da. CLARION SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 ianuarie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Câmpina
- Firme cu CAEN 1071 din județul Prahova
- CAEN 1071 – Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- Top firme din județul Prahova
- Top firme cu CAEN 1071
- Firme noi din județul Prahova
- Beneficiari de fonduri din județul Prahova
- Compară CLARION SRL cu alte firme